Nelaimės kaltininkai bus teisiami iš naujo

Parašė:  2009-02-24

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) kasacine tvarka išnagrinėjo Klaipėdos apygardos prokuratūros skundą dėl Klaipėdos apygardos teismo 2008 m. liepos 10 d. nuosprendžio, kuriuo buvo išteisinti ankstesniu Plungės rajono apylinkės teismo nuosprendžiu lygtinėmis bausmėmis nuteisti vaikų vasaros stovyklos Alsėdžiuose vadovai- 32 metų viršininkė Jurga Metrikienė ir metais jaunesnis komendantas Kęstutis Mockus. LAT skundą patenkino ir bylą dėl Plungės rajone, vaikų vasaros stovykloje, įvykusios nelaimės grąžino iš naujo nagrinėti teismui.
2005 m. birželio 19-25 dienomis Lietuvos šaulių sąjungos Telšių apskrities rinktinė Plungės rajone, Alsėdžiuose, organizavo vaikų vasaros stovyklą. Birželio 24-ąją stovyklautojų žygio metu nuskendo dvi merginos – šešiolikmetė alsėdiškė Vilma Budreckytė ir devyniolikmetė telšiškė Viktorija Adačkutė. Į žygį vaikai ėjo be vyresniųjų vadovų, iš anksto neapžiūrėję trasos.
„Plungės“ laikraščio skaitytojams priminsime, kad į lemtingąjį žygį stovyklautojų būrį išvedė aštuoniolikmetis ir devyniolikmetis vaikinai. Pakeliui pasitaikė tvenkinys. Brisdami jo pakraščiu, vaikai priėjo į vandenį įvirtusį medį, tačiau, užuot jį perlipę, kaip patarė laikinieji vadovai, keliautojai nusprendė medį apiplaukti. Kai kurie jaunesnieji stovyklautojai pradėjo skęsti, juos gelbėjusios V. Budreckytė ir V. Adačkutė nuskendo. Telšiškę merginą buvo bandoma atgaivinti, o alsėdiškės kūną iš tvenkinio dugno narai ištraukė tik kitos dienos rytą.
Įtarimai dėl tarnybos pareigų neatlikimo buvo pareikšti Telšių apskrities Šaulių rinktinės vadui Jonui Žvirbliui bei vaikų stovyklos vadovams – viršininkei J. Metrikienei ir komendantui K. Mockui.
Plungės rajono apylinkės teismas 2008 metų kovo 21 dieną lygtinėmis bausmėmis nuteisė vaikų vasaros stovyklos vadovus, o Šaulių rinktinės vadą išteisino.
2008 metų liepos 10 dieną Klaipėdos apygardos teismas visus įtariamuosius išteisino, motyvuodamas tuo, kad mergaitės nuskendo ne dėl stovyklos vadovų netinkamai atliktų pareigų, o dėl pačių stovyklautojų nedrausmingumo.
Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Vytautas Jurkevičius šį nuosprendį apskundė kasacine tvarka, skunde nurodydamas, kad apeliacinės instancijos teismas netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą ir padarė esminius baudžiamojo proceso kodekso pažeidimus. Kasaciniame skunde teigiama, jog stovyklos viršininkė J. Metrikienė, komendantas K. Mockus ir Telšių apskrities šaulių rinktinės vadas J. Žvirblis, būdami valstybės tarnautojams prilygintais asmenimis, buvo atsakingi už Alsėdžių vaikų vasaros stovyklos stovyklautojų saugumą, todėl turėjo užtikrinti, kad stovykloje neatsitiktų nelaimingų atsitikimų.
Praėjusią savaitę Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos prokuratūros skundą, jį patenkino ir nurodė perduoti bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas