Nelengva išmokti gyventi

Parašė:  2009-03-24

Su Rietavo miesto seniūnijos socialine darbuotoja Ona Poškuviene kalbėjomės ilgai. Labiausiai rūpėjo žmonės: kaip jie gyvena šiais nelengvais laikais, kokia pagalba jiems reikalinga, ar ją gauna tie, kuriems itin reikia.
Onos Poškuvienės profesija – kultūros darbuotoja, režisierė. Tačiau tai, ką ji dirba šiandien, jos širdžiai artima kaip ir tiesioginė profesija. Dirba su žmonėmis, mielai bendrauja, atiduodama jiems viską, ką turi geriausio, ir jaučia, kad tuo pačiu metu pati tobulėja. Socialinis darbas jai įdomus, todėl daug skaito, gilinasi į problemas, lankė įvairius kursus, o baigusi paskutinius, domėjosi šios srities veikla Olandijoje. Moteris sako, kad olandai yra pasiekę neblogų rezultatų.
O. Poškuvienė kilusi iš Klaipėdos. Užaugino dvi dukras, jau spėjo pasidžiaugti ir anūku. Tačiau jos širdis išliko jauna, todėl vis dar įdomu, kaip auga ir bręsta vaikai kitose šeimose.
Įsikalbėjome apie problemines šeimas, jų Rietave – 15. Tiesa, pora šeimų jau gana subrendusios, tad gali bet kada būti išbrauktos iš sąrašo, tačiau, anot O. Poškuvienės, tegul dar kurį laiką lieka stebimos. Bus ramiau gyventi ir jai, ir joms. Minėtose šeimose dažniausiai vienišos motinos su vaikais, joms gyvenimas ne visada klostosi taip, kaip turėtų. Nelengva mokyti žmogų gyventi. Tai ilgas ir atkaklus procesas.
Be abejo, vienai rūpintis visomis šeimomis būtų sunku, todėl moteris sako, kad dirba visa komanda, kuri yra gana darni. Be seniūnijos socialinės darbuotojos, kuri dažnai į minėtas šeimas užmeta akį, kiekvieną iš jų dar globoja lankomosios priežiūros socialinė darbuotoja, tai yra etatinė Dienos centro darbuotoja, dažniausiai – medikė. Viešint Olandijoje, teko matyti, kad tokia veikla dažnai užsiima savanoriai. Deja, pas mus tokių nėra.
Prižiūrimos šeimos dažniausiai stokoja socialinių įgūdžių arba, paprastai tariant, nesugeba gyventi, be to, čia dažnas svečias būna alkoholis. Be abejo, kaip ir visur, Rietave nedarbas nemažėja, tačiau yra tokių, kurie darbo tiesiog ir neieško, net nesiregistruoja darbo biržoje. Esama atvejų, kai vyras ar moteris kurį laiką dirba, tačiau ateina metas – tarsi nuo virvės nutrūksta, tada jiems neberūpi nei šeima, nei vaikai, išskyrus alkoholį. Todėl tokioms šeimoms reikia nuolatinio dėmesio.
Kitas dalykas, kai šeimos, netekusios darbo arba labai mažai uždirbančios, ne dėl savo kaltės sunkiai verčiasi, tad joms dalijami maisto paketai yra didelė paspirtis. Rietave juos gauna net 343 šeimos. Liūdniausia tai, kad kasmet tokių šeimų daugėja. Rietave – apie 4 500 gyventojų, o tokių, kuriems reikia nuolatinio dėmesio ar pagalbos, vis daugiau… Tiesa, dar 31 gyventojas gauna socialines išmokas.
O. Poškuvienė džiaugėsi, kad beveik visi turi stogą virš galvos. Tiesa, yra vienas benamis, tačiau tikisi greitai ir jam ką nors rasti.
Paklausta, ar daug per dieną pas ją apsilanko vietos gyventojų ir kokiais klausimais, moteris tvirtino, jog nuobodžiauti tikrai netenka. Dažniausiai gyventojai kreipiasi dėl įvairios informacijos, dėl kuro, kitų reikalų. Be abejo, Rietavas – nedidelis miestas, tačiau būtų gerai čia turėti nakvynės namus, labdaros valgyklą – tai žmonėms ypač pagelbėtų šiais sunkiais laikais…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas