Nėra vaikų – nėra ir skyriaus

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-09-16

Plungės ligoninėje – pokyčiai. Nuo rugsėjo pradžios čia nebeliko Vaikų ligų skyriaus. Visuomenei šios permainos netikėtos, tuo tarpu ligoninės administracija sako, jog tokio žingsnio reikėjo laukti: mažųjų pacientų trūko, skyrius veikė nuostolingai, o ir dabartinės Vyriausybės politika tokia – rajonų ligoninėse šių skyrių turi nelikti. Argumentai, nors ir svarūs, žmonių neįtikino. Tad nenuostabu, kad mažųjų ligoniukų tėveliai ėmėsi žygių: ir į „Plungės“ laikraštį kreipėsi, ir peticiją už Vaikų ligų skyriaus išsaugojimą Plungės ligoninėje inicijavo.
Peticiją pasirašančiųjų netrūksta. Pirmadienio ryto duomenimis, jau beveik 1 000 žmonių pasirašė už tai, kad Vaikų ligų skyrius Plungės ligoninėje išliktų. Taigi akivaizdu, jog šis klausimas plungiškiams aktualus.
Tėvų emocijos liejasi, jiems neramu ir dėl galimybės laiku
gauti gydytojų pagalbą, ir dėl keliasdešimčia
kilometrų nutolusios paslaugos (vaikus teks vežti į Telšius arba Klaipėdą).
Ligoninės vadovybė ir vietos valdžia į padėtį žvelgia pragmatiškiau. Jų argumentai – finansiniai nuostoliai ir pacientų trūkumas. Tiesa, pastarąjį rodiklį tėvai ginčija. Esą kaip galima sakyti, kad panaikintame skyriuje nebuvo ligonių, jei turima patirtis rodo priešingai.
Štai mamos Viktorijos pastaba: „Kaip gali nebūti vaikų? Darželiai juk perpildyti, vaikai netelpa! Sergamumas didelis, pas daktarą prieiti su sergančiu vaiku neįmanoma. Prieš karantiną, vasario ir kovo mėnesiais, po savaitę pati su dukra gulėjau ligoninėje. Skyrius buvo perpildytas, net papildomas lovas veždavo. Kaip dabar bus? Vaikai bus siunčiami į kitus miestus. Bus sukelta daug nepatogumų.“
Kad pasiekti kituose miestuose esančias gydymo įstaigas bus sudėtinga, argumentavo ir pasirašiusieji peticiją. „Prieš ir tik prieš uždarymą, ne visi mes galime nuvykti toli, kitiems Plungė yra išsigelbėjimas“; „Bent kelias palatas palikti būtina, juk būna vienišų mamų, šeimų, kur daugiau vaikų ar nėra kam palikti kitų vaikučių…“; „Ko pasilikti jaunoms šeimoms supermieste, kuriame liks tik slauga ir reanimacija?“; „Mere, galvokite, ką darote!“. Šie ir panašūs komentarai skriejo iš peticiją pasirašančiųjų.
Plungės ligoninės direktoriaus Antano Martusevičiaus teigimu, minėtojo skyriaus uždarymas – ne sensacija. Esą tiesiog pavėluotai buvo įvykdytas Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymas: Plungės ligoninėje Vaikų ligų skyriaus turėjo nebelikti dar prieš šešerius metus. „Išgyvenome šešerius strateginio nepaklusnumo ministerijai metus. Pagrindinės priežastys, kodėl skyrius buvo uždarytas: per pastarąjį pusmetį patyrėme 85 tūkstančių eurų nuostolį, o ir besigydančių vaikų neliko“, – sakė ligoninės vadovas.
A. Martusevičius pripažino ir tai, jog šioje situacijoje ne paskutinį vaidmenį atliko ir specialistų trūkumas: „Trys medikai, kurie į budėjimus ateidavo iš pirminių sveikatos priežiūros centrų, darbo atsisakė. Viena gydytoja perėjo į kitą įstaigą, kita yra sulaukusi pensinio amžiaus ir, mano žiniomis, pratęsti darbo sutarties kaip ir neketina. Nebėra kam dirbti.“
Nepaisant to, kad Vaikų ligų skyriaus mūsų ligoninėje nebeliko, A. Martusevičius tikina, jog mažieji ligoniai be būtinos pagalbos neliks. „Pirminiuose centruose dirba pediatrai, būtinoji pirmoji pagalba Plungės ligoninėje bus teikiama, o dėl vaikų gydymo esame sudarę sutartis su Telšių ir Klaipėdos ligoninėmis“, – kalbėjo ligoninės vadovas. „Negi žmonės negirdi, ką kalba mūsų ministrai? Nors buvo sakyta, kad nė viena švietimo įstaiga, ligoninė, medicinos punktas per jų valdymo laikotarpį nebus uždarytas, deja, iš tikrųjų viskas vyksta kitaip“, – apgailestavo A. Martusevičius.
Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis taip pat akcentavo Vaikų ligų skyriaus išlaikymo finansinius nuostolius bei atsiradusį specialistų trūkumą. „Kita problema – skyriui nepakako vaikų. Per pandemijos laikotarpį sulaukta tik 20 pacientų“, – kalbėjo meras. Pastaroji pastaba nustebino – juk visi žinome, kad šiuo ypatingu laikotarpiu pakliūti į ligoninę nebuvo paprasta. Tad ar teisinga remtis šio laikotarpio statistika?
Dar meras akcentavo, kad, susipažinęs su Plungės ligoninės administracijos pateikta informacija dėl uždaryto Vaikų ligų skyriaus, inicijavo šį klausimą įtraukti į Savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdžio, kuris vyks šiandien, darbotvarkę. Ar tai turės kokios įtakos? Apie tai – kitame „Plungės“ numeryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Divute parašė:

  BORDAKAS.Bet meras irgi neaišku kokiu ,,galu,, galvoja – remiasi duomenimis per pandemiją, kai į ligoninę patekti buvo neįmanoma.Kas jiems rūpi, vaikai užaugę. PLUNGĖ TVARKOSI-GAILA TIK KAD GATVES, O NE ŽMONIŲ PROBLEMAS SPRENDŽIĄ.Tik tuo ir tegali pasigirt.

 2. Anonimas parašė:

  Tai gal ligoninės direktorius nori, kad ligoninė išvis užsidarytu. Jei leidžia dirbti nekompetentigiem daktarams, ligoniai turi patys diagnozė pasakyt nes seniem gyditojams per sunku. Direktorius turbūt nusispjaut, jei nėra gero gydytojo tai geriau jokio nes blogas daugiau bėdos pridaro negu naudos.

 3. Plungiškė parašė:

  Kada tik paklausi, iki pandemijos visad perpildyta būdavo, vis sakydavo, kad vietų nėra. Rado progą prisdengiant pandemiją ir nuėjo lengviausiu keliu. Gėda ligoninės direktoriui ir merui. Vaikus savo užaugino ir jau pamiršo.

 4. . parašė:

  Mūsų miestas liks tik provincija su gražiais takeliais,gatvėmis,fontanais.. Tik kas jais vaikščios…ar mūsų vaikai ?

 5. yla parašė:

  ne pensininkams vadovauti tokioms įstaigoms… O merui tik savo klinikos reikalai svarbiau…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas