„Neskubėkim kaip nuogi į dilgėles“

Parašė:  2009-11-06

Praėjusią savaitę vykęs Savivaldybės tarybos posėdis pradėtas džiugia gaida – pasveikinti jubiliejus atšventę tarybos nariai Marė Valaitienė ir Alfonsas Zamulskis. Pastarajam juokais palinkėta nepraleidinėti posėdžių, mat rugsėjį liko nepasveikintas.
Apie jaunimą
Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė tarybos nariams pateikė informaciją apie jaunimą: užimtumą, veiklą, galimybes įsidarbinti ir t. t.
Pasak L. Vaitkevičienės, Mykolo Oginskio meno mokyklos ar sporto mokyklos veikla akivaizdi, o štai mokyklose veikiantys būreliai kelia abejonių. „Manau, jog daugelis jų tik iliuziniai, jokios veiklos nevykdantys, tik mokytojams už tai pinigai mokami“, – sakė jaunimo reikalų koordinatorė.
L. Vaitkevičienės teigimu, atlikta analizė rodo, jog nemažai vaikų ir jaunuolių nesidomi jokia papildoma veikla. Jie nori į gatvę. Tokių jaunų žmonių užimtumo problemą išspręstų jaunimo centras, tačiau jo Plungėje kol kas nėra.
Tačiau yra ir aktyvių jaunuolių – labai veikli jaunimo reikalų taryba, daug nevyriausybinių organizacijų. 
Pačios aktyviausios – „Krantas“, „Labirintas“, „Pakopa“, kuliškių klubas „Alanta“, kalvarijiškių „Kartu“.
Apgailestauta, kad dabar daug vaikų ir jaunuolių palikta likimo valiai – tėvai išvykę dirbti į užsienį. Kita problema – daug jaunų žmonių neranda darbo, jaunimas sudaro 24 proc. bedarbių. Trečioji didelė bėda – auga nepilnamečių nusikalstamumo lygis. Šiuo klausimu L. Vaitkevičienei pritarė ir tarybos narys Vytautas Jonutis: „Gatvėse daug stiprių, drąsių jaunuolių, kurie, kaip personažas Saulėnas sako, gali ir nemokamą makiažą padaryti, ir veido linijas pakoreguoti. Gal jų būtų mažiau, jei didesnį dėmesį skirtume sportui?“
„Neskubėkim kaip nuogi į dilgėles“
Siūlė tarybos narys Audrius Klišonis, kai taryba sprendė Plungės turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) likimą. Jo nuomone, Savivaldybė įstaigą turėtų pasilikti savo žinioje, o ne atiduoti Ūkio ministerijai, kuri dėl TVIC dar neturi aiškios vizijos. Prašyta atsižvelgti ir į tai, kad ši įstaiga reikalinga verslininkams.
Daugelis buvo kitokios nuomonės, kad TVIC išlaikymas Savivaldybei brangiai atsieina ir kad reikia pasinaudoti proga šią naštą permesti ministerijai. Juolab kad ji įsipareigoja TVIC ne tik išlaikyti, bet ir pagerinti jo teikiamų paslaugų kokybę.
Nagrinėjant šį klausimą, Albinas Klimas pateikė reikalavimą merei Elvyrai Valerijai Lapukienei atsiprašyti TVIC darbuotojų, kurias ji vieno susirinkimo metu pavadino siurbėlėmis. „Visų pirma aš tik juokavau. Antra, pavadinau ne siurbėlėmis, o siurbėlytėmis. Ir šį žodį teikiau ne konkrečiai TVIC darbuotojoms, o visiems valstybės tarnautojams, kurie gyvena iš verslininkų uždirbtų pinigų ir yra savotiškos siurbėlės. Nieko įžeisti nenorėjau, bet, jei įsižeidė, atsiprašau“, – sakė merė.
Apmokestins
Šią vasarą buvo parengtas ir patvirtintas specialusis planas, kuriuo kiekvienam daugiabučiui namui priskirtas žemės sklypas. O kadangi jau turės žemės, tai teks ir žemės mokestį mokėti. Savivaldybės taryba apmokestinimui pritarė. Taigi kiekvienas daugiabutis gaus pranešimą, jog turi susimokėti, o kaip mokestį paskirstyti gyventojams, spręs pačios namų bendrijos arba namą eksploatuojanti Savivaldybės įmonė „Plungės būstas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas