Net lietus Mykolinių nuotaikos nesugadino

Parašė:  2019-10-03

Rietave praūžė tradicinė Mykolinių šventė. Tris dienas vykęs renginys šiemet buvo skirtas Žemaitijos metams paminėti.
Gražia Mykolinių šventės įžanga tapo partnerystės sutarties tarp Rietavo ir Karlshamno (Švedija) savivaldybių pasirašymas Oginskių kultūros istorijos muziejuje. Parašus po draugystės aktu penktadienį padėjo abiejų savivaldybių merai – Antanas Černeckis ir Per-Ola Mattsonas.
Baigiantis dienai, Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko atvirų durų vakaras, o mokymo įstaigos kieme – iki šiol neregėtas dviračių šou. Svečiai iš Latvijos Rietave dviračių neišradinėjo, bet rodė su jais neįtikėtinus triukus. Užburiančių šviesų fone drąsą demonstravo ne tik šou dalyviai, bet ir rietaviškiai, kurie sugulę ant asfalto padarė lieptą, per kurį šokinėjo miklieji dviratininkai.
Antroji Mykolinių diena prasidėjo tradicine Kraštiečių klubo sueiga – visuotiniu susirinkimu. Jo metu apžvelgti nuveikti darbai, numatytos veiklos gairės pasitinkant Rietavo savivaldybės atkūrimo dvidešimtmetį.
Popietę šurmulio netrūko miesto centre, kur kiemelius įsirengė kaimų bendruomenės, seniūnijos, įstaigos, visuomeninės organizacijos.
Skaniausi kvapai viliote viliojo miestelėnus ir svečius paragauti vietos šeimininkių pagamintų valgių. Juk taip norisi paskanauti senoviniu būdu ant ugnies keptų vaflių ar gausiai spirgais užpiltų cepelinų. Daugėdiškiai visus viliojo gardžia grybų sriuba, medingėniškiai kvietė paragauti kleckynės, tveriškiai kiemelį kvepino nuo šono ant šono vartydami kepamą ėriuką.
Pasisotinusieji seniūnijų kiemeliuose žvalgėsi po metturgį lauktuvių tiems, kurie patys į šventę neatvyko. Rinktis tikrai būta iš ko: ant prekystalių gražiai išrikiuoti pirkėjų laukė medaus stiklainėliai, vaistažolių arbatų rinkiniai, naminės duonos kepalėliai, mediniai žaislai, veltiniai, siuviniai ir t. t.
Prasidėjus oficialiai renginio daliai, vienas po kito į sceną lipo sveikintojai – Seimo nariai, jų padėjėjai, kaimyninių rajonų savivaldybių merai ir kt.
Mykolinių proga rietaviškius sveikino ir miestų partnerių Gulbenės (Latvija), Kenčino (Lenkija), Karlshamno savivaldybių atstovai.
Tradiciškai per Mykolines pagerbti grožio puoselėtojai. Tvarkingiausia ir gražiausiai sutvarkyta miesto sodyba pripažinta Jadvygos ir Vytauto Končių sodyba, kaimo – jaupėniškių Laimutės ir Alfonso Vičių sodyba. Kavinė „Provincija“ išrinkta tvarkingiausia ir gražiausiai sutvarkyta įstaiga (Bubėnų k.).
Net du apdovanojimai iš mero A. Černeckio rankų atiteko Liolių kaimo bendruomenei. Seniūnaitei Alinai Jurkienei ir kaimo bendruomenės pirmininkui Mindaugui Marozui įteiktos nominacijos – už gražiausiai sutvarkytą kaimą su poilsio zona (Lioliai) ir gražiausiai tvarkomą gatvę (Gintaro gatvė Liolių kaime).
Vatušiškės Jadvygos Vizgirdienės sodyba išrinkta gražiausiai šiemet tvarkoma senjorų sodyba.
Pagerbti ir ūkininkai. Giliogiriškiai Rima ir Algis Vasiliauskai – už racionalų ūkio vystymą, medingėniškiai Arvydas ir Danė Majauskai – už įkurtą ir nuolat puoselėjamą pieno ūkį, vatušiškiai Vaida ir Raimondas Vaičikauskai – už ūkyje pritaikytas naujoves ir sėkmingą plėtrą.
Pajomantiškių Editos, Lino, Tomo ir Manto Mačiulskių ūkis konkurse „Metų ūkis 2019“ išrinktas pažangiausiu šeimos ūkiu.
Šventinę programą šeštadienį vainikavo kapelų ir garsių atlikėjų koncertai, o sutemus akis džiugino įvairiomis spalvomis nušvitusi bažnyčia ir fejerverkai.
Sekmadienį renginiai iš miesto persikėlė į žirgyną, kur vyko konkūras, gyvūnų ir naminių augintinių paroda.
Vidurdienį Rietavo Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje vyko atlaidai. Šv. Mišioms vadovavo ir pamokslą sakė J. E. Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas. Po pamaldų šventovėje pristatyta žodžio ir muzikos programa „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas