Norintiesiems izoliuotis į pagalbą ateis Savivaldybė

Parašė:  2020-03-20

COVID-19 – rietaviškiams jau ne iš televizorių ekranų sklindanti baimė, o reali grėsmė. Praėjusią savaitę sužinojome, kad miesto gatvėse, gydymo įstaigoje, parduotuvėje galėjome prasilenkti su viruso nešiotoju ar žmonėmis, kurie turėjo artimą kontaktą su sergančiuoju.
Pirmasis atvejis sukėlė daug diskusijų
Nors rietaviškiai šluoti parduotuves pirkdami ilgai negendančius maisto produktus pradėjo vos tik sužinoję apie naujus koronaviruso atvejus Lietuvoje, mieste kaukėtų ar pirštinėtų žmonių nesimatė. Neatsirado jų ir pasklidus žiniai, jog vienam Rietavo savivaldybės gyventojui patvirtintas COVID-19.
Priminsime, kad 25 metų vyras kovo 9 dieną grįžo iš Danijos. Kaip žinoma, iš Kauno oro uosto jį pasiėmė artimas žmogus. Koronavirusu užsikrėtęs rietaviškis turi du nedidelius vaikus. Antradienį, kovo 10-ąją, visa šeima pramogavo netoli Palangos esančiame „Atostogų parke“. Grįžęs į namus ir pajutęs perštint gerklę, vyras pagalvojo, kad persišaldė. Tik kovo 15 dieną jam buvo patvirtintas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas.
Tai, kad Rietavo savivaldybės gyventojas, grįžęs iš Danijos, nesikarantinavo, sukėlė didžiulę komentatorių pasipiktinimo bangą. Ypač visus sukrėtė tai, kad šeima pramogavo „Atostogų parke“.
Situacijos nešvelnino ir vyro pasiaiškinimas: „Tuo metu, kai grįžau iš Danijos, negaliojo joks karantinas ir mano savijauta nerodė nei kad nesveikuoju, nei tuo labiau kad tai gali būti koronavirusas.“
Iš pirmų lūpų
Spaudoje pasirodžius straipsniams, kuriuose aprašomas jo atvejis, rietaviškis ir pats panoro nušviesti situaciją.
„Kovo 11-ąją pajutau, kad skauda akis žiūrint į šonus ir muša prakaitas. Pasimatavau temperatūrą – 38 laipsniai. Tada nusprendžiau išgerti „Teraflu“. Po karšto gėrimo temperatūra nukrito ir visas dienas kilo tik 37,1–37,3 laipsnio arba visai nekilo.
Kovo 12 diena, ketvirtadienis. Pasiskaitęs oficialius puslapius, kuriuose pateikiama informacija apie koronavirusą, ir neradęs atitinkančių simptomų, kreipiausi į vietinę polikliniką. Ten nustatė, kad man nėra koronaviruso infekcijos simptomų, pasakė, kad tai gali būti virusinis peršalimas, nes kraujo tyrimas nerodė ko nors daugiau. Šeimos gydytoja negalėjo pakomentuoti, ar reikia daryti ką nors daugiau, nes Danija nebuvo įtraukta į pavojingų šalių sąrašą. Taigi namų gydymas – arbatytės, poilsis ir t. t.“, – taip viešojoje erdvėje rašė infekuotas rietaviškis.
Kovo 14 dieną, šeštadienį, nusprendęs, kad vis dėlto reikėtų pasidaryti tyrimą dėl koronaviruso, vyras paskambino į Karštąją liniją dėl koronaviruso 1808. Po atsakymų į pateiktus klausimus jam paaiškinta, kad nėra aiškių simptomų, atitinkančių koronavirusą, ir pasiūlyta karantinuotis namuose.
Nusiramino vyras neilgam. Vos padėjęs ragelį, pamatė straipsnį apie užsikrėtusį ir hospitalizuotą kretingiškį, su kuriuo Danijoje dirba tame pačiame bare.
Nieko nelaukęs, jis vėl paskambino Karštąja linija dėl koronaviruso ir informavo, kad turėjo kontaktą su dabar jau sergančiu žmogumi.
„Man nebuvo nei dusulio (net sauso kosulio nebuvo), nei temperatūros, aukštesnės kaip 37,5 laipsnio (tik pirmą dieną). Esu laikomas Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų skyriuje. Sakau „laikomas“, nes turėčiau paneigti skleidžiamą informaciją, kad čia esu „gydomas“. Joks gydymas man nėra skirtas. Jaučiuosi visiškai sveikas, jokių simptomų nėra. Gydytoją mačiau tik pirmą dieną, padarė tyrimus. Daugiau nesilankė“, – rašė apie save vyras.
Šeima žadėjo izoliuotis
Kaip kalbėjo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, kaime netoli Rietavo (redakcijos žiniomis – Labardžiuose) gyvenanti jauno vyro šeima ir su jais kontaktavę tėvai pažadėjo izoliuotis namuose. „Vėliau sulaukėme pranešimo, kad kažkas iš šeimos narių buvo išėjęs iš namų apsirūpinti produktais. Įspėjome, kad laikytųsi saviizoliacijos, pasiūlėme žmogų, kuris prireikus pristatytų šeimai maistą, tačiau šios paslaugos buvo atsisakyta“, – pasakojo meras.
Pasak Savivaldybės vadovo, pasisekė, kad tuo metu, kai COVID-19 užsikrėtęs vyras lankėsi gydymo įstaigoje, žmonių beveik nebuvo. Medikai, kurie bendravo su ligoniu, izoliavosi. Šeimos gydytoja su pacientais dirba nuotoliniu būdu. Nors dabar, kai jau paskelbtas karantinas, visos gydymo įstaigos Rietave pacientus priima tik pačiais būtiniausiais atvejais.
Šeimos nariams virusas nenustatytas
Kadangi labardiškio vaikai lankė Rietavo lopšelį-darželį, įstaigos vadovė Stefa Steponavičiutė paragino rietaviškius, kurių atžalos ugdomos šiame darželyje, stebėti vaikų ir savo sveikatos būklę.
Kovo 17 dieną pranešta visus nuraminanti žinia: „Rietavo savivaldybės gyventojo, kuriam nustatytas koronavirusas, šeimos nariams, tarp jų ir Rietavo lopšelį-darželį lankantiems vaikams, buvo atlikti tyrimai dėl koronaviruso. Gauti atsakymai yra neigiami, t. y. virusas jiems nenustatytas.“
„Atostogų parkas“ uždarytas
Tai, kad vienam iš lankytojų nustatytas koronavirusas, didelio nerimo sukėlė ir „Atostogų parko“ vadovybei.
Oficialiame Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento Plungės skyriaus atsiųstame rašte įstaigai rašoma: „Atliekant atvejo epidemiologinį tyrimą, susirgęs COVID-19 asmuo informavo, kad Jūsų įstaigoje lankėsi kovo 10 d. nuo 18.30 iki 21.30 val. pagrindinėje zonoje po stogu, kavinėje po stogu prie baseino, dviejuose lauko šiltuose baseinuose, „Gintaro“, „Lietuviškoje“ pirtyse ir duše.“
Reaguodamas į situaciją „Atostogų parkas“ paragino visus lankytojus, kurie lankėsi komplekse nuo kovo 10 iki kovo 12 dienos, stebėti savo ir artimųjų sveikatos būklę. „Atostogų parko“ darbuotojams, galimai turėjusiems kontaktą su sergančiuoju, suteiktas nedarbingumo pažymėjimas ir sudarytos sąlygos būtinai saviizoliacijai. Lankymasis poilsio zonoje iškart sustabdytas, o nuo kovo 16-osios parkas uždarytas“,– rašoma „Atostogų parko“ pranešime spaudai.
Į Savivaldybę – tik būtiniausiu atveju
Užrašas su prašymu kreiptis tik būtiniausiu atveju atsirado ant Rietavo savivaldybės administracijos pastato durų. „Nors dar yra į darbą ateinančių žmonių, daugumai specialistų pasiūlėme dirbti nuotoliniu būdu. Darbuotojai budės prie telefonų ir atsilieps į gyventojų skambučius. Gyventojai be paslaugų nepaliekami, tik daugumą klausimų tikimės išspręsti nuotoliniu būdu“, – kalbėjo meras A. Černeckis.
Savo darbą teikdami paslaugas pagalbos reikalingiems žmonėms toliau dirba ir socialiniai darbuotojai, tik dabar prioritetas – ne namų tvarkymas, o aprūpinimas būtiniausiomis prekėmis.
Savivaldybės administracijos laukia nemažai iššūkių. Rengiamos patalpos, kuriose galėtų izoliuotis žmonės, grįžę iš užsienio. Šiuo metu tokį prašymą yra pateikę du gyventojai: vienas, kuris dar tik ruošiasi parvykti iš Prancūzijos, ir kitas – laikinai karantinavęsis viename iš viešbučių Klaipėdoje.
Pirmadienį Rietavo savivaldybėje buvo sušauktas specialus pasitarimas, kuriame dalyvavo seniūnai, policijos, Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai. Kalbėta apie pasiruošimą epidemijai, karantino laikotarpiui keliamų reikalavimų užtikrinimą, aptarta, kokių veiksmų būtina imtis esant vienai ar kitai situacijai.
Viešojoje erdvėje pasirodžius kritikai, kad Rietavo savivaldybės gyventojams trūksta informacijos apie pokyčius dėl koronaviruso pandemijos savivaldybėje, meras A. Černeckis patikino, kad informacijos yra pakankamai.
Viena iš naujausių Savivaldybės interneto svetainėje atsiradusių informacijų ta, kad Savivaldybės administracijos darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje.
Gyventojai raginami:
prašymus Savivaldybės administracijai teikti elektroniniu paštu savivaldybe@rietavas.lt arba telefonu (8 448) 73200. Popierinius dokumentus galima įmesti į pašto dėžutę prie Savivaldybės pastato;
prašymus socialinėms išmokoms gauti – www.SPIS.lt, tel. (8 448) 73208;
technikos registravimo, traktorių techninės apžiūros ir melioracijos klausimais – tel. 8 611 58195;
kitais žemės ūkio klausimais – tel. (8 448) 73218 arba mob. tel. 8 620 28735;
architektūros ir statybos klausimais – mob. tel. 8 615 24579;
žemėtvarkos klausimais – tel. (8 448) 73211;
geodezijos klausimais – mob. tel. 8 692 21263;
investicinių projektų įgyvendinimo klausimais – mob. tel. 8 698 49692;
ekologijos klausimais – mob. tel. 8 662 37435.
Savivaldybės vadovų telefonai:
Savivaldybės mero Antano Černeckio – mob. tel. 8 698 49693;
Savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Dičiūno – mob. tel. 8 698 49694;
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Antano Aužbikavičiaus – mob. tel. 8 698 49695.
Dėl aprūpinimo būtiniausiomis prekėmis
Gyventojai, kurie izoliavosi ir neturi artimų giminių, kurie galėtų pristatyti būtiniausių prekių (maisto, vaistų), kreipiasi į socialinius darbuotojus pagal gyvenamąją vietą:
Rietavo miesto seniūnija – tel. (8 448) 73221,
Rietavo seniūnija – tel. (8 448) 68256,
Daugėdų seniūnija – tel. (8 448) 45887,
Tverų seniūnija – tel. (8 448) 41174.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas