„Nors jo ir nebėra, mes išpildėme jo pačią didžiausią svajonę – padėti“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-10-17

Prieš metus, spalio 13-ąją, plungiškius pasiekė ir daugelį sukrėtė žinia apie, ko gero, pozityviausio rajono žmogaus – Gintauto Vaitkevičiaus – mirtį. Daugeliui ši netektis iki šiol sunkiai suvokiama. Praėjus metams, šviesaus atminimo G. Vaitkevičiaus sūnus, Lietuvoje gerai žinomos grupės „Žemaitukai“ narys Linas Vaitkevičius surengė neįprastą tėčio mirties metinių paminėjimą – labdaros koncertą. Taip sekmadienį buvo išpildyta mirusiojo svajonė – padėti vėžiu sergantiems vaikams.
Tradiciškai mirties metinių paminėjimas pradėtas šv. Mišiomis Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Jų metu grojo Plungės kultūros centro simfoninis orkestras. Be to, Senamiesčio aikštėje, šalia ten stovinčio Plungę garsinusių ir garsinančių asmenybių suolelio, atidengta nauja lentelė, kurioje įrašyta ir a. a. Gintauto Vaitkevičiaus pavardė.
„Niekada gyvenime nenustosiu didžiuotis, kad turėjau tokį tėtį, niekada nenustosiu didžiuotis, kad jis turėjo jus“, –
į atminimo koncertą susirinkusius plungiškius sveikino L. Vaitkevičius. Pasak jo, visus metus girdėtos linksmos ir liūdnesnės istorijos, susijusios su anapilin iškeliavusiu G. Vaitkevičiumi, įkvepia. „Tėtis niekada negyveno sau, jis visada gyveno kitiems. Todėl šiandien Ginto vardu padėsime trims vaikams. Nors jo ir nebėra, , – su jauduliu kalbėjo L. Vaitkevičius. Žinoma, vieną kūrinį G. Vaitkevičiaus atminimui žiūrovams padovanojo ir „Žemaitukai“.
Toliau renginį vedė Remigijus Žiogas. „Jaučiuosi taip, lyg vakar vakare būtų paskambinęs Gintas ir pasakęs: „Žiogai, gelbėk, rytoj – vestuvės.“ Jis buvo mūsų šeimos narys. Jis turėjo ne tik sūnų, dukrą, artimuosius, bet ir mūsų šeimą, su kuria bendraudavo savaitgaliais, tad visi šiandien scenoje pasirodysiantys žmonės atvažiavo dėl Ginto. Ir daro tai neatlygintinai“, – kalbėjo jis.
Scenoje pasirodė Žilvinas Žvagulis, grupė „Mango“, Steponas Januška, grupė „Džentelmenai acoustic“, Ingrida Kazlauskaitė, Andrius Rimiškis, Kęstutis Jablonskis, „Auksa žovis“, „Tabasco“, „16 Hz“, Andrius Kulikauskas ir kiti atlikėjai, asmeniškai pažinoję, bendravę su G. Vaitkevičiumi. Vieniems jis buvo draugas, kitiems – įkvėpėjas, tretiems – pavyzdys.
Koncerto metu žiūrovai turėjo galimybę pažvelgti ir į jo spalvingą gyvenimą. Juk G. Vaitkevičius Lietuvoje buvo žinomas kaip renginių vedėjas, realybės šou „Baras“ dalyvis, Senis Elenkenis, geriausias anekdotų pasakotojas. Na, o plungiškiai, ko gero, puikiai prisimena: „Maurā ne maurā – Plungė vara kiaurā…“
„Džiugu, kad jūs tęsiate tą tradiciją – buriatės į ratą dėl kilnių darbų. Jūs esate tikro supermiesto supergyventojai. O tai atsirado nuo superžmogaus – superGinto“, – mero Audriaus Klišonio žodžius perdavė jo patarėjas Žydrūnas Purauskis.
Kaip ir minėta, koncertas skirtas G. Vaitkevičiaus svajonei – padėti vėžiu sergantiems vaikams – išpildyti. Aukos buvo renkamos Žemynai, Martynui ir Danilui gydyti. Visiems jiems nustatyta itin reta vaikų onkologinė liga Lietuvoje – retinoblastoma – piktybinis akies navikas. Kaip sakė renginio vedėjas, per metus ja suserga vos pora vaikų, todėl visi dėl tolesnio gydymo išvežami į Šveicariją. Ligos gydymo pradžia – chemoterapija – Lietuvoje.
Žemynai gydyti Šveicarijoje trumpiausiai gali prireikti pusantrų metų. Pirmiems gydymo metams reikia apie 30–40 tūkstančių eurų.
Danilui Lietuvoje buvo skirti šeši chemoterapijos kursai. Vaikui reikalingas gydymas Šveicarijoje. Ten berniukui jau buvo taikoma intraarterinė terapija. Vaikui yra atlikti visi gydymai, tačiau reikalingas stebėjimas. Šeimos kelionės išlaidos į Šveicariją kaskart siekia apie 1 000 eurų, priklausomai nuo laiko.
Martynuko, kuriam spalio pabaigoje sukaks dveji, gydymo išlaidos per metus siekia apie 30 tūkstančių eurų.
Beje, prieš renginį L. Vaitkevičius minėjo, kad į sąskaitą sergantiems vaikams buvo paaukota 1 003 eurai. Kiek lėšų surinkta per koncertą – tikslinama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas