Nuo ugnies išsigelbėjo pro langą

Parašė:  2020-04-03

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį namų neteko Panavadžio kaime su sūnumi gyvenanti garbaus amžiaus moteris. Tverų seniūnijos bendruomenė savo žmonių nelaimėje nepaliko. Jau kitą dieną po gaisro tveriškių feisbuko svetainėje atsirado prašymas padėti nukentėjusiesiems ir į jį atsiliepė nemažai geraširdžių žmonių – juk tik kartu esame stiprūs.
Liko tik nuodėguliai
Gaisrininkai pranešimą apie nelaimę nuošaliame Tverų seniūnijos Panavadžio kaime gavo paryčiu, maždaug 4.15 val. Pagalbą išsikvietė gyventojai, kurie pajutę dūmus dar laiku spėjo išsigelbėti iš ugnies gniaužtų.
Jau po dešimties minučių ugniagesių komandai atvykus į gaisravietę dviejų aukštų medinis namas skendėjo atvirose liepsnose.
Įsisiautėjusią ugnį gesino penkios komandos, atvykusios iš Tverų, Varnių, Laukuvos, Plungės ir Rietavo.
Deja, liepsnų apimto pastato išgelbėti nepavyko. Kaip rašoma Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos suvestinėje: „Namas medinis, 10 x 10 m, dviejų aukštų, stogas dengtas šiferiu. Gaisro metu nudegė namo stogas, medinės perdangos, sudegė namų apyvokos daiktai. 20 metrų atstumu nuo degančio pastato išsaugotas medinis vieno aukšto su mansarda gyvenamasis namas.“
Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas sekmadienį apsilankė Panavadyje ir apžiūrėjo, kokioje situacijoje atsidūrė jo gyventojai. „Namo savininkė garbaus amžiaus panavadiškė, sukrėsta nelaimės, buvo išvežta į ligoninę. Žmonės neteko viso turto – liko tik nuodėguliai“, – sakė jis.
Dūmus pajuto namo šeimininkė
Gaisro padaryta žala galėjo būti daug didesnė, jeigu ugniagesiams nebūtų pavykę nuo liepsnų apsaugoti namo, kuriame gyvena senolės dukra Lina su šeima.
Trijų vaikų mama pasakojo tąnakt išgyvenusi didžiulę baimę, nes namai stovi visai šalia vienas kito: „Gaisras kilo antrame aukšte. Laimei, mama prabudo ir pažadino brolį. Dūmų buvo tiek daug, kad jiems teko gelbėtis pro langą. Mamą išvežėme į ligoninę, kad atsigautų po patirto išgąsčio. Brolis liko pas mane. Svarstėme, kad gaisras greičiausiai kilo dėl elektros. Kad iš krosnies, mažai tikėtina – iš vakaro dar buvo bandyta ją kurti, bet ugnis neįsidegė, tai taip ir liko malkos pakuroje sukrautos.“
Šeimai reikalinga pagalba
Tveriškiai, sužinoję apie nuošaliame kaime namų netekusią 74 metų moterį ir jos sūnų, neliko abejingi.
Tverų gimnazijos socialinė pedagogė Laura Aužbikavičienė jau kitą dieną ėmėsi iniciatyvos padėti šeimai – tveriškiams skirtoje feisbuko paskyroje parašė kvietimą:
„Po gaisro viską tenka pradėti nuo nulio: šeima prašo geradarių pagalbos.
Kovo 29-osios naktį Rietavo savivaldybės Tverų seniūnijos Panavadžio kaime kilo gaisras. Visiškai sudegė namas, kuriame gyveno močiutė. Ji liko visiškai be nieko. Antrame namo aukšte buvo sudėti dukters ir jos vaikų rūbeliai, avalynė. Močiutės ir dukters ūgiai panašūs – 1,67–1,7 m, avalynės dydis – 39–40. Mergaitei – 1,5 metų. Rūbelių dydis – 80–90, avalynės – 23–24. Berniukui – 8 metai, avalynės dydis – 35–36.
Šiuo metu močiutei labai reikia baldų, patalynės, buitinės technikos, indų, puodų.
Bet kokia parama laukiama. Dėkojame kiekvienam atsiliepusiam ir padėjusiam nukentėjusiai šeimai.
Norintys suteikti pagalbą gaisro metu nekentėjusiai šeimai kreipkitės tel. +370 629 18026.“
Tveriškiai neabejingi
Pagalbos prašymą šeimos vardu paviešinusi Tverų gimnazijos socialinė pedagogė L. Aužbikavičienė sakė, kad iniciatyvos ėmėsi pasitarusi su namų netekusios senolės anūko mokytoja.
„Man paskambino kolegė ir paklausė, gal turiu savo vaikų drabužėlių, kuriuos galiu atiduoti šeimai. Tada ir kilo mintis paprašyti pagalbos per feisbuką. Pasitariau su šeima ir gavusi leidimą įdėjau prašymą. Žmonės sureagavo: vieni siūlė drabužėlių, patalynės, kiti – buitinės technikos. Kai kurie žadėjo paremti finansiškai. Kiek aš žinau, labai noriai pagalbos ranką šeimai tiesia tveriškiai – ir dabartiniai, ir buvusieji“, – kalbėjo L. Aužbikavičienė.
Padeda seniūnijos darbuotojai ir ūkininkai
Antradienį dar kartą pakalbinę Tverų seniūną A. Zalepūgą išgirdome, kad seniūnijos darbuotojai ir vietos ūkininkai bendromis jėgomis tvarko gaisravietę.
„Dirbame ne dėl to, kad mus girtumėte, o dėl to, kad norime padėti namų netekusiems žmonėms. Girdėjau, kad šeima sprendžia gyvenamojo būsto problemą – galbūt močiutė ir jos sūnus greitai vėl turės namus“, – pasakojo A. Zalepūgas.
Palaiko bėdoje vienas kitą
Skyrybas su vyru išgyvenančiai Linai teks padėti nelaimės ištiktiems artimiesiems.
„Mamą jau parsivežėme iš ligoninės. Ji dabar su broliu apsistojusi pas mane. Ieškome kokio būsto, intensyviai peržiūrinėjame skelbimus, kur jie galėtų įsikurti, bet visi aplink parduodami namai netinkami tam, kad galėtum iš karto eiti ten ir gyventi. Atsitiko bėda, iš kurios kažkaip teks išsikapstyti. Sulaukėme pagalbos siūlymų. Atvežė vaikams drabužėlių, gavome jau ir viryklę. Žmonės skambina, siūlo pasiimti – kas spintą, kas lovą, bet dabar nėra kaip atiduodamų daiktų surinkti“, – atviravo moteris.
Tikimės, kad gerų žmonių ir artimųjų padedami panavadiškiai atsigaus po patirtos žalos. Jeigu ir jūs norite paremti viso turto netekusią šeimą, skambinkite Linai tel. +370 629 18026. Juk tik kartu mes esame stiprūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas