Pagelbėjusieji „nukirsti“ grobio negavo

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2014-03-14

Vasario 27 d. Plungės r. apylinkės teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje tuomet penki nepilnamečiai plungiškiai kaltinami plėšimu. Kartu su jais teisiamas šiuo metu bausmę už kitus nusikaltimus atliekantis Gvidas Šimkus (g. 1994 m.). Jam pateikti kaltinimai dėl plėšimo, sukčiavimo ir neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės panaudojimo.
Į teisiamųjų suolą sėdo nepilnamečiai E. Š. (g. 1997 m.), M. V. (g. 1997 m.), I. V. (g. 1996 m.) ir devyniolikmečiai Giedrius Feiferis bei Saulius Vaškys, kurie nusikalto būdami nepilnamečiai. Kartu su jais teisiamas ir dvidešimtmetis G. Šimkus. Jis į teisiamųjų suolą sėdo jau nebe pirmąjį kartą.
Prokuroro pagarsintame kaltinamajame akte minima, kad 2012 m. kovo 27 d., veikdami grupėje, kaltinamieji susitarė apiplėšti du žmones. Jaunuoliai savo aukas sekė nuo „Iki“ parduotuvės V. Mačernio g. iki A. Jucio gatvės. Įtariama, kad ten G. Šimkus, pribėgęs iš už nugaros, vienam iš nukentėjusiųjų sudavė smūgį į galvą. Žmogui pargriuvus ant žemės, pripuolė būrys jaunuolių, kurie gulintįjį mušė, smūgiuodami rankomis ir kojomis. Panašiai pasielgta ir su antrąja auka –
pirmojo nukentėjusiojo draugu. Sumuštiesiems „iškraustytos“ kišenės – ištraukta piniginė su dokumentais bei mokėjimo kortelėmis, vienam iš nukentėjusiųjų nuplėšta rankinė. Padaryta apie 700 Lt turtinė žala.
Kaip pasakojo G. Šimkus, savo aukas jis nusižiūrėjęs viename bendrabutyje V. Mačernio g. Eidami į svečius, vyrai G. Šimkaus paklausę, kuriame bute gyvena bendras pažįstamas. Nurodydamas kelią, G. Šimkus pastebėjęs iš vieno vyriškio kišenės kyšančią piniginę. Nieko nelaukdamas, jis susikvietęs „talkos“ tiems žmonėms apiplėšti. „Juos sekėme iki A. Jucio gatvės. Daviau komandą, tada kažkurie iš būrio vyrams spyrė, jie parkrito. Kiti mušė. Kažkas paėmė rankinę, po to išsiskirstėme kas sau. Aš pasiėmiau piniginę. Joje radau pinigų, banko kortelę ir užrašytą PIN kodą – kiek vėliau nuėjau iki bankomato pinigų išsigryninti“, – teisme pasakojo G. Šimkus. Pagrobtus pinigus leidęs kartu su savo draugu M. P., o apiplėšime dalyvavusiems nepilnamečiams nieko nedavęs.
Apie savo sumanymą G. Šimkus pirmiausiai telefonu papasakojęs anuomet nepilnamečiui G. Feiferui, kurį įtikino prisidėti prie apiplėšimo. Tuomet pas jį svečiavosi ir kiti į šią nusikalstamą veiką įtraukti jaunuoliai. G. Šimkus neigė smūgiavęs. Žmonės parkritę, nes kažkas iš būrio jiems esą spyrė iš už nugaros. Kol kiti mušė parkritusiuosius, G. Šimkus neva žirklutėmis kirpęs rankinės rankeną, bet to padaryti nepavyko, nes žirklutės išsprūdo.
Panašiai pasakojo ir kiti kaltinamieji. Jie sakė buvę pas G. Feiferį, kuomet šiam paskambino G. Šimkus. Nepilnamečiai, nors suvokę, kad daro nusikaltimą, sutikę pagelbėti draugui. Jiems sunkiai sekėsi paaiškinti savo elgesio priežastis. Visi sakė, kad pinigų jiems esą nereikėjo. Kaip liudijo E. Š., jų buvo paprašyta „nukirsti“ du gatve einančius žmones. Po „operacijos“ G. Šimkus nuėjęs su savo draugu M. P., o kiti išsibėgioję kas sau.
Galutinį sprendimą dėl šios nusikalstamos veikos teismas turėtų priimti kitame posėdyje, kuriame, tikėtina, dalyvaus ir antrasis nukentėjusysis. Tiesa, advokato paprašyti, visi kaltinamieji nukentėjusiojo V. J. atsiprašė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas