Pagerbti geriausieji sportininkai, paminėtas Sporto mokyklos 50-metis

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2014-12-30

Gruodžio 19-osios vakare Plungės kultūros centre visas dėmesys, aplodismentai ir sveikinimo kalbos buvo skirta geriausiems rajono sportininkams. Čia tradiciškai pagerbti individualių sporto šakų, komandų atstovai už puikius šių metų laimėjimus. Paminėtas ir Sporto mokyklos įkūrimo penkiasdešimtmetis.
Į šventę rinkosi ne tik sportininkai, jų artimieji, treneriai, bet ir garbingi svečiai: buvę Sporto mokyklos auklėtiniai, Savivaldybės meras Audrius Klišonis, jo pavaduotojas Mindaugas Jurčius, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vida Saukalienė, Sporto tarybos pirmininkas Adomas Zamulskis ir narys Romas Remėza bei kt.
Sporto mokyklos praeitis
„1964-ieji Plungės sporto istorijai yra reikšmingi metai – buvo įsteigta Sporto mokykla. Prie jos ištakų stovėjo Antanas Jadziauskas, legendinės „Linų audinių“ futbolo komandos treneris ir vartininkas, Plungės garbės pilietis“, – kalbėjo renginio vedėjas.
Tad papasakoti, kokiomis aplinkybėmis buvo įkurta Sporto mokykla, pakviestas pirmasis jos vadovas A. Jadziauskas. Kaip sakė ponas Antanas, viskas prasidėjo nuo to, kad jam pasiūlė tapti vyr. treneriu Telšių sporto mokykloje. Padirbėjęs Žemaitijos sostinėje, po truputį įtikino Plungės valdžią čia, vietoje, steigti tokią pat įstaigą kaip Telšių filialą. Taip 1964-aisiais mūsų mieste atsirado Sporto mokykla. Iš pradžių dirbo tik trys treneriai: A. Jadziauskas – futbolo, Povilas Pocius – krepšinio, Vitalius Andriušaitis – šachmatų. A. Jadziauskas įstaigai vadovavo aštuonerius metus (1964–1972 m.), vėliau direktoriais buvo Vaclovas Kulišauskas (1972–1975 m.), Kostas Petrutis (1975–1979 m. ir 2004–2013 m.), Romaldas Kerpa (1979–2002 m.), Vytautas Šleinius (2002 m.). 2002–2004-aisiais vadovo pareigas laikinai ėjo ilgametis direktoriaus pavaduotojas Petras Vingis. 2013-aisiais Plungės sporto mokykla reorganizuota į Plungės sporto ir rekreacijos centrą (SRC). Jo direktoriumi tapo Alvydas Viršilas.
Pradėjusi nuo trijų sporto šakų, mokykla pamažu plėtė „asortimentą“: tai – baidarių ir kanojų irklavimas, dziudo, orientavimosi sportas, lengvoji atletika, buriavimas, sunkioji atletika ir regbis. Visos šios sporto šakos kultivuojamos SRC iki šių dienų.
Prisiminus mokyklos istoriją, sporto talentus išugdžiusius trenerius, tylos minute pagerbti iškeliavusieji anapilin.
Dovanos ir padėkos geriausiems
Kaip minėta, į sportininkų pagerbimo renginį atvyko ir nemažas būrys svečių.
Pirmasis sveikinimo žodį tarė meras. Palinkėjęs ir toliau siekti sporto aukštumų, A. Klišonis už nuoširdų darbą padėkos raštais apdovanojo Sporto mokyklos, SRC trenerius, kitus darbuotojus.
Už Plungės vardo garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje Savivaldybės vadovas įteikė padėkos raštus keletui sportininkų: regbininkams Audriui Petrikui, Mariui Giniočiui, Edmundui Akulai, Tomui Maksimovui (visų treneris Ričardas Skrinskis), rankų lenkikei Raimondai Brenciūtei (treneris Evaldas Zaniauskas), krepšininkui Žilvinui Kubiliui (treneris Genadijus Glikmanas) ir futbolininkei Algimantei Mikutaitytei (buvęs treneris A. Viršilas, dabar mergina žaidžia Šiauliuose).
Žinoma, kad sportas „augtų“, reikalinga parama, tad sportininkų rėmėjus padėkos raštais apdovanojo ne tik meras, bet ir SRC vadovas. Na, o jo pavaduotojams Nedai Martinkienei ir Evaldui Jociui teko garbė apdovanoti Plungės SRC kiekvienos sporto šakos atstovus, 2014 metais parodžiusius geriausius rezultatus.
Renginio kulminacija – geriausių rajono sportininkų, komandų apdovanojimas. Pirmiausia paskelbtas geriausių rajono komandų trejetukas. Darbo grupė, vertinusi sportininkų laimėjimus ir skirsčiusi vietas, nutarė, kad trečiosios vietos nusipelnė SRC regbio komanda „Dorbė“, Lietuvos jaunių regbio čempionate iškovojusi trečiąją vietą (treneris R. Skrinskis). Antroji vieta atiteko SRC jaunių krepšinio komandai, Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionate užėmusiai trečiąją vietą (treneris Virgilijus Lapis). Ant aukščiausios pakylos užkopė futbolo komanda „Babrungas“, Lietuvos futbolo federacijos antrojoje lygoje pelniusi trečiąją vietą (komandos vadovas A. Zamulskis, treneris A. Viršilas).
Kaip įprastai, kasmet renkamas geriausių rajono sportininkų dešimtukas. Šiais metais padaryta išimtis – išrinkta dvylika geriausiųjų. Taigi dvyliktoji šiame sąraše – šachmatininkė Laima Domarkaitė. Vienuoliktojoje vietoje – sunkiaatletė Rosita Krikotina (treneris E. Zaniauskas). Dešimtoji vieta atiteko Jonui Kundrotui – kiokušin karatė (trenerė Asta Dauskurtė). Devintosios vietos nusipelnė orientacininkas Rimvydas Alminas (trenerė Danutė Zaleskienė). Aštuntasis – lengvaatletis Simonas Martišius (treneris Eugenijus Jurgutis). Septintoji vieta skirta irkluotojui Tomui Žemguliui (treneris Arvydas Vaitkus). Šeštojoje vietoje – šachmatininkas Sigitas Kalvaitis (trenerė Genovaitė Žalimienė). Penktasis iš geriausiųjų – lengvaatletis Sigitas Raudys (treneris E. Jurgutis). Ketvirtasis sąraše – orientacininkas Giedrius Sabaliauskas (treneriai Jolita ir Gintaras Domarkai). Bronzos medalis įteiktas irkluotojui Tomui Vaurui (treneris A. Vaitkus). Sidabro nusipelnė lengvaatletis Marius Rudys (treneris E. Jurgutis). Geriausiu Plungės rajono sportininku šiemet išrinktas dziudo imtynininkas Ramūnas Diburys (treneris Antanas Kasteckas).
Kad kalbos neprailgtų, sportininkus ir kitus šventės dalyvius muzikos kūriniais džiugino Mykolo Oginskio meno mokyklos auklėtiniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas