Pakelės „apaugo“ šaldytuvais, sofomis, stalais. Kada juos išveš?

Parašė: „Plungės“ inf. 2020-10-07

Penktadienį į redakciją paskambinusi kuliškė guodėsi, kad eina jau antra savaitė, kai jų miestelyje nesulaukiama uždarosios akcinės bendrovės „Valda“ darbuotojų, turinčių surinkti stambiagabarites atliekas. Iš anksto skelbtame grafike buvo nurodyta, kad didžiosios atliekos iš Kulių bus gabenamos rugsėjo 18 dieną. Spalio 2-ąją visas „turtas“ teberiogsojo pakelėse… „Ir patys gyventojai, ir bendruomenės pirmininkė, ir seniūnė ne kartą skambino „Valdai“, bet ten vis žada, o pastaruoju metu net telefono ragelio nebekelia“, – piktinosi moteris. Beje, analogiška padėtis – ne tik Kuliuose.
Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė patvirtino, kad minėtoji problema iš tiesų labai aktuali kuliškiams. Žmonės apimti nevilties: baigiasi antra savaitė, o miestelis, kaip ir aplinkiniai kaimai, šiukšlininkų „pamiršti“. Stambiagabaritės atliekos stūkso visuose Kuliuose! Vaizdas tikrai nedžiugina.
D. Petrauskienė sakė bendravusi su kitais seniūnais. Jie teigė, kad pas juos taip pat nesilaikoma stambiųjų atliekų išvežimo grafiko. „Skambinau ne kartą, teiravausi, kada pagaliau tas atliekas išveš. Neduodu jiems ramybės, bet maitina pažadais, ir viskas. Pilnas miestelis prikrautas baldų“, – dėstė seniūnė.
Susisiekėme su UAB „Valda“ vadovu Tomu Raudžiu. Jis nurodė, jog stambiagabaritės atliekos Plungės rajono savivaldybėje yra išvežamos pagal iš anksto patvirtintą grafiką. Bet iki šiol nebuvo susidurta su tokia situacija kaip dabar. „Per tiek metų, kiek dirbame, pirmą kartą matau, kad gyventojai tiek daug stambiųjų atliekų paliktų išvežti. Nežinau, kuo tai paaiškinti. Gal tikrai per karantiną žmonės ėmė daugiau tvarkytis, remontuoti namus“, – spėjo T. Raudys. Beje, tokią priežastį dėl išaugusio atliekų kiekio paminėjo ir seniūnė D. Petrauskienė.
T. Raudžio tvirtinimu, ankstesniais metais būdavo, kad per du mėnesius „Valda“ išveždavo apie 100 tonų stambiagabaričių atliekų, o štai šiemet toks pats kiekis išgabentas jau per vieną mėnesį. „Vienu išvažiavimu prirenkami trys po 29 kub. m konteineriai“, – aiškino įmonės vadovas.
Direktorius priminė, jog gyventojai turėtų neužmiršti, kad negalima kartu su stambiagabaritėmis atliekomis atsikratyti statybinių atliekų, padangų. „Dėl to su žmonėmis neretai tenka konfliktuoti“, – pažymėjo T. Raudys.
Penktadienį kalbintas „Valdos“ vadovas prašė kiek luktelėti: šeštadienį (spalio 3 d. – aut. past.) įmonės darbininkai turėtų dirbti papildomai ir, tikimasi, atvyks į Kulius. Šią savaitę taip pat planuojama derinti stambiagabaričių atliekų surinkimus: darbus organizuoti pagal numatytą grafiką, o per atsiradusias laisvas dienas sukti papildomai į tas gyvenvietes, kur atliekų krūvos tebestūkso.
Pirmadienį kuliškiai apgailestavo – stambiagabaritės atliekos „tebepuošia“ miestelį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Na parašė:

    Kad varkaliuos irgi metosi

  2. Vp parašė:

    Rašo apie Kulius, bet nuotrauka tai iš Rietavo 😀

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas