Pardavėjo pareiga

Parašė:  2009-07-17

Naudotų transporto priemonių šiemet į Lietuvą įvežta ir čia įregistruota ketvirtadaliu mažiau nei per tą patį praeitų metų laikotarpį, tačiau vis dar pasitaiko nemažai atvejų, kai įvežtos transporto priemonės neregistruojamos, nes yra ieškomos ar kyla įtarimų dėl galimų klastočių.
Šiemet nuo sausio 1 iki birželio 1 d. Lietuvoje įregistruota 61,9 tūkst. iš užsienio įvežtų naudotų transporto priemonių (pernai tuo pačiu metu – 84,7 tūkst.).
Kilus įtarimams dėl transporto priemonės ar jos dokumentų klastočių ir dėl paskelbtos jų paieškos, neįregistruotos 209 transporto priemonės (pernai – 262).
Pagal vidaus reikalų ministro patvirtintas Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registravimo taisykles neregistruojamos transporto priemonės, įsigytos nesilaikant įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų, taip pat ieškomos policijos. VĮ „Regitra“ apie tokius atvejus privalo informuoti policiją, kuri transporto priemonę sulaiko ir saugo iki tyrimo pabaigos.
Siekiant nustatyti transporto priemonių tapatumą ir užtikrinti, kad į eismą patektų tik Lietuvoje galiojančius transporto priemonių reikalavimus atitinkantys automobiliai, prieš įregistruojant iš užsienio įvežtos naudotos transporto priemonės identifikuojamos – patikrinama, ar atitinka Lietuvoje pripažintą tipą bei gamyklinius techninius parametrus, kurie nurodomi jos atitikties sertifikate ir (arba) ankstesnės registracijos liudijime.
Gerindama į šalį įvežamų transporto priemonių kontrolę, „Regitra“ nuo 2003 m. naudojasi Europos transporto priemonių bei vairuotojo pažymėjimų informacine sistema EUCARIS, tačiau Prancūzija, Italija, Ispanija ir daugelis kitų šalių prie šios sistemos neprisijungusios.
Be to, Lietuvoje įregistruojamos transporto priemonės tikrinamos Šengeno informacinėje sistemoje, kurioje pateikiami duomenys apie prarastas ir ieškomas transporto priemones. Ši procedūra Lietuvoje atliekama nuo 2008 m. spalio mėn.
„Regitra“ nerevizuoja pareiškėjų pasirašytų transporto priemonių pirkimo–pardavimo sutarčių ir neatsako už jų turinį.
Atkreiptinas dėmesys‚ kad pareiškėjai, kurių transporto priemonės registracijos metu buvo sulaikytos, ateityje gali susidurti su nenumatytais sunkumais, jei pasirašė transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartį, prieš tai išsamiau nepasidomėję ją parduodančiu asmeniu ar institucija.
Pardavėjo pareiga patvirtinti teisę į daiktų nuosavybę įtvirtinta Civiliniame kodekse.
Pardavėjas privalo patvirtinti, kad į perduodamus daiktus tretieji asmenys neturi jokių teisių ar pretenzijų. Jei transporto priemonė yra įkeista (hipoteka), pardavėjas privalo panaikinti perduodamų daiktų įkeitimą, nepaisydamas to, ar įkeitimas buvo įregistruotas, ar ne. Pardavėjas privalo pirkėjui patvirtinti, kad perduodami daiktai neareštuoti ir kad jie nėra teisminio ginčo objektas, taip pat pardavėjo teisė disponuoti daiktais neatimta ar neapribota (Civilinio kodekso 6.321 straipsnis).
Pardavėjas, iš esmės pažeidęs pirkimo–pardavimo sutarties sąlygas, privalo pirkėjui grąžinti sumokėtą kainą ir atlyginti patirtus nuostolius (Civilinio kodekso 6.323 straipsnio 1 dalis).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas