Pasėlių draudimas – ir smulkiesiems ūkininkams

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-03-09

Žemdirbių darbo rezultatai kaip niekieno kito labai priklauso nuo gamtos. Meteorologinės sąlygos lemia, ar pavyks sėkmingai pradėti pavasario darbus, ar rudenį bus pilni aruodai derliaus, ar neteks patirti nuostolių. Pastaruoju metu tai ypač aktualu, nes orai nebeprimena įprastų, ką parodė ir praėjusios vasaros karščiai ar žiemos nebuvimas. Apsaugoti nuo netikėtų rūpesčių savo ūkį galima, tereikia apsvarstyti pasėlių draudimo galimybę.
„Gamtos stichijos galimos bet kokiu metų laiku. Siekdami suvaldyti savo ūkių riziką dėl nenuspėjamų meteorologinių reiškinių, jau dvylika metų Lietuvos ūkininkai naudojasi pasėlių savidraudos fondo „Vereinigte Hagelversicherung VVaG“ filialo „VH Lietuva“ paslaugomis“, – kalba šios draudimo bendrovės Žemaitijos regiono draudimo vadovas Aurimas Jocius.
„Vereinigte Hagel“ yra pasėlių draudimo lyderis Vokietijoje. Tai – specializuota draudimo bendrovė, siūlanti pasėlių draudimą geriausiomis sąlygomis ir sąžiningą ir patikimą žalos sureguliavimą. Ji skaičiuoja jau 190-uosius veiklos metus! Taigi ilgametė patirtis, stabilumas, atsakomybė – visa tai garantuoja profesionalų požiūrį ir bendravimą su klientais.
Specializuotas pasėlių savidraudos fondas „Vereinigte Hagelversicherung VVaG“ veikia net dešimtyje Europos šalių. Kaip jau minėjome, ir Lietuvoje.
Pastebima, kad, ekstremalėjant klimatui ir žemės ūkio verslui tampant rizikingesniam, vis daugiau žemdirbių jungiasi ir naudojasi šio fondo teikiamomis paslaugomis mūsų šalyje.
Dėl būsimo derliaus žemdirbys niekada negali būti garantuotas, bet užsitikrinti, kad patirta žala stichijos atveju būtų kuo mažesnė, gali.
Pasak A. Jociaus, 2019 metais pasėlius Lietuvoje nuo meteorologinių reiškinių padaromos žalos apdraudė arti 1 000 ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių. Bendras apdraustas plotas sudarė 266,014 tūkst. ha, o tai yra 20 proc. visų draustinų pasėlių Lietuvoje.
Kaip žinoma, nuo pat pasėlių draudimo pradžios 2008 metais Vyriausybės nutarimu dalį draudimo įmokų kompensuoja valstybė. 2016 metais pasitelkta ir Europos Sąjungos parama. Šiuo metu kompensuojama iki 70 proc. pasėlių draudimo įmokos.
Įdomu tai, kad per 2008–2019 m. laikotarpį Nacionalinė mokėjimo agentūra padengė žemdirbiams 28,52 mln. Eur pasėlių draudimo įmokų. Vien 2019 m. draudimo įmokų kompensacija siekė 5,5 mln. Eur.
Praėjusių metų patirtis rodo, jog Lietuvos ūkiai labiausiai nukentėjo vasarą. Buvo pasėlių, kuriuose dėl krušos patirta nuostolių, siekiančių net 95 proc. Tačiau ne tik kruša, bet ir stichinė sausra Lietuvoje pridarė nuostolių – ši žala siekė daugiau nei 400 proc. Per 2019 metus apsidraudusiems ūkiams buvo išmokėta daugiau kaip 3 milijonai eurų išmokų.
„Apie pasėlių draudimą Lietuvoje sklando du pagrindiniai mitai. Pirma – draudimas yra brangus ir įperkamas tik stambiems ūkininkams, antra – neišmokamos išmokos už patirtus nuostolius. Abu mitai prasilenkia su realybe. Lietuvoje jau nemažai metų sėkmingai dirba pasėlių savidraudos fondas, o apsidraudę žemdirbiai gauna išmokas už patirtą žalą“, – tikina A. Jocius.
Pastarojo žodžius patvirtina Plungės rajone ūkį turintis Rolandas Mačiuitis. Laiku priimti teisingi sprendimai dėl pasėlių draudimo jam leido kur kas lengviau susidoroti su iškylančiomis problemomis, sukeltomis ekstremalių oro sąlygų.
Būtent savidraudos fondo „VH Lietuva“ siūloma naujovė gali pagelbėti smulkiesiems ūkininkams. Bendrovė nuo kovo 1 dienos pateikė naują specialųjį draudimo pasiūlymą mažiems ūkiams, norintiems tvirtai stovėti ant žemės.
R. Mačiuitis, tapęs fondo „VH Lietuva“ konsultantu, mano, jog ši paslauga turėtų būti aktuali žemdirbiams, nes jau keletą metų smulkiųjų ūkių susidomėjimas pasėlių draudimu auga. „Naujas pasiūlymas labai padės mažiems ūkiams apsaugoti pajamas“, – yra įsitikinęs plungiškis.
Susidomėjusieji pasėlių draudimu dėl išsamesnės
informacijos ir konsultacijos gali kreiptis
tel. 8 698 48157 (Rolandas Mačiuitis),
UAB „Žemaitijos sėklos“, Dariaus ir Girėno g. 17, Plungė;
el. p. info@zemseklos.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas