Paskutinio tarybos posėdžio nepraleido nė vienas vietos politikas

Parašė:  2015-12-30

Šiais metais paskutinis Rietavo savivaldybės tarybos posėdis sušauktas gruodžio 16 dieną. Prieš pradedant darbą, kolegas politikus artėjančių švenčių proga sveikino Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai: linkėjimus perskaitė Vilija Butkevičienė, o vaisių kupiną kraitelę įteikė Janina Drevinskienė.
Sveikinimo estafetę perėmę Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos akordeonistai (vadovas Juozas Barsteiga) atliko garsųjį M. K. Oginskio polonezą „Atsisveikinimas su Tėvyne“. Nutilus paskutiniam kūrinio akordui, Dailės skyriaus ugdytiniai įteikė tarybos nariams savo rankomis padarytų popierinių eglučių.
Ir tai dar ne visos tądien politikų laukusios staigmenos – darbo vietose buvo padėtos gražiai įpakuotos Savivaldybės mero dovanos.
Taupys perkredituodami paskolas
Po gražių sveikinimų iš karto kibta į darbotvarkę. Vienbalsiai nubalsuota dėl ilgalaikės 600 tūkstančių eurų paskolos ėmimo.
Kaip aiškino meras Antanas Černeckis, skolintos lėšos bus panaudotos paskoloms, gautoms su valstybės garantija iš Europos investicijų banko, perkredituoti. Pasiskolinus su mažesnėmis palūkanų normomis, tikimasi sutaupyti savarankiškoms Savivaldybės funkcijoms vykdyti skirtų pinigų.
Patvirtintos veiklos programos, darbo planai
Posėdyje patikslintos Daugėdų, Medingėnų, Rietavo miesto, Rietavo ir Tverų seniūnijų 2015–2017 metų veiklos programos.
Kontrolės komiteto pirmininkas Povilas Batavičius pristatė 2015 metų veiklos ataskaitą. Jai pritarta vienbalsiai. Taip pat patvirtinta Kontrolės komiteto 2016 metų pirmojo pusmečio veiklos programa. Įgyvendinant ją numatyta susipažinti su Savivaldybės kontrolieriaus atliktų auditų rezultatais, pasidomėti informacija apie 2015 m. vykdytus viešuosius pirkimus, apsvarstyti Savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinį ir t. t.
Patvirtintas ir kitų metų pirmojo pusmečio Savivaldybės tarybos darbo planas – numatyta, kiek posėdžių vyks ir kokie preliminarūs klausimai juose bus svarstomi.
Pritarta ataskaitoms
Prieš pritariant Rietavo savivaldybės švietimo įstaigų 2014 metų veiklos ataskaitoms, jų vadovai pakviesti į tribūną trumpai papasakoti apie pasiekimus.
Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Dalia Baliutavičienė kalbėjo apie ugdymo kokybės gerinimą, pagalbos mokiniams aktyvinimą, bendruomenės narių bendradarbiavimo intensyvinimą, mokinių savivaldos skatinimą ir kitus nuveiktus darbus. Apžvelgdama problemas paminėjo ir blogas gyvenimo sąlygas bendrabutyje – yra tik vienas veikiantis dušas, todėl vaikai turi eiti maudytis į mokyklos pastate esančius dušus. Situacija sudomino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovą taryboje P. Batavičių. „Ar bendrabutis neatitinka higienos normų?“ – klausė politikas.
Apie ugdymo aplinkos gerinimą, mokinių sporto laimėjimus, jų galimybes dalyvauti būreliuose, gerovės komisijos atliekamą darbą kalbėjusi Tverų gimnazijos direktorė Aldona Sūdžiuvienė pasidžiaugė ir darniu Medingėnų skyriaus kolektyvu.
Žadvainių pagrindinės mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas minėjo kasmet atliekamą nedidelį remontą, mokytojų dalyvavimą seminaruose, pasidžiaugė bendruomenės dėka atnaujintu stadionu. Mokyklos vadovas susirūpinęs dėl silpnos mokinių mokymosi motyvacijos, nepakankamo tėvų bendradarbiavimo su mokykla.
Padėkos žodžių iš mero A. Černeckio sulaukė gražius savo mokinių pasiekimus pristačiusi Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos direktorė Rita Urniežienė.
Rietavo lopšelio-darželio veiklos ataskaitą apžvelgė įstaigos vadovė Stefa Steponavičiutė.
Patvirtintos Rietavo savivaldybės mokyklų mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų 2016–2018 metų atestacijos programos, kuriomis vadovaujantis planuojamas darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas.
Gaisrus gesins ir savanoriai
Taryba nusprendė steigti Tveruose biudžetinę įstaigą Rietavo savivaldybės priešgaisrinę tarnybą. Patvirtintas didžiausias leistinas darbuotojų skaičius – 11 (tarp jų – vienas etatas tarnybos viršininko ir vienas specialisto finansinei ir ūkinei veiklai). Šio žingsnio tikslas – prieiti prie savanoriško darbo. Kaip aiškino meras A. Černeckis, įstaigoje bus ne mažiau kaip penki mokami darbuotojai ir dirbs savanoriai. Savanoriais laisvu nuo darbo metu galės būti etatiniai ugniagesiai.
Sprendime numatyta, kad biudžetinė įstaiga turi būti įsteigta nuo sausio 1 dienos, tačiau meras pastebėjo, kad ji bus įregistruota tik tada, kai Vyriausybė skirs tam reikalingų lėšų.
Organizuos
eksploataciją
Vietos politikai pakeitė kelis Savivaldybės tarybos 2005 metais priimto sprendimo „Dėl regioninės atliekų tvarkymo sistemos sukūrimo“ punktus. Tai padaryta atsižvelgus į Konkurencijos tarybos raštą, įpareigojantį užtikrinti, kad minėtasis sprendimas neprieštarautų Konkurencijos įstatymo nuostatoms.
Naujoje redakcijoje nurodyta, kad Jėrubaičių sąvartyno, žalienų kompostavimo aikštelės ir atliekų priėmimo punkto, esančių Kalakutiškės kaime, eksploataciją organizuoja uždaroji akcinė bendrovė Telšių regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC).
Kaip paaiškino posėdyje dalyvavęs įmonės direktoriaus pavaduotojas Gintas Orda, anksčiau TRATC-as eksploatavo minėtus objektus, bet po Konkurencijos tarnybos išaiškinimo bendrovė privalo organizuoti konkursą, užtikrinantį lygias konkurencijos galimybes visiems, norintiems naudoti šiuos objektus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas