Pavasariškos kovo dovanos

Parašė: Rita STANČIUKIENĖ 2019-03-12

Smagus ir šventiškas mėnuo kovas. Jau pirmąją savaitę miestuose ir miesteliuose šurmuliavo Kaziuko mugės. Sostinėje ar didmiesčių „jomarkuose“ žmonės žvalgėsi originalių amatininkų dirbinių, o mažuose miesteliuose prie prekystalių stojo visi, kas tik turi fantazijos. Gabūs žmonės lietuviai: žvalgantis po muges apima jausmas, kad visi tokie nagingi, verslūs. Tik negailėk atverti piniginės!
Mugių šurmulį keitė Užgavėnių linksmybės. Prisivalgėme iki soties blynų, išdalijome smulkiuosius persirengėliams, ir čia pramogos turėtų baigtis. Prasidėjo gavėnia. Bet pavasaris siūlo nuostabią, meilėje ir gėlėse skendinčią Moters dieną. Ir kaip jos nešvęsti, jei visos norime būti pastebėtos, nudžiugintos artimųjų dėmesio ir meilės? Besigrožint į vazas subridusiomis gėlėmis ir Kovo 11-oji atkeliaus. Su ja – ilgasis savaitgalis. Taigi progų daug. Mokėkime džiaugtis tuo, ką siūlo gyvenimas, rinkime geras emocijas, kad jos kaip vitaminai sustiprintų iš po žiemos nusilpusį organizmą. Jei būsime sveiki, gal nesijaudinsime dėl nuo kovo įsigaliojančios naujos vaistų paskyrimo tvarkos, kurią pritaikydama valstybė planuoja sutaupyti keturis milijonus eurų.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsitikinęs, kad lietuviams nėra reikalo pirkti brangių originalių vaistų. Tautiečius, svarstančius, ar faktas, kad turime teisę tik į pigiausius medikamentus, nepažeidžia žmogaus teisių, ministras „Delfi dienoje“ ramina: „Norėčiau priminti, kiek buvo priekaištų, kad vaistai kainuoja brangiai. Visos šios priemonės ir buvo priimtos tam, kad būtų sumažintos medikamentų kainos, nes dabar bet kuris gamintojas gali pasiūlyti pigiausią vaistą. Reikia spausti ne ministeriją, o gamintojus. Aš negirdėjau iš medikų nė vieno reikalavimo gamintojams, kad būtų mažinamos kainos.“
Tame pačiame interviu A. Veryga tikina, kad dėl naujos vaistų skyrimo tvarkos sutaupyti milijonai nebus sudėti į kelius: „Už tuos sutaupytus pinigus mes įtraukiame inovatyvius vaistus. Dažniausiai tai yra vėžiui skiriami vaistai, kurie yra labai brangūs. Visi taupomi pinigai bus atiduoti tiems patiems pacientams.“
Apžvelgdama aktualijas turiu paminėti ir praėjusį sekmadienį vykusius merų ir savivaldybių tarybų rinkimus. Rietave valdžią išsirinkome jau pirmame ture. Rezultatai didelių permainų neatnešė – tik „socdemai“ atsiriekė didesnę mandatų porciją. Ar dėl to gyvensime geriau? Manau, kad ne, bet tarybos posėdžiai tikrai gali pasidaryti įdomesni.
Savivaldybės vairą ir toliau laikys ilgametis politikas ir Rietavo liberalų lyderis Antanas Černeckis. Kadencija jo laukia darbinga, juk planuojama įgyvendinti daug miesto veidą pakeisiančių projektų.
Kovo 8-osios proga visoms moterims palinkėsiu, kad jūsų rankos visada turėtų ką apkabinti: „Apkabindami tėvus – mes tampame ramūs. Apkabindami mylimuosius – mes tampame laimingi. Apkabindami vaikus – mes tampame geri. Apkabindami draugus – mes tampame nuoširdūs. Apkabindami pažįstamus – mes tampame atviri. Apkabindami gyvenimą – mes tampame išmintingi.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas