Pažadėjo: Stoties gatve važiuosime tuoj, tuneliu – dar iki žiemos

Parašė: Luka SAULIENĖ 2019-09-16

Tokiais lūkesčiais Plungės rajono savivaldybės vadovai pasidalijo per spaudos konferenciją, į kurią žurnalistus pakvietė pirmadienio rytą. Konferencijos tema – keliai. Tiksliau – apie tai, kas remontuojant ir rekonstruojant juos nuveikta šiemet ir kokie kitų metų planai. Išgirdus juos, panašu, kad 2020-aisiais užrašų „Plungė tvarkosi!“ dar padaugės. Vieni, ko gero, tuo džiaugsis, kiti – burnos. „Kol vyksta darbai, mes gyventojų prašome vieno – pakantumo“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas.
Kad nenutiktų taip, kaip pernai
Spaudos konferencijos iniciatoriai – Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Seimo narys Jonas Varkalys. Prie jų prisijungė vicemerė Asta Beierle Eigirdienė, Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas ir jo pavaduotojas Mantas Česnauskas.
Kaip pažymėjo meras A. Klišonis, keliai – viena aktualiausių gyventojams temų. Kai pradedami darbai, žmonėms kyla klausimų, kodėl tvarkoma ta, o ne ana gatvė, kodėl ilgai dirbama, kodėl stabdomi darbai ir panašiai. Taigi ir spaudos konferencija suorganizuota tam, kad žmonės kuo daugiau žinotų apie tai, kas vyksta. „Savivaldybės administracija nuveikė didelį darbą, kol, tardamasi su seniūnais, atrinko remontuotinus kelius ir gatves. Juolab kad finansavimo laukiame iš skirtingų programų, kurios kelia skirtingus reikalavimus“, – kalbėjo meras.
Jam pritarė ir parlamentaras J. Varkalys: „Kai rodoma iniciatyva, aš visada pasiruošęs ją paremti, pagelbėti gaunant finansavimą. Plungė tikrai nėra tarp tų savivaldybių, kurios gauna mažiausiai. Stengiamės, kad lėšų būtų kuo daugiau. Štai ir šiemet iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) rezervo papildomai gavome 660 tūkstančių eurų. Tik turime stengtis suspėti atlikti visus suplanuotus darbus ir panaudoti visas gautas lėšas. Kad nenutiktų taip, kaip nutiko pernai, kai į valstybės biudžetą teko grąžinti kelis šimtus tūkstančių eurų.“
Dalis rezervo lėšų – tuneliui
Kaip minėjo J. Varkalys, Savivaldybė iš Kelių priežiūros ir plėtros programos kasmet gauna apie 1,8 mln. eurų. Šiemet pavyko pasiekti, kad iš KPPP tikslinių ir rezervo lėšų į Savivaldybės sąskaitą įkapsėtų dar daugiau pinigų. Taigi papildomai gauta 660 tūkst. eurų. Dalis šios sumos – 151 tūkstantis – atiteko Dariaus ir Girėno gatvėje Plungėje statomam viadukui.
„Visi matome, kad tunelio statybos darbai vyksta gana sparčiai. Pačiame tunelyje jau klojamas asfaltas, įrengiami šviesoforai. Kol kas kyla keblumų dėl žiedinės sankryžos ties „Mildos“ degaline, bet viskas derinama, darbai turėtų judėti pirmyn. Tad naująją jungtį tarp miesto centro ir vadinamojo kareivinių rajono iki žiemos jau turėsime. O eismas Stoties ir Dariaus ir Girėno gatvių sankirtoje bus atidarytas artimiausiu metu. Ten darbai jau baigiami. Ko gero, kartu galėsime pradėti važinėti ir Žemaitės gatve“, – pasakojo meras A. Klišonis.
Dar 132 tūkst. eurų iš papildomai gautų lėšų teko žiedinei sankryžai, kuri įrengiama Dariaus ir Girėno ir Lentpjūvės gatvių sankirtoje (prie „Mildos“ degalinės). 377 tūkstančiai – Babrungo seniūnijos Truikių kaimo Platelių gatvei. „Džiugu, kad šiai gatvei užtekome to, ką gavome iš KPPP. Savivaldybei savo lėšų pridėti nebereikėjo“, – kalbėjo Seimo narys J. Varkalys.
Papildomai gautųjų KPPP lėšų skirta ir vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti. Tarp jų – Blendžiavos ir Notės gatvės Plungėje (joms gauta atitinkamai 37 tūkst. ir 25,3 tūkst. eurų) bei Vingio skersgatvis Babrungo gyvenvietėje (23,1 tūkst. eurų). Tiesa, gali būti, kad remonto sulauks ne tik Vingio skersgatvis, bet ir Vingio gatvė, kuriai dar šiemet iš Automobilių kelių direkcijos prašoma 200 tūkst. eurų. Žinoma, bus reikalingas Savivaldybės prisidėjimas. Tikėtina, kad antra tiek, kiek bus skirta iš KPPP.
Dėl sodų kelių – kiek neramu
Šiemet – pirmieji metai, kai savivaldybės iš KPPP galėjo gauti papildomų lėšų sodų bendrijų keliams rekonstruoti. Plungė pagal šią programą ruošiasi išasfaltuoti tris gatves: Malūno gatvę bendrijoje „Gandinga“, Pamiškės gatvę, kuri driekiasi per „Žilvičio“ ir „Ramunės“ bendrijas, bei Lino gatvę „Linelio“ bendrijoje. Šioms gatvėms iš viso skirta 370 tūkst. eurų (Malūno g. – 99,8 tūkst., Pamiškės g. – 122,3 tūkst., Lino g. – 148,6 tūkst.).
J. Varkalys pripažino, kad dėl šių gatvių šiek tiek neramu. Mat darbai dar net nepradėti, o iki metų pabaigos juos būtina užbaigti. „Jau žinome, kad darbams atlikti trūks 85 tūkst. eurų. Savivaldybė dėl to kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją. Ir yra tikimybė papildomą finansavimą gauti, bet yra sąlyga – būtina spėti panaudoti tuos pinigus, kurie jau gauti“, – aiškino parlamentaras. O kodėl darbai stringa, kodėl rugsėjį jie dar net nepradėti? „Reikia pripažinti, kad sodų keliai nėra tipiniai. Yra vietų, kur jie labai susiaurėję, į juos įlindę sklypai ir panašiai. Taigi projektuotojams ir statytojams yra reikalų“, – pridūrė J. Varkalys.
Didžioji dalis sumos – Stonaičių kaimo pralaidai
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas M. Česnauskas žiniasklaidai pristatė sąrašą gatvių ir kelių, kuriuos planuojama rekonstruoti ar remontuoti 2020 metais. Šis sąrašas jau esąs suderintas su Savivaldybės tarybos pozicija ir opozicija (ir tai buvę nelengva!), su seniūnais ir parengtas teikti Automobilių kelių direkcijai. „Direkcija skelbia konkursą, mes teikiame objektus. Ar jie bus finansuojami, nežinome. Bet savo poreikį išdėstėme ir tikimės palankių sprendimų“, – sakė M. Česnauskas.
Vietinės reikšmės keliams, kuriems būtinas skubus remontas, rekonstrukcija dėl avarinės būklės ar panašiai, Savivaldybė prašo 216 tūkst. eurų. Didžioji dalis šios sumos tektų ypač opiai Nausodžio seniūnijos Stonaičių kaimo problemai spręsti – pralaidai, apie kurios nepatikimumą kalbama ne vienerius metus, sutvarkyti (ji sąraše įrašyta 2-uoju numeriu). Tai atsieitų 141 tūkst. eurų. Pralaidą būtina remontuoti ir Alsėdžiuose, Žaliojoje gatvėje, kuri veda link miestelio centro, gimnazijos ir bendrabučio (Nr. 3). Beje, ten reikia ne tik pralaidą sutvarkyti, bet ir 200 metrų asfalto pakloti. Kaina – 45 tūkstančiai. 30 tūkst. eurų tikimasi gauti Sukilėlių gatvei (Plungės mieste) ir slenkančiam jos šlaitui sutvarkyti (Nr. 1).
Kitąmet Savivaldybė vėl pretenduos į KPPP tikslines ir rezervo lėšas, skirtas sodų keliams. Jei gautų 160 tūkst. eurų, sutvarkytų Rasos gatvę sodininkų bendrijoje „Rasa“. Iš vietos biudžeto prie šio objekto reikėtų prisidėti ne mažiau kaip 30 proc.
Teiks kelių sąrašus
Susisiekimo ministerijai Savivaldybė teiks sąrašą kelių, kurie laikomi prioritetiniais ir kurių remontas ne tik garantuotų saugesnį eismą, bet ir duotų naudos visuomenei. Šio sąrašo objektai nepigūs – 1,185 mln. eurų. Pirmuoju numeriu įtrauktas tęstinis projektas – Plungės miesto Telšių, Laisvės, Rietavo ir Minijos gatvių remontas, kuriam prašoma 450 tūkst. eurų. Keliui į Žemaitės memorialinį muziejų, esančiam Šateikių seniūnijos Kadaičių kaime, įrašyta 500 tūkst. eurų suma. Keliukui link Gandingos piliakalnio ir automobilių stovėjimo aikštelei – 235 tūkst. eurų.
Dar vieną sąrašą Savivaldybė teiks Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuri yra numačiusi lėšų keliams, vedantiems į teritorijas, kuriose kuriamos darbo vietos. Tiksliau sakant, į verslo įmones. Čia objektų – už 1,391 mln. eurų. 234 tūkst. eurų prašoma Birutės gatvei Plungėje. Tai ta gatvės dalis, kuri veda link komercinių sklypų, kuriuose įkurtos ar kuriamos įmonės: Birutės g. 49A, 55, 57D, 57E, 57A, 57B, 53. Kitas objektas – Varkalių kaimo Sodo gatvė, dėl kurios remonto taip pat seniai netyla kalbos. Jos būklė netenkina nei gyventojų, nei ten įsikūrusių verslininkų. Taigi sutvarkius visi būtų patenkinti. Reikalinga suma – 469 tūkstančiai. Link UAB „Vensva“ besidriekiančiai Alytaus gatvei (Babrungo seniūnija Didvyčių kaimas) reikia 250 tūkst. eurų, Platelių Žaliajai gatvei – 200 tūkst. eurų (čia įsikūrusios net šešios verslo įmonės). Varkaliuose esančiai Pušies gatvei, kuri įrašyta penktuoju numeriu, reikia 238 tūkst. eurų.
KPPP rezervo lėšų prašoma ir vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti. Tikėtina, kad džiaugsis vadinamojo Plungės kepyklos rajono gyventojai. Mat jis sąraše pirmas. Tai – Kepyklos, S. Daukanto, Kęstaičių, Pievų ir Paupio gatvės. Joms tikimasi gauti 170 tūkst. eurų. Jau minėtajai Babrungo kaimo Vingio gatvei – 200 tūkst. eurų (jei jų nebus gauta šiemet). Mažesnių sumų reikėtų Babrungo kaimo Parko gatvei (40 tūkst.), Ežero ir Kuršių gatvėms mieste (62 tūkst.), daliai Šiemulių kaimo (Kulių sen.) Čiuželių gatvės (48 tūkst.).
Pasak A. Klišonio, viskas, kas išvardyta, būtų daroma ne iš pagrindinių KPPP lėšų, o iš tų, kurios būtų skirtos papildomai. „Direkcija ir ministerijos mums suteikia galimybę papildomai padėti ir gyventojams, ir verslui, tad ir stengiamės tą galimybę išnaudoti. O tai, kas numatyta pagal prioritetų sąrašą, daroma pagal planą. Dar šiemet turėtų įvykti Lankos gatvės Plungėje remonto darbų viešasis konkursas, nepamiršome ir A. Plechavičiaus gatvės Milašaičiuose“, – kalbėjo meras. Dar akcentavo, kad Rietavo gatvė šiemet bus rekonstruota ne iki Lankos gatvės, kaip planuota, o iki pat Sinagogų gatvės.
Savivaldybės vadovui antrino J. Varkalys, sakydamas, kad, teikdama sąrašus ministerijoms, Savivaldybė užsikrauna sau nemenką naštą – rasti pinigų prisidėti prie šių objektų. Mat vieniems reikia 30 proc., o kitiems – net 50 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. blemba parašė:

    pirma pagrindines gatves sutvarkykit, paskui soduose visokiuose asfaltuokit… paziurekit i jucio gatve… greit atvesit zvyro, uzpilsit ant to „asfalto“ ir bus daug geriau nei dabar lopas prie lopo… pavasari per tokius atsiranda duode prie duobes… geras biznis lopyti duobes?

  2. Egle parašė:

    Na jau Norės gatvėje tikrai reikėjo, kiek važiuojam tiek žmonės laustosi žvyrkelį 😀😀 O vaikai šalikelėse eina… Tikimės normalių šaligatvių ir Notes ir Lentpjūvės gatvėse 😀

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas