Penkiolikmečiams – mopedai ir lengvieji keturračiai

Parašė:  2009-05-08

Prasidėjus šiltajam metų laikui, vis daugiau gyventojų teiraujasi apie galimybes įgyti teisę vairuoti mopedus, taip pat vis labiau domimasi ir galimybėmis vairuoti lengvuosius keturračius motociklus.

 

VĮ „Regitra“ primena, kad teisę vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius motociklus (AM kategorijos transporto priemones) gali įgyti ne jaunesni kaip 15 metų asmenys.
AM kategorijos transporto priemonių vairuotojo pažymėjimas išduodamas, „Regitros“ egzaminų centre sėkmingai išlaikius teorinių žinių patikrinimo egzaminą (praktikos egzamino laikyti nereikia).
Užsiregistruoti teorijos egzaminui galima VĮ „Regitra“ interneto tinklalapyje www.regitra.lt (teikiama nemokama elektroninė paslauga). Registruodamasis asmuo gali pats pasirinkti pageidaujamą egzaminų centrą ir egzamino laiką.
Šį egzaminą laikyti leidžiama savarankiškai pasiruošus (jei asmuo pageidauja, jis gali baigti ir mokymo kursą vairavimo mokykloje). Mokymo turinys ir struktūra išdėstyti Vairuotojų pirminio mokymo tvarkoje (Žin., 2008, Nr. 91-3641). Prieš laikydamas egzaminą, būsimasis mopedo ar lengvojo keturračio motociklo vairuotojas turi pateikti savo pasą arba asmens tapatybės kortelę bei galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo pažymą ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, kad baigė mokymą pagal privalomojo pirmosios pagalbos mokymo programą.
Atkreipiame dėmesį, kad asmuo, turintis vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti kitas transporto priemones, gali vairuoti ir mopedą.
Balandžio 1 d. Lietuvoje buvo įregistruota 11 900 mopedų. (Per 2008 m., palyginti su 2007 m., įregistruotų mopedų skaičius padidėjo beveik dvigubai – nuo 6,4 tūkst. iki 11,6 tūkst.) Daugiau kaip 90 proc. įregistruotų mopedų savininkai yra fiziniai asmenys.
Lietuvoje mopedai registruojami nuo 2007 m. Teisės aktų nustatyta tvarka nuo 2008 m. rugsėjo 1 d. mopedų vairuotojams mokymo įstaigų išduoti dokumentai, kad asmuo moka Kelių eismo taisykles, negalioja. Mopedų vairuotojai privalo turėti vairuotojo pažymėjimą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,