Per sprogimą smarkiai nukentėjo trys suaugusieji ir vaikas

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-10-22

Spalio 17-osios naktį Plungėje, Vytauto gatvėje, viename iš 19-uoju numeriu pažymėto namo butų, sprogo, kaip manoma, iš baliono nutekėjusios dujos. Sunkiai sužaloti keturi žmonės: du vyrai, moteris ir septynmetė mergaitė.
Kaip informavo Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, spalio 17-ąją 1.51 val. buvo gautas pranešimas, kad Vytauto gatvės 19-ajame name sprogo dujų balionas ir viduje yra žmonių.
Atvykę gaisrininkai išvydo išvirtusią namo sieną. 2-ojo buto kambaryje, kuriame driokstelėjo sprogimas, ruseno patalynė, spintoje esantys drabužiai – atviros liepsnos nebuvo. Sužaloti keturi buto gyventojai. G. D. (g. 1989 m.) ir B. P. (g. 1989 m.) buvo be rūbų, apdegę visą kūną, sėdėjo kiemelyje ant žolės. V. P. (g. 1971 m.) buvo iš dalies apsirengęs, apdegęs rankas ir nugarą, vaikščiojo kieme. E. S. (g. 2011 m.) apdegė rankas ir kojas, ji buvo pas kaimynus. Nukentėjusieji paguldyti ant neštuvų, įkelti į greitosios medicinos pagalbos automobilius ir išvežti į Plungės ligoninę. Pranešama, kad suaugusiųjų būklė sunki, jie atsidūrė reanimacijos skyriuje. Mergaitė paguldyta į traumatologijos skyrių.
Vytauto gatvės 19-uoju numeriu pažymėtas gyvenamasis namas yra devynių butų, medinis, dviejų aukštų, su mansarda. Stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu. Mansardoje įrengti sandėliukai ir vienas butas. 2-asis butas susideda iš virtuvės ir kambario.
Manoma, kad iš dujų baliono nutekėjo dujos. Kai moteris bandė prisidegti cigaretę, pliūptelėjo liepsna ir įvyko sprogimas. Vakarinė laukutinė namo siena (2-ojo ir 3-iojo butų) skilo ir išvirto iki antrojo aukšto perdangos. 3-iasis butas – vieno kambario. Savininkas V. K. tuo metu buvo darbe. Smarkiai pažeista šiaurinė laukutinė siena, viso namo konstrukcijos išjudintos.
Per gaisrą 2-ajame bute apdegė dvigulė lova, spinta ir kiti namų apyvokos daiktai. Gelbėtojai išnešė dujų balioną, nušlavė stiklo duženas nuo kelio. Namas aptvertas „Stop“ juosta, atjungta elektra.
Nepatvirtintais duomenimis, nukentėję žmonės – sugyventinių pora, vieno iš jų brolis ir nukentėjusios moters dukra.
Trečiadienio rytą Plungės ligoninės medikai informavo, kad po sprogimo į reanimacijos skyrių paguldytų žmonių būklė buvo labai sunki – derinti paskutiniai klausimai dėl jų išvežimo į Kauno klinikas. Vyrai ir moteris patyrė I–II laipsnio, kai kuriose kūno vietose – ir III laipsnio nudegimus. „Nukentėjusieji nudegė apie 80 proc. viso kūno. Vieno iš vyriškių būklė ypač sunki. Jie intubuoti, be sąmonės, leidžiame skausmą malšinančius vaistus. Yra iškviestas reanimobilis, kad juos nugabentų į Kauno klinikų nudegimų skyrių“, – kalbėjo medikai.
Per sprogimą sužalota mergaitė ir toliau bus gydoma Plungės ligoninės traumatologijos skyriuje. Vaikas nukentėjo mažiausiai – nudegė 5 proc. kūno.
Namo, kuriame įvyko sprogimas, visi butai yra privatizuoti. Pastatą administruoja savivaldybės įmonė „Plungės būstas“.
Kaip minėjo po apsilankymo nelaimės vietoje „Plungės būsto“ direktorius Zigmas Daugėla, įmonė išverstos sienos vietoje laikinai uždengs plėvelę, padarys sąramas – kol įvykio vietoje dirba įvairių tarnybų specialistai, didesnių tvarkymo darbų imtis negalima. Vadovas taip pat pažymėjo, kad jų įmonė iš pradžių lauks, kol bus atlikta statinio statybos ekspertizė, – tik turint jos išvadas bus galima galvoti apie namo remontą.
Miesto seniūnas Gintaras Domarkas vėlgi pabrėžė, kad seniūnija, jei tik bus reikalinga pagalba likviduojant sprogimo padarinius, t. y. padėti išvežant įvairias nuolaužas, buities daiktus, yra pasirengusi padėti. „Mano žiniomis, pirmo aukšto butai tapo negyvenami. 3-iajame bute gyvenusiems žmonėms buvo pasiūlytas laikinas būstas (vienas iš variantų – apgyvendinimas nakvynės namuose – aut. past.), tačiau jie atsisakė, patys susirado, kur gyventi“, –
aiškino seniūnijos vadovas. G. Domarkas taip pat sakė, jog gaisrininkai po nelaimės įsipareigojo patikrinti namo antro aukšto butų krosnis – kad sprogimas nebūtų padaręs žalos ir žmonės galėtų saugiai šildytis.
Plungės rajono policijos komisariato atstovės Loretos Tamaliūnaitės teigimu, yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo iš neatsargumo. Sprogimo Vytauto gatvės name aplinkybes toliau aiškinsis Klaipėdos pareigūnai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Jau šią savaitę – Velykos. Šventė, kuri paprastai suburia šeimas, gimines. Kaip jas švęsit šiemet? Ar koronaviruso grėsmė sulaikys Jus namuose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas