Pirmajai rajono bendruomenei – dešimt metų

Parašė:  2011-08-26

Savaitgalį Glaudžiuose vyko Babrungo seniūnijos ir šeimų bendruomenės „Tėviškė“ dešimtmečio šventė „Sveika bendruomenė“. Nors tądien gero oro dangus pašykštėjo, renginys kuo puikiausiai pavyko ir sutraukė nemažą būrį seniūnijos gyventojų bei svečių.

Plungės rajono Babrungo seniūnijos šeimų bendruomenė „Tėviškė“ rajone įkurta pirmoji. Nuo 2001-ųjų daugiausiai laiko jai vadovavo įkūrėja Janina Danielienė. Nors ji kilusi ne iš mūsų apylinkių, bet, atvykusi gyventi į Jodėnų kaimą Plungės rajone, mūsų kraštui nuveikė tikrai nemažai. Anot pačios J. Danielienės, prieš dešimtį metų įkurtos „Tėviškės“ pagrindą tuomet daugiausiai sudarė ūkininkių draugijos moterys, jų suburtas ansamblis, vėliau bendruomenės narių vis daugėjo.
Žengti pirmuosius bendruomenės kūrimo žingsnius J. Danielienei padėjo patirtis: prieš tai ji jau buvo vadovavusi trims bendruomenėms Kauno rajone. Šiandien J. Danielienė „Tėviškei“ nebevadovauja, tačiau bendruomenės veikloje, kiek gali, dalyvauja, padeda, pataria. Moteris pažymi, kad bendruomenės sukūrimas Babrungo seniūnijos gyventojams buvo neabejotinai naudingas, ypač tiems, kurie prisijungė prie tradicijas puoselėjančios „Tėviškės“.
J. Danielienės nuomone, žemaičiai galbūt kiek sunkiau buriasi į bendruomenes, nei kitų Lietuvos kraštų gyventojai, tačiau „kai jau sulimpa“… „Svarbiausia tą akmenėlį išjudinti, o paskui jis jau ir pats rieda“, – būtent toks J. Danielienės požiūris neabejotinai padėjo „Tėviškei“ sulaukti gražaus dešimtojo jubiliejaus.
Na, o ši šventė Glaudžiuose prasidėjo vėliavos pakėlimu, po to įsibėgėjo komandinės varžybos tarp seniūnaitijų: Truikių, Babrungėnų, Didvyčių, Glaudžių, Babrungo ir Jovaišiškės.
Varžytasi tarp komandų ir individualiai.
Tarp komandų (ir krepšinio 3 x 3, ir tinklinio varžybose) pirmąją vietą pelnė Truikių seniūnaitijos komanda, virvės traukimo rungtyje nenugalimiausia buvo Babrungėnų seniūnaitijos komanda.
Individualiose varžybose labiausiai sekėsi Evaldui Vaitkui iš Didvyčių seniūnaitijos, jis tapo nugalėtoju net dviejose – padangos metimo ir šaudymo iš „orinuko“ – rungtyse.
Automobilio tempimo rungtyje pirmąja vieta pasidalijo Albertas Urbonas iš Babrungėnų bei Vidmantas Lukošius iš Glaudžių.
Svarmenį daugiausiai kartų iškėlė Virginijus Venclova iš Didvyčių, o smiginį taikliausiai mėtė Vytautas Venclova iš Babrungėnų.
Suvedus visus komandinių ir individualių rungčių rezultatus, paaiškėjo, kad pereinamąją seniūnijos taurę laimėjo Didvyčių seniūnaitija.
Vyko ir kiekvienos seniūnaitijos prisistatymai: grota, kalbėta apie sveiką gyvenseną, seniūnaitijų ypatybes, gyventojus, taip pat įteiktos dovanos „Tėviškės“ pirmininkei Airidai Montvydienei, seniūnei Rūtai Jonušienei, Žlibinų kultūros centro direktorei Nijolei Norbutienei.
Paskui įsibėgėjo pramoginės rungtys: penkių litrų talpos alaus butelio laikymo rungtyje labai aktyviai dalyvavo ir moterys. Štai Janutė Stancelienė iš Jovaišiškės seniūnaitijos tokį svorį išlaikė net 1 min. 23 sek. ir užėmė pirmąją vietą.
Dar dalyviai turėjo įkopti į šešių metrų medinį stulpą ir pasiimti vieną iš keturių prizų. Penkių litrų alaus statinaitę nusikabino Viktoras Balsys iš Glaudžių.
Nenuobodžiavo ir renginyje dalyvavę mažieji: varžėsi, kas toliau numes didelį guminį batą, kamuoliuką į taikinį ar kas greičiau bėgdamas pripūs balioną. Visi dovanų gavo saldumynų.
Pasveikinti Babrungo seniūnijos gyventojų gražios sukakties proga atvyko ir valdžios atstovai.
Šventės metu padėkota aktyviausiems „Tėviškės“ nariams. Bendruomenės pirmininkė A. Montvydienė jiems įteikė po kiparisą. Medeliai atiteko bendruomenės įkūrėjai Janinai Danielienei, Teresei Maskvytienei, Janinai ir Algirdui Pečiuliams, Genutei ir Pranui Ročiams, Aldonai Stonkienei, Aušrai Ciparienei, Jolantai ir Mindaugui Preibiams, Nijolei ir Simonui Norbutams.
Po oficialiosios dalies renginio dalyvius linksmino nuotaikinga grupė „Hobi“ iš Plungės ir E. Kučinskas. Buvo galima pasigėrėti ir šviesos lazerių šou, fejerverkais.

 

{besps}2011/08/26/bab{/besps}

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas