„Pirmasis komisariatas, kurio pareigūnai nenori į Palangą“

Parašė:  2009-01-27

Taip linksmai savo nuostabą išsakė Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kapelionas Remigijus Saunorius, išgirdęs plungiškių kriminalistų prašymą savo vadovybei. O prašymas toks – vasarą nesiųsti jų budėti į Palangą, o leisti likti Plungėje ir dirbti savo darbą.

O kas, jei visi išeis į pensiją?

Ketvirtadienį Plungės policijos komisariate vyko metinis ataskaitinis susirinkimas, kurį pradėjo viršininkas Saulius Vaičekauskas. Pirmiausia konstatuota tai, 
kad komisariatas metus baigė jau ne kaip atskira įstaiga, o Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato padalinys, kuriame dirba 113 pareigūnų ir laisvai samdomų darbuotojų.
Viena iš komisariato bėdų – laisvi etatai. Jų – net 21. Vien kriminalinės policijos skyriuje nesukomplektuoti 6 etatai, o tai reiškia, jog tiek žmonių trūksta.
Kita „žaizda“ – pareigūnų amžius. Stažo vidurkis – 14 metų. Aišku, yra ir jaunų, tačiau visas būrys policininkų komisariate dirba 19 metų, vadinasi, jau po metų bus užsitarnavę pensiją. Kas bus, jei visi jie pasirinks ne darbą, o užtarnautą poilsį? Šis klausimas S. Vaičekauskui jau dabar neduoda ramybės.
Kaip pasakojo viršininkas, 43 komisariato darbuotojai turi aukštąjį išsilavinimą (26 – aukštąjį teisinį), 6 studijuoja neakivaizdžiai. Per metus 62 buvo įvairiuose kursuose. Priimta 10 naujų žmonių, 14 atleista. Atlikta 50 tarnybinių patikrinimų. 12 darbuotojų sulaukė nuobaudų, 37 – paskatinimo.
Nerimą kelia areštinė. Kadangi ji nebeatitinka higienos reikalavimų, 2010 metais, ko gero, bus likviduota.
Pasidžiaugta policijos komisariato parengtomis ir Savivaldybės finansuotomis prevencinėmis programomis. Tokia – pavadinimu „Saugi visuomenė“ – parengta ir šiemet. Tikimasi, jog taip pat bus finansuojama.
Baigiamoji S. Vaičekausko kalbos gaida taip pat nebuvo linksma – tikėtina, kad dėl ekonominės padėties padaugės nusikaltimų: vagysčių, kontrabandos atvejų, nusikaltimų elektroninėje erdvėje, o tai reiškia, jog darbo policijai netrūks.

Kriminalistų rezultatai – geri

Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Loreta Tamaliūnaitė informavo, kad per metus užregistruotos 668 nusikalstamos veikos, iš jų 367 išaiškintos (54,9 proc.). Pastarasis skaičius byloja apie gerus plungiškių kriminalistų darbo rezultatus.
Kriminalistų prioritetas – sunkių ir labai sunkių nusikaltimų išaiškinamumas. Tiesa, tokių nebuvo daug: nužudymas, 3 išžaginimai, 2 bylos dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Jų išaiškinamumas pakankamai geras – 64,7 proc.
Plungiškius kriminalinės policijos darbuotojus gyrė ir susirinkime dalyvavęs Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas: „Jus galima rodyti kaip pavyzdį – nors trūkstate šešių darbuotojų, bylų ištiriate gerokai daugiau už kitus komisariatus.“
Pasak L. Tamaliūnaitės, dėl tyrėjų trūkumo kiekvienam darbuotojui per mėnesį tenka po 14,5 bylos. Tai daug. „Todėl prašome, kad vasarą leistumėte mums dirbti ir nesiųstumėte budėti į Palangą ar kitus miestus“, – sakė skyriaus viršininkė.

Viešoji policija

Kelių policijos poskyrio viršininkas Arūnas Bitaris sakė taip pat galįs pasigirti gana gerais darbo rezultatais. Labai svarbu, kad pernai, palyginti su ankstesniais metais, gerokai sumažėjo įskaitinių avarijų, o kartu mažiau ir žuvusiųjų bei sužalotųjų. Sulaikyti 429 neblaivūs vairuotojai, 108 vairuotojai pasišalino iš įvykio vietos (53 surasti), už įvairius pažeidimus nubausti 159 pėstieji, įkliuvo 22 neblaivūs dviratininkai ir mopedų vairuotojai.
Apylinkės inspektoriai išnagrinėjo 881 pareiškimą, išaiškino 1 219 administracinių pažeidimų, budėjo įvairių švenčių metu, tikrino prekybos taškus – ar nepilnamečiams neparduodamas alkoholis, tabako gaminiai.
Operatyvaus valdymo poskyrio budėtojai per metus užregistravo 
6 912 pranešimų, į poskyrį pristatyti 1 427 asmenys, 816 iš jų – neblaivūs, 992 uždaryti į laikinojo sulaikymo kameras. Susirinkusieji informuoti ir apie mieste įrengtas vaizdo stebėjimo kameras, kurių dėka išaiškinti 424 viešosios tvarkos ir eismo taisyklių pažeidėjai.

Viršininko žodis

Viršininkas A. Motuzas plungiškiams pareigūnams sakė nesidžiaugiąs nei apkarpytu policijos biudžetu, nei pareigūnų trūkumu. Bet yra taip, kaip yra. Viršininkas pažadėjo, jog, norėdami pagelbėti plungiškiams, į Plungę dažniau atvyks Telšių apskrities Magistralinių kelių priežiūros būrio pareigūnai. Be to, šiomis dienomis apskrities vyriausiąjį komisariatą pasieks mobilus greičio matuoklis, tiksliau – automobilis „VW Caddy“, kuris neaplenks ir mūsų rajono kelių.
Kuo geriausios kloties policininkams palinkėjo ir kapelionas R. Saunorius, priminęs, jos Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečio proga iš įkalinimo vietų bus paleista daug „žulikų“. Vadinasi, darbo tikrai bus daug.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas