Plateliškiai gyvenimą skaičiuoja nuo Petrinių ligi Petrinių

Parašė:  2019-07-09

Birželio paskutinis savaitgalis Plateliuose kiekvienais metais ypatingas. Vos tik sudeginus Joninių laužą čia jau laukiama kitos šventės – Petrinių. Birželio 29-oji – Šv. Petro ir Povilo diena – vietos žmonėms tapo diena, kai linksminamasi miestelio vasaros šventėje, todėl ne be reikalo ir per ją buvo užsiminta, kad plateliškiai metus skaičiuoja ne nuo Naujųjų metų, o nuo Petrinių ligi Petrinių.
Reikia paminėti, kad Petrinės buvo viena iš tradicine tapusios Plateliškių sueigos sudėtinių dalių. Dar iki birželio 29-osios Plateliuose ir jų apylinkėse organizuoti įvairūs renginiai. Kviečiant gyventojus į sueigą vyko pažintinis žygis po Beržorą, miestelio kultūros centre surengtas skuodiškių spektaklis, paminėtas ir jubiliejinis – 55-asis – plateliškio tautodailininko medžio meistro Antano Vaškio gimtadienis Platelių dvaro svirne, kur surengta jo darbų paroda.
Išaušus šeštadieniui, Plateliškių sueigą vainikavo konferencija. Skaityti pranešimai apie Platelių ežero gamtines vertybes, jo archeologijos paveldą, miestelio vardo kilmę. Po diskusijų sulaukta ir kito išskirtinio momento – Platelių garbės piliečių pagerbimo ceremonijos. Šiais metais šios regalijos atiteko ilgamečiams pedagogams Virginijai Strakšytei ir Algirdui Narmontui.
Plateliškių sueigos finalinis renginys – Petrinių šventė. Visų džiaugsmui, Petrinės šiemet sugrįžo į tą vietą, kur joms ir priklauso – į ežero pakrantę prie jachtklubo, juk buvo metas ir vyresnių plateliškių atmintyje dar išlikę prisiminimai iš tų laikų, kai čia vykdavo trankios dainų šventės. Kad visiems susirinkti prie Platelių ežero smagu ir kad leisti čia laiką labai gera, įrodė gausiai šeimomis, draugų kompanijomis į Petrines besirenkantys žmonės. Kas klausėsi, lingavo į taktą per muzikantų pasirodymus, kas kartu su atlikėjais dainavo, netrūko ir besimėgaujančiųjų ežero vaizdu ir čia siūlomomis pramogomis.
Petrinėse sulaukta Plungės rajono savivaldybės mero Audriaus Klišonio. Rajono vadovas pasidžiaugė galimybe pabūti kartu su plateliškiais, sveikino juos su miestelio švente ir pridūrė, jog ypač džiugu, kad šį renginį Plateliai pasitinka su „judesiu“: gyvenvietė tvarkosi, gražėja. Štai tikimasi, kad iki metų pabaigos Platelių centras įgaus naują veidą, malonu dabar važiuoti ir suremontuota Ežero gatve. „Linkiu visiems gražiai pabūti pačioje gražiausioje Lietuvos vietoje“, – sveikindamas plateliškius, kalbėjo A. Klišonis.
Renginio vedėjai Alina Bružienė ir Aivaras Alminas visiems perdavė Seimo nario Jono Varkalio linkėjimus. Laiške politikas gyrė plateliškius už rodomą iniciatyvą patiems imtis įvairių projektų įgyvendinimo nelaukiant paskatinimo ir pagalbos iš šalies – dėl to miestelis šiandien toks „gyvas“ ir patrauklus savo aplinka. Prie sveikinimų prisidėjo Platelių seniūnė Danutė Rapolavičienė, Platelių bendruomenės pirmininkė Rigonda Pereverzeva ir kt.
Pramoginėje-muzikinėje šventės dalyje sulaukta ir svečių, kurie priminė mūsų šaknis: pademonstruota, kaip atrodė kuršių genties žmonės, gyvenę mūsų teritorijoje, parodyti jų turėti ginklai, nešioti drabužiai. Istorinė edukacija sulaukė didelio susidomėjimo ir po oficialaus pristatymo.
Miestelio šventė tradiciškai tampa proga pagerbti ir apdovanoti nusipelniusius vietos žmones. Kaip ir įprasta, ant scenos kviesti gražiausių sodybų šeimininkai. Gražiai tvarkomos sodybos šeimininkais šį kartą įvardyti Judita Abartienė, Dalia ir Edvardas Motužiai, Dalia ir Algirdas Jakštai. Šiųmetė naujovė – gražiausios Platelių senjorų sodybos nominacija. Ji įteikta Dangirutei ir Vladui Stoniams. „Šią nominaciją padarysime kasmetine, nes mūsų miestelyje tikrai yra labai daug garbaus amžiaus žmonių, kurie puikiai prižiūri savo namų aplinką“, – teigė seniūnė D. Rapolavičienė.
Įvertintos už puoselėjamą aplinką buvo ir kaimo turizmo sodybos. Ši nominacija atiteko Janinos Rumšienės sodybai. Už puikiai prižiūrimą namų aplinką pagyrų ir padėkos nusipelnė ir seniūnijos darbuotoja Liuda Jakštienė su vyru Stanislovu. Na, o gražiausia ūkininko sodyba pripažinta Modesto ir Ramunės Šečkų, gyvenančių Paežerės Rūdaičių kaime. „Visi šie žmonės puošia ne tik savo namus, savo seniūniją, bet ir visą Lietuvos kraštą“, – nuo scenos išlydėdama apdovanotuosius, pažymėjo A. Bružienė.
Kaip Petrinės be varduvininkų pagerbimo? Taigi visi šventėje dalyvaujantys Petrai, Petrės, Povilai, Pauliai ir Paulinos buvo pakviesti ant scenos: jiems įteikti unikalūs vienetiniai medaliai, kuriuos padedami mokytojos Inos Jakubėnienės padarė Platelių gimnazistai.
Koncertinėje Petrinių dalyje savo programas pristatė būrys saviveiklininkų: Žlibinų kultūros centro šokių kolektyvas „Sausdravielis“ (vadovė Loreta Vaitkutė), Platelių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis „Šypsena“ (vadovė Diana Paulauskienė), pasakotojas plateliškis Edgaras Matevičius, Platelių meno mokyklos estradinė grupė „Šposas“ (vadovas – mokytojas Andrius Krivickas), Platelių gimnazijos darbuotojų ansamblis „Savi“ (vadovė D. Paulauskienė), Kulių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Vivo“ (vadovė Giedrutė Idzelienė), Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Alsėdžių kultūros namų mišrus choras (vadovė Kristina Kondratavičienė), Platelių meno mokyklos orkestras ir šokėjos (vadovai Virginijus Valančius ir Sandra Jazdauskienė), Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Platelių kultūros namų kapela „Apėntas“ (vadovė Jurgita Antanavičienė).
Koncertą tęsė ir savo dainomis visus linksmino plateliškis, televizijos projekto „Lietuvos balsas“ dalyvis Kristijonas Vaičiukauskas, sulaukta atlikėjo Deivydo Basčio, grupės „Dinamika“ pasirodymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas