Plungėje – įspūdingas orkestro iš Italijos pasirodymas

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2019-10-01

Praėjusį šeštadienį po Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios skliautais suskambo įstabūs baroko laikų šedevrai – kompozitorių Michele Mascitti „Concerto Grosso“ ir Antonio Vivaldi „Keturi metų laikai“. Juos plungiškiams dovanojo vienas prestižiškiausių Italijos kamerinių orkestrų „I Solisti Aquilani“ ir smuikininkas Daniele Orlando. Tai buvo ketvirtasis XIV tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio koncertas.
Kamerinis orkestras „I Solisti Aquilani“, kurio meno vadovas yra Maurizio Cocciolito, o koncertmeisteris – smuiko virtuozas D. Orlando, Lietuvoje surengė du koncertus. Vieną – Kauno filharmonijoje, kitą dovanojo Plungei. Čia jis atvyko su Italijoje ypatingos sėkmės sulaukusia programa „A. Vivaldi – Keturi metų laikai“.
Kaip sakė festivalio renginių vedėjas muzikologas profesorius Viktoras Gerulaitis, orkestro muzikantai – aukšto lygio profesionalai, gebantys atlikti daug dėmesio reikalaujančius virtuoziškus kūrinius, nebijantys plėsti muzikinių galimybių ribas. Jų repertuaras – nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinės muzikos. Garsiausių pasaulio kritikų pripažinimo sulaukęs „I Solisti Aquilani“ didžiausią dėmesį skiria Italijos kompozitoriams, nepamiršta ir operos kūrinių.
1968 metais susibūręs orkestras išsiskiria savo meistriškumu ir įspūdingu koncertų, skambėjusių įvairiuose pasaulio miestuose, skaičiumi. Kolektyvas yra gastroliavęs Europoje, Vidurio ir Tolimuosiuose Rytuose, Afrikoje ir Amerikoje, grojęs pačiose žinomiausiose koncertų salėse Centrinėje ir Pietų Amerikoje, Austrijoje, Kanadoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vengrijoje, Airijoje, Libane, Maltoje, Lenkijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Tunise, Turkijoje, JAV, Estijoje, Lietuvoje, Vietname, Singapūre ir Kazachstane.
Kaip rašoma koncerto anotacijoje, orkestras A. Vivaldi kūrinį „Keturi metų laikai“ pasirinko neatsitiktinai: muzikantai nori atkreipti visuomenės dėmesį į pasaulinės klimato kaitos problemas ir tai, kad pasaulis yra labai trapus – gamta keičiasi, o keturi metų laikai, kuriuos kompozitorius virtuoziškai atvaizdavo savo kūrinyje, jau tampa nebe tokie pastebimi.
Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje šis kūrinys suskambo išties didingai. Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio organizatoriai Plungiškių draugija ir Žemaičių dailės muziejus už galimybę Plungėje išgirsti „I Solisti Aquilani“ muzikavimą dėkingi Lietuvos Respublikos ambasadoriui Italijoje plungiškiui Ričardui Šlepavičiui.
Genovaitė Žiobakienė, Plungiškių draugijos viceprezidentė: „Visi labai džiaugiamės, kad suvieniję jėgas sugebėjome į Plungę pakviesti tokio lygio kolektyvą. Neįtikėtinai didelės pagalbos sulaukėme iš ambasadoriaus R. Šlepavičiaus, Italų kultūros instituto, didžiausia organizacinė našta teko Žemaičių dailės muziejaus direktoriui Alvidui Bakanauskui, kolektyvo apgyvendinimu ir maitinimu pasirūpino Plungiškių draugijos valdybos narys Darius Leščinskas. Kiek girdėjau, visų atsiliepimai – patys geriausi. Ir kaip nebus, kai pasirodo tokie virtuozai, kurie, atrodo, tik ta muzika ir gyvena. Be to, visus sujaudino būtent tokia „Keturių metų laikų“ interpretacija, nuskambėjusi lyg protestas prieš netinkamą žmogaus elgesį su gamta. Taigi abejingų šiam orkestrui tikrai nebuvo.“
Stasys Domarkas, vienas žymiausių Lietuvos dirigentų, Plungiškių draugijos valdybos narys, Plungės garbės pilietis: „Orkestro iš Italijos pasirodymas – didelė baroko muzikos, kuri atliekama profesionaliausiu lygiu, šventė plungiškiams. Plungiškių draugija išties džiaugiasi „sužvejojusi“ tokį virtuozišką pasaulinio masto kolektyvą, kuris visus sužavėjo savo muzikavimu. Jų programos pagrindas – ilgaamžė italų muzika, kurioje jų šaknys ir prigimtis, kurią jie puikiai jaučia, geba išreikšti ir pritaikyti šiems laikams. Tikrai puiku, kad į festivalio programą, kuri orientuota į rimtąją klasikinę muziką ir „paskaninama“ operete, galime įtraukti ir tokį novatorišką orkestrą.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas