Plungėje sukosi „Mažojo Jurgelio valsas“

Parašė:  2011-04-19

Sekmadienio popietę Plungės kultūros centras vaikus, jaunuolius ir suaugusiuosius pakvietė į jaunimo liaudiškos muzikos kapelų šventę „Mažojo Jurgelio valsas“. Joje dalyvavo kolektyvai ne tik iš Plungės, bet ir svečiai iš Skuodo, Kelmės, Alytaus.
Į šventę, surengtą Verbų sekmadienį, susirinkusius plungiškius pirmiausia pasveikino Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ – jaunieji aktoriai buvo šio renginio vedėjai.
Tradicine tapusią šventę pradėjo plungiškiai – Plungės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Žirginėliai“, vadovaujama Ritos Šriupšienės. Šis kolektyvas žinomas ne tik Plungėje,
mat daug metų populiarina ir puoselėja lietuvių liaudies muziką, akompanuoja vaikų liaudies šokių ansamblio „Žirginėliai“ jauniesiems šokėjams, dalyvauja įvairiose apskrities ir rajono šventėse, konkursuose, festivaliuose, renginiuose. Kolektyvo repertuarą sudaro lietuvių kompozitorių, įvairių autorių ir vadovės aranžuoti kūriniai.
Renginyje smagia muzika džiugino ir svečiai iš kaimyninio Skuodo rajono – Skuodo meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela „Dzingolioka“ (vadovas Stasys Mineikis), kuri įkurta 2001 metais. Iš Kelmės į Plungę buvo atvykusi meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela, vadovaujama Gerimanto Ruko. Šis kolektyvas net tris kartus dalyvavo Pasaulio lietuvių dainų šventėse, dažnai pasirodo ir kelmiškių organizuojamuose renginiuose: rajoninėje kaimo kapelų šventėje „Graži mūsų šeimynėlė“ ir respublikinėje kaimo kapelų šventėje „Stasinės“ bei „Dainuok pavasarį“. Plungėje ši kapela atliko vadovo G. Ruko sukurtą muziką.
Susirinkusiuosius linksmino ir dar vienas plungiškių kolektyvas – Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela „Mykoliukai“, kuriai taip pat vadovauja R. Šriupšienė. Ši kapela įsteigta 2002-aisiais. Taigi kolektyvas jaunas, bet su dideliu noru ir entuziazmu skleidžia bei populiarina lietuvių liaudies muziką. Beje, „Mykoliukai“ jau žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Plungiškių pageidavimu į šventę buvo pakviestas ir visoje Lietuvoje garsus Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“ (vadovai Rima ir Leonidas Moisejenkos). Šį kolektyvą, itin sužavėjusį žiūrovus, mūsų miesto gyventojai buvo matę ir ankstesnėse „Mažojo Jurgelio valso“ šventėse. „Tarškutyje“ šoka, dainuoja ir muzikuoja net 140 jaunuolių. 2005 metais kolektyvui įteikta „Aukso paukštė“. 2007-aisiais ansamblis dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Maskva pasitinka draugus“, 2006 ir 2007 metais – „Europiados“ festivaliuose Ispanijoje ir Danijoje. „Tarškučiui“ puikiai sekasi ir respublikiniuose konkursuose – laurai skinti festivaliuose „Aguonėlė“, „Tirlytis“.
Baigiantis šventei, visi kolektyvai pakviesti į sceną „Mažojo Jurgelio valso“ finalui. Kolektyvams už dalyvavimą įteikti padėkos raštai. O ir žiūrovai nenusivylė, Verbų sekmadienio popietę praleidę su tautinę muziką propaguojančiais jaunimo kolektyvais.
Beje, tądien apsilankiusieji kultūros centre galėjo ne tik smagios muzikos pasiklausyti, bet ir velykinių kiaušinių marginimo meno išmokti – po šventės visi norintieji galėjo pamatyti, kaip margučius kuria plungiškė Aušra Daubarienė, jai talkino sesuo ir dukra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas