Plungėje – tituliniai Šv. Jono atlaidai!

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-07-02

Birželio 24 dieną, kai Lietuvoje minimos Joninės, šventė vyko ir Plungėje – Šv. Jono Krikštytojo parapijos tituliniai atlaidai. „Kiekvienas mes turime vardą ir pavardę. Taip ir bažnyčios, parapijos turi vardus. Plungės bažnyčia – Šv. Jono Krikštytojo, tad Joninės mums – tarsi bažnyčios ir parapijos vardinės“, – kviesdamas į atlaidus kalbėjo jų iniciatorius Plungės dekanas, parapijos klebonas Vytautas Gedvainis. Kvietimą plungiškiai išgirdo: tądien bažnyčia buvo pilna maldininkų.
Joninių dieną šv. Mišios Plungės bažnyčioje vyko tris kartus: 8 val., 12 val. ir 18 val. Prieš vidurdienį prasidedant pagrindinėms atlaidų šv. Mišioms, kanauninkas Viktoras Ačas tikintiesiems pristatė Joną Krikštytoją – pasaulio šviesos nešėją. Pagrindines šv. Mišias aukoti ir pamokslą sakyti patikėta Plungės dekanato vicedekanui kanauninkui Jonui Ačui.
Šv. Jono Krikštytojo parapijos tituliniai atlaidai išskirtiniai buvo ir tuo, kad pamaldose dalyvavo ir prie altoriaus meldėsi visi dvylika Plungės dekanato kunigų.
Šv. Mišios baigėsi procesija aplink Plungės bažnyčią.
Po pamaldų stabtelėta ties dar vienu ypatingu akcentu – atkreiptas dėmesys į tuos, kurių nuolatinę pagalbą, rūpestį, maldą jaučia Bažnyčia. Geradariams įteikta ypatinga dovana – raštas, žymintis popiežiaus Pranciškaus apaštalinį palaiminimą. Už tai, kad Bažnyčią apglėbia ypatinga malda, dėkota Vitalijai Klumbienei, Onai Baltutienei, Janinai Armalienei. Tarp Bažnyčios geradarių – Žaneta ir Mindaugas Bondauskiai, Raigedas Šulčas, Regina ir Liudas Skierai, Almutis, Darius, Mindaugas ir Gediminas Bieliauskai, Vaida, Fortūnata, Egidijus ir Hubertas Rapaliai, Gina Drackienė, Jadvyga ir Antanas Martusevičiai, Nijolė ir Jonas Varkaliai, Dangirutė Jurkuvienė, Vaida ir Antanas Borumai, Alma ir Vidmantas Jonikai, Erichas Hoopas iš Lichtenšteino.
Už uolią tarnystę Bažnyčiai pagerbta Laimos ir Tomo Danilevičių šeima. „Tai žmonės, kuriuos net naktį dėl Bažnyčios reikalų gali pakelti. Jie pagrindiniai mūsų renginių organizavimo padėjėjai“, – vėliau sakė klebonas V. Gedvainis.
Atlaidai – tai žmonių dvasinė bendrystė, galimybė sutikti savo artimą, draugą, pažįstamą. Ir po šv. Mišių kun. V. Gedvainis kvietė visus neišsilakstyti, o pabūti kartu šventoriuje ir pasimėgauti artumo akimirkomis. Gerą nuotaiką čia kūrė Plungės kultūros centro vokalinis ansamblis, vadovaujamas Valentinos Balčiauskienės, ir Vidmanto Žilinsko vadovaujama liaudiškos muzikos kapela. Netrūko ir vaišių: žmonės ragavo gardžios giros, užkąsdami medumi apteptu sūriu, agurkais!
Šiųmečių atlaidų globėjas buvo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Kitais metais juo tapti įsipareigojo L. Skierus.
„Gera pabūti šalia žmogaus. Tas pabuvimas motinos Bažnyčios prieglobstyje – dovana mums visiems mero, kultūros centro. Ačiū visiems už maldas, draugiškumą, bendrystę. Tegu šv. Jonas laimina Plungės žemę ir leidžia žmonėms gyvenimo kelyje atrasti šviesą ir viltį“, – po Šv. Jono Krikštytojo parapijos titulinių atlaidų sakė Plungės dekanas, parapijos klebonas V. Gedvainis ir pridūrė, jog labai tikisi, kad šie atlaidai Plungėje taps tradicija, kuri prisidės prie bendruomeniškumo kūrimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas