„Plungės bioenergijai“ papildomai –152 000 eurų

Parašė: JolantaVASILIAUSKIENĖ 2019-04-23

Balandžio 17 dieną surengtame pirmame naujos kadencijos Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto posėdyje buvo karšta. Temperatūra kilo ne dėl atšilusio oro, o dėl nesiimtų veiksmų pasikeitus Šilumos ūkio įstatymui.
Mero Audriaus Klišonio siūlymui komiteto pirmininku paskirti Adomą Zamulskį niekas neprieštaravo. O štai dėl pavaduotojo prireikė balsavimo. Savivaldybės vadovas siūlė Algirdą Pečiulį, valdančioji dauguma – Liudą Skierų. Spėlioti, kas laimėjo, ko gero, net nereikia.
Permokėta
Be aštresnių diskusijų vykusio posėdžio atmosfera įkaito jam baigiantis.
Komiteto pirmininko pavaduotojas L. Skierus susirinkusiuosius informavo, kad prieš kurį laiką paprašė eksperto įvertinti, kokia šiuo metu yra situacija su kainodara uždarojoje akcinėje bendrovėje Plungės šilumos tinkluose.
Pasak politiko, kovo mėnesio šilumos kaina pasiekė neregėtas aukštumas. „Tokių kainų nežinau kiek metų nėra buvę. Ir prieš tai jau buvau keletą kartų minėjęs, kad, mano skaičiavimu, būtų pigiau kūrenti dujomis, nei pirkti iš UAB „Plungės bioenergija“, ką ir patvirtino eksperto skaičiavimai. Nuo sausio 1 dienos pasikeitus Šilumos ūkio įstatymui, kur numatyta, ką galima įtraukti į kainą, „Plungės bioenergija“ tuo pasinaudojo. Jos šilumos kaina, parduodama Plungės šilumos tinklams, gerokai viršijo kainą, kuri būtų gauta kūrenant dujas Šilumos tinkluose“, – dėstė jis.
L. Skieraus manymu, kadangi Plungės šilumos tinklų dujiniai katilai yra rezerve – to padaryti įmonė negalėjo. „Kai pasikeitė situacija, reikėjo iškart reaguoti: išimti iš rezervo, kas yra galima, dujinį katilą ir užkurti jį. Taip „Plungės bioenergija“ būtų priversta sumažinti parduodamos šilumos kainą. Šilumos tinklai per penkis mėnesius „Plungės bioenergijai“ papildomai sumokėjo 152 000 eurų. Ir jei nieko nesiimsime toliau dėliodami kaštus, kiek galima pateikti kainų komisijai, iki metų pabaigos dar bus sumokėta 150 000 eurų“, – kalbėjo politikas.
Ekspertų paslaugos
L. Skieraus siūlymas – Savivaldybės tarybos sprendimu pavesti administracijai pasamdyti ekspertą, kuris atlikęs skaičiavimus pasakytų, ką reikia daryti, kad kaina būtų sumažinta. Eksperto paslauga turėtų būti ilgalaikė.
„Šilutė daug metų samdo ekspertą ir šiuo metu turi trečią pagal pigumą šilumos kainą. Tą daro Tauragė – antra, Utena – pirma. Prieš dešimt metų pagal šilumos kainą buvome dešimtuke, šiandien esame „rekordininkai“ – 36-ojoje vietoje“, – dėstė faktus komiteto pirmininko pavaduotojas.
Anot L. Skieraus, delsti negalima, nes šildymo sezonas baigiasi. Tad iki naujo sezono reikia gauti informaciją, ką artimiausiu metu daryti. „Tam reikia pasamdyti ekspertus, nes nei Savivaldybėje, nei Šilumos tinkluose nėra žmonių, galinčių tą padaryti. Šiandien Šilumos tinklų strategiją dėliojame pagal „Plungės bioenergijos“ gyvenimą. Arūnai, tu tinki, daryk, bet samdykimės ekspertus, nes padėtis – tragiška“, – kreipėsi politikas į Plungės šilumos tinklų direktorių Arūną Tamošauską.
Meras A. Klišonis priminė, jog jau buvo rengiama studija, pateiktos išvados ir pan. Į tokias pastabas L. Skierus neliko skolingas. Jo teigimu, studija buvo daroma ir pristatyta, kai galiojo kitas Šilumos ūkio įstatymas. „Ir šilumos komisijos pirmininkas gerbiamas Tomas (Raudys – aut. past.), kuris dar neatsiskaitė ir nepristatė senajai tarybai, turbūt ir nebepristatys išvadų. Jo klausiau metų pradžioje. Sakė, jog perskaitė įstatymą ir viskas ten gerai. Ekspertas mat“, – vis labiau pyko L. Skierus.
Pats A. Tamošauskas sutiko, kad šilumos ūkyje ekspertų reikia, minėjo, kad neatmeta nė vieno siūlomo varianto, ir ragino visus kalbėtis, ieškoti geriausio sprendimo.
„Baikim šituos cirkus“
Atėjus laikui apsispręsti, kaip suformuluoti tarybos sprendimą, meras A. Klišonis svarstė, jog viskas būtų daug paprasčiau, jei ekspertų samdymą, darbų derinimą atliktų Plungės šilumos tinklai. L. Skierus su tuo kategoriškai nesutiko: toks žaidimas esą jau žaistas ketverius metus, tad ekspertą samdyti turėtų Savivaldybės administracija. Politikas užsiminė ir apie tai, kad į tarybos posėdį būtų galima pasikviesti ekspertą, kuris ir paaiškintų esamą situaciją, galimus veiksmus.
„Nuo sausio 1-osios kiekvieną dieną prarandame po 1 000 eurų. Mes dėl jaunuolio išsiuntimo į varžybas sakome „ne“, neduosime 1 000 eurų, užteks jam 350. Analogiškas atvejis, kai Daina Martišienė ieškojo pinigų kaimo mokyklos langams. Tada juos radome Babrungo gatvės apšvietimo eilutėje. Baikime šituos cirkus“, – savo pozicijos laikėsi L. Skierus.
Galiausiai per ginčus sutarta, jog Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Vytautas Tumas bus įpareigotas parengti tarybai sprendimo projektą dėl eksperto paslaugų pirkimo. O L. Skierus pažadėjo iki penktadienio tarybos nariams pateikti reikalingą informaciją.
Panašu, kad prie šilumos kainų politikai grįš dar ne kartą ir pykčių bei ginčų dar bus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. knš parašė:

    Pagarba, nu kažkas pradės dirbti .

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas