Plungės daugiabučiai sparčiai modernizuojami

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-07-11

Birželio mėnesį Plungės rajono savivaldybės tarybos nariai, prieš tai ir Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komitetas, išklausė savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktoriaus Audriaus Šapalo informaciją apie Plungės miesto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) administravimą. Pastebėta, jog renovacijos procesas vis labiau įsibėgėja – žmonės nori susitvarkyti savo būstą. Atsinaujinti ketinančių daugiabučių sąrašai sudaryti jau ir kitam bei dar kitam renovacijos etapui. Džiugina, kad remontuojami ne pavieniai namai, o formuojasi netgi kvartalinė renovacijos sistema. Be gerų žinių, vis dėlto apgailestauta, kad, modernizavus būstą, dažnai jo aplinka taip ir lieka nesutvarkyta. „Gaila, kad Savivaldybėje nerandama mechanizmo, kaip prisidėti ir taip pagelbėti žmonėms su daugiabučių kiemų sutvarkymu“, – pamoralizavo vietos valdžiai A. Šapalas.
Pasak A. Šapalo, „Plungės būsto“ tikslas yra sumažinti energijos suvartojimą administruojamuose daugiabučiuose, siekiant minimalizuoti namų gyventojų patiriamas išlaidas už suvartotą šilumos energiją ir pagerinti gyventojų gyvenimo kokybę. Taip pat siekiama užtikrinti, kad daugiabučiai namai atitiktų teisės aktuose numatytų esminių statinio reikalavimų visumą ir kad naudojamos šiluminės energijos kiekis, atsižvelgiant į vietovės klimato sąlygas ir gyventojų poreikius, nebūtų didesnis už reikiamą.
Savivaldybės įmonės direktorius informavo, jog „Plungės būsto“ kaip projektų administratoriaus patirtis bendrojo naudojimo objektų administravimo ir pastatų naudojimo ir priežiūros srityje iš viso siekia devyniolika metų. Šiuo metu įmonė administruoja 145 objektus (daugiabučius namus ar kitus pastatus).
A. Šapalas pasakojo, kad per 2014–2019 metų daugiabučių namų modernizavimo laikotarpį atlikti renovacijos buvo pakviesti 35 namai.
Šiuo metu tebevyksta 4-ojo etapo darbai – septynių daugiabučių atnaujinimas. Keturi jau sutvarkyti, iki rugsėjo pradžios renovacija bus pabaigta dar trijuose: Gandingos g. 14, Senamiesčio a. 5 ir Telšių g. 12. Šiame etape investicijų atlikta beveik 1 mln. 645 tūkst. Eur. Ypač pasidžiaugta, jog modernizacijai neabejingi liko ir medinių daugiabučių gyventojai.
5-ojo etapo – 2018–2021 metų – daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projekte, vykstančiame šiuo metu, dalyvauja 17 daugiabučių namų. Šio etapo investicijos sudarys 11 mln. 292 tūkst. Eur. 5-ojo renovacijos etapo sąraše yra šie daugiabučiai: A. Vaišvilos g. 7 ir 27; Mendeno skg. 4 ir 6; A. Jucio g. 6, 10 ir 32; V. Mačernio g. 3, 9, 13, 16, 35, 39, 43, 61; Vytauto g. 27; S. Nėries g. 4. „Visi šie namai atiduoti vertinti dėl galutinės ekspertizės“, – pridūrė A. Šapalas.
Dėliojami ir 6-ojo (2019–2022 m.) etapo štrichai: jame dalyvauja 21 daugiabutis namas. Šio laikotarpio investicijos sudarys 12 mln. 600 tūkst. eurų.
„Plungės būsto“ direktorius neslėpė, jog vykdant daugiabučių atnaujinimą susiduriama ir su problemomis – terminų nesilaikymu, komunikacijos stoka, kokybės neišreikalavimu, nepakankama paslaugų ir darbo sutarčių kontrole ir kt. „Atrodo, techninis prižiūrėtojas turėtų būti mūsų pusėje ir ginti viešąjį interesą, tačiau kartais būna priešingai“, – aiškino A. Šapalas.
Pristatydamas būsto modernizacijos temą, direktorius apgailestavo, jog dažnu atveju atnaujintas daugiabutis lieka stovėti nesutvarkytoje aplinkoje. „Savivaldybė galėtų pagalvoti, kaip prisidėti prie kiemų tvarkymo. Dabar žmonės modernizuoja būstus, o kiemai taip ir lieka nelabai gražūs“, – pastebėjo jis.
Politikai sutiko, jog netvarkingų kiemų prie daugiabučių problema išties lieka nesprendžiama. „Žmogui juk ir renovacija yra pakankama našta. Kai esi skolose paskendęs, tai ir tas grožis aplink mažiau rūpi“, – gyventojus teisino Daina Martišienė.
Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas turėjo pastabą dėl šildymo – kietojo kuro krosnių po renovacijos daugiabučiuose neturėtų likti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas