Plungės programavimo klubas: pirmasis blynas neprisvilo

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2019-10-18

Neseniai susibūręs Plungės programavimo klubas praėjusį šeštadienį suorganizavo pirmąjį renginį, pavadintą „CODE: Plungė“. Į jį susirinko apie trisdešimt informacinėmis technologijomis besidominčių jaunuolių, jų dėmesį visą dieną kurstė trys įdomūs lektoriai. „Tai pirmasis mūsų blynas, bet džiaugiamės, kad jis tikrai neprisvilęs. Kadangi viskas pavyko, manau, tokių renginių darysime dar ne vieną. Ir ne tik jaunimui“, – sakė vienas iš Plungės programavimo klubo iniciatorių ir vadovų „Saulės“ gimnazijos abiturientas Arnas Puidokas.
Paskelbę apie renginį, Plungės programavimo klubo nariai sulaukė didelio susidomėjimo juo. Tad, čiupę nešiojamuosius kompiuterius, į jį, kaip minėjome, susirinko apie 30 jaunuolių – vyresniųjų klasių moksleivių, kuriuos sudomino paskaitų temos ir galimybė paklausyti žymių šios srities specialistų.
Į Vaikų bibliotekoje suorganizuotą renginį „Code: Plungė“ susirinkę moksleiviai klausė paskaitų apie dirbtinį intelektą, „WordPress“ tinklalapių kūrimą ir kibernetinį saugumą.
Pirmąjį pranešimą tema „Dirbtinis intelektas. Kaip jį valdyti?“ skaitė Vilniaus universiteto doktorantas ir Klaipėdos universiteto lektorius Julius Venskus. Atėjusieji į paskaitą nepasigailėjo, nes daug sužinojo apie dirbtinio intelekto privalumus ir trūkumus bei apie tai, kaip dirbtinis intelektas pakeis mūsų ateitį.
Antroji paskaita, kurią vedė programų kūrimo techninis vadovas Žilvinas Gasiūnas, ypač naudinga buvo tiems, ką domina internetinių puslapių kūrimas. Mat jos tema – „WEB programavimas. Pirmasis „WordPress“ puslapis“. Tad jaunimas sužinojo, iš ko susideda internetinis puslapis ir kaip naudojantis paprastais įrankiais jį sukurti.
Trečioji paskaita, kurią vedė kibernetinio saugumo specialistas iš Klaipėdos Ernestas Mickus, – apie tai, kuo „hakeriai“ gali būti naudingi visuomenei ir kas yra kibernetinis saugumas. „Mano tikslas – išgąsdinti jus, kad bijotumėte grėsmių, kurios jūsų tyko naršant internete. Kad tų grėsmių būtų kuo mažiau, svarbu – slaptažodžiai. Ir visur, kur tik registruojatės, jis turi būti vis kitoks. Nes jei nesaugioje svetainėje prisiregistruosite su tuo pačiu slaptažodžiu, su kuriuo einate į elektroninį paštą, jūs kažkam atiduosite savo tapatybę, suteiksite prieigą prie savo asmens duomenų ir kitos svarbios informacijos“, – jaunimą išgąsdinti bandė lektorius.
Po renginio kalbintas A. Puidokas pasakojo, kad viskas prasidėjo nuo programavimo būrelio „Saulės“ gimnazijoje. Laikui bėgant patys moksleiviai jį išaugino į Plungės programavimo klubą, kurio iniciatoriai, be Arno Puidoko, yra Ignas Baltuonė, Jokūbas Vaišnoras, Linas Adomavičius ir Agnė Vaičikauskytė.
„Vienas mūsų tikslų – kad klubo nariai išbandytų įvairias sritis ir suprastų, kurioje iš jų gali geriausiai save realizuoti. Tad norime gauti ir kitiems suteikti kuo daugiau įvairios informacijos, norime išmokti kažką kurti. Juolab kad ir dabar, ir ateityje be informacinių technologijų neišsivers nei verslas, nei komunikacijos, nei kitos sritys“, – kalbėjo A. Puidokas.
Anot Arno, Plungės programavimo klubas yra pirmasis moksleivių inicijuotas tokio pobūdžio klubas Lietuvoje. Kol kas jis jungia „Saulės“ gimnazijos moksleivius, bet ateities planuose – ir kitų mokyklų moksleiviai, kuriems įdomios informacinės technologijos ir kurie galbūt planuoja sieti su tuo savo ateitį.
„Aš pats tuo domiuosi nuo 14 metų. Važinėju į renginius ir mokymus Kaune, Vilniuje ir kitur. Pirmąjį darbą kaip jaunesnysis tinklalapių kūrėjas gavau dar aštuntoje klasėje. Dabar lankau LCC tarptautinio universiteto organizuojamus Harvardo universiteto kompiuterių mokslų kursus Klaipėdoje. Savo ateitį žadu sieti su informacinėmis technologijomis, įdomiausia sritis man – komunikacijos“, – pasakojo abiturientas.
Pasak Arno, Plungė – protingais žmonėmis stiprus miestas. Čia daug ką galima nuveikti, reikia tik iniciatyvos. „Štai ėmėmės iniciatyvos ir mums pavyko. Pavyko suburti klubą, pavyko suorganizuoti renginį, po kurio jaunuoliai sakė pasijutę taip, lyg būtų ne Plungėje, o kokiame didmiestyje, kur tokie renginiai – įprastas reiškinys. O Plungėje – pirmas, bet tikrai ne paskutinis. Esame atviri idėjoms, sumanymams, naujiems žmonėms. Feisbuke turime savo paskyrą „Programavimo klubas“, tad kviečiame mus pamėgti ir įsitraukti į veiklas“, – ragino A. Puidokas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas