Plungiškis bandė apgauti „Regitrą“

Parašė:  2009-07-17

Valstybinėje įmonėje „Regitra“ Kaune įkliuvo plungiškis Liudas L., bandęs už savo bendrapavardį pusbrolį Liną L. laikyti vairavimo praktikos egzaminą.
Iš Plungės rajono kilusiems, o dabar Kaune studijuojantiems Liudui ir Linui beveik pavyko apmulkinti „Regitros“ darbuotojus. Pastarieji studentus apibūdino kaip nekvailus ir gerai pasiruošusius šiai apgavystei.
Liudas L., prisistatęs savo pusbroliu Linu L., praktinio vairavimo egzamino laikyti atėjo vakarop, prieš pat „Regitros“ darbo pabaigą. Sumanymas buvo toks – egzaminą išlaikys Liudas, o tądien dokumentų įforminti nebebus kada, todėl kitą rytą nusifotografuoti ir susitvarkyti paskutiniųjų dokumentų galės ateiti Linas. Bandyta pasinaudoti ir tuo, kad, baigiantis darbo dienai, egzaminuotojai būna išvargę, nebe tokie dėmesingi.
„Regitros“ darbuotojus galėjo suklaidinti tai, kad pusbrolių pavardės buvo vienodos, vardai prasidėjo tomis pačiomis raidėmis, be to, jiedu – gana panašių veido bruožų.
Deja, sukčiui praslysti nepavyko. Egzaminuotojas, pažvelgęs į nuotrauką dokumente ir į vairuotoją, suabejojo egzaminą laikančiojo tapatybe, bet egzaminą laikyti leido. Įtarimus sustiprino dar ir tai, kad vaikinas, kaip pradedantysis, pernelyg gerai vairavo. Po egzamino „Regitros” darbuotojas nusivedė vairuotoją fotografuotis. Sulyginus nuotrauką su esančiąja kitame dokumente, abejonės išsisklaidė – tapo akivaizdu, jog egzaminuotoją bandoma apmulkinti.
Apie sukčiavimo atvejį pranešta policijai, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumentų klastojimo. Pusbroliams gresia viešieji darbai arba bauda, arba areštas. Ankstesnių pastaraisiais metais Lietuvoje tirtų panašių bylų praktika rodo, kad įtariamiesiems gali grėsti baudos iki 2 000 Lt.
Egzamino rezultatai bus anuliuoti, tačiau apgavikui Linui L. tai neužkirs kelio gauti vairuotojo pažymėjimą vėliau.
Nuo 2003 metų, kai egzaminus pradėjo rengti „Regitra“, tai trečiasis toks atvejis Kaune. Prieš tai įkliuvo sukčiai, kurie už kažką kitą bandė laikyti teorijos egzaminus.
Pasak Kauno „Regitros“ darbuotojų, norintieji sukčiauti egzaminus laiko kituose miestuose, nes žino, kad Kaune egzaminų klasėse yra vaizdo stebėjimo kameros, o įrašai saugomi mėnesį. Apgaule egzamino išlaikyti beveik neįmanoma, kiekviename žingsnyje tikrinama asmens tapatybė. Vis dėlto bandančiųjų sukčiauti pasitaiko. Apgavikų per visą šalį pagaunama maždaug po vieną per metus.
„Regitros“ darbuotojų teigimu, egzaminų centre gana dažnai kyla nemalonių ir net kuriozinių situacijų: egzaminuotojai iš būsimųjų vairuotojų dažnai gauna pylos už per prastus egzaminų rezultatus, būna, kad laikyti praktinio vairavimo egzamino ateina neblaivūs asmenys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas