Po atostogų – daug pastebėjimų ir klausimų

Parašė:  2019-09-19

Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdis sušauktas rugsėjo 12 dieną. Pirmą kartą po vasaros atostogų susitikę vietos politikai aptarė aštuonis darbotvarkės klausimus ir keletą komiteto narių iškeltų rietaviškiams aktualių problemų.
Seniūnaičių rinkimai darosi vis sudėtingesni
Su Rietavo savivaldybės seniūnaičių rinkimų organizavimo tvarkos aprašo nauja redakcija susirinkusiuosius supažindino Savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus teisininkė Ieva Krajinaitė. Ji akcentavo pakeitimus: pailginamas seniūnaičio kadencijos laikotarpis, pagal naująją tvarką jis bus renkamas nebe trejų, kaip buvo iki šiol, o ketverių metų laikotarpiui, bet ne ilgiau nei iki išrinkus Savivaldybės tarybą.
Vietovės savo atstovus privalo išsirinkti ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo tos datos, kai prisiekia Savivaldybės tarybos nariai. Rietave pirmasis tarybos posėdis buvo sušauktas balandžio 11 dieną, tad seniūnaitijose rinkimai turi įvykti iki spalio 11 dienos.
Nors laiko jiems organizuoti liko labai nedaug, seniūnai dar tik tikslina seniūnaitijų ribas: Medingėnuose iš trijų liks dvi seniūnaitijos, o Rietavo kaimiškoji seniūnija planuoja „apjungti“ Spraudžio ir Žadvainų seniūnaitijas.
Naujoje tvarkoje numatyta, kad per tris mėnesius nuo išrinkimo datos seniūnaičiams organizuojami mokymai.
Seniūnaičiui praradus seniūno pasitikėjimą ar tuo atveju, kai išrinktuoju atstovu nusivilia ne mažiau kaip 5 proc. rinkimų teisę turinčių vietovės gyventojų, Savivaldybės administracijos direktorius įsakymu gali atšaukti seniūnaitį iš pareigų.
Prieš nuspręsdami Rietavo savivaldybės seniūnaičių rinkimų organizavimo tvarkos aprašą teikti tarybai, komiteto nariai prisiminė, kad anksčiau, kol rinkimai nebuvo įvilkti į teisinį rūbą, seniūnaičiai buvo renkami daug paprasčiau.
Per projektus – į kitokį lygį
Rietavo savivaldybė kaip partnerė dalyvauja projekte „Dalyvaujamojo biudžeto (PB) įgalinimas Baltijos jūros regione“. Komiteto nariai pritarė sprendimo projektui, kuriuo siūloma iki 2021 m. liepos 1 d. projekto vadovu Savivaldybėje paskirti Savivaldybės administracijos direktorių Vytautą Dičiūną, nustatant jam 10 proc. priemoką už projekto vykdymą.
Papildomą darbą V. Dičiūnas turės atlikti laisvu nuo pagrindinio darbo laiku, o atlygis už jį bus mokamas iš projekto lėšų.
Pats valdininkas sakė nesiveržiąs būti paskirtas vadovu, tačiau vykdant projektą dalis sprendimų reikalauja administracijos direktoriaus lygio.
Paprašytas plačiau papasakoti apie projektą, V. Dičiūnas kolegoms paaiškino, kad jis skirtas aktyvinti gyventojų dalyvavimą formuojant Savivaldybės biudžetą. Mokymus rietaviškiams ves Klaipėdos universiteto dėstytojai.
„Socdemui“ Viktorui Krajinui suabejojus apčiuopiama šio projekto nauda, meras Antanas Černeckis kalbėjo: „Mums dalyvavimas šiame projekte praktiškai nekainuoja, o per tokius tarptautinius projektus išlipame į kitokį lygį.“
Komiteto pirmininkas Albinas Maslauskas paantrino merui įžvelgdamas dar vieną pliusą – Rietavo vardo garsinimą.
Tikslins seniūnijų buveinių adresus
Praėjus vos ne dvidešimčiai metų nuo Savivaldybės įkūrimo, susigriebta, kad VĮ Registrų centre nėra patikslinti seniūnijų adresai. Komiteto nariai sprendimo projektą dėl Rietavo savivaldybės administracijos seniūnijų buveinių nustatymo be jokių diskusijų „delegavo“ tarybai.
Nuomininkai pageidauja įsigyti butus
Posėdžiautojai neprieštaravo tam, kad į parduodamų būstų ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų sąrašą būtų įtrauktas butas su priklausiniais Stumbrių kaime, kurį pageidauja pirkti nuomininkė. Taip pat pritarta sprendimo projektui už 6 586,20 Eur parduoti Savivaldybei nuosavybės teise priklausantį butą (58,8 kv. m), esantį Girėnų kaime, name, kuris statytas dar 1800 metais.
Rekonstruojant gatvę bus įrengtas apšvietimas
Rietavo savivaldybės tarybos pritarimas reikalingas sutarties su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos pasirašymui.
Sutarties esmė – Rietavo savivaldybė kelio Daugėdai–Užpeliai ruože nuo 3,03 iki 3,63 km (Minijos gatvėje), kurį kapitališkai remontuoja kelininkai, atliks gatvės apšvietimo įrengimą.
Tarybai teikiamame sprendimo projekte numatyta, kad Savivaldybė prisidės 20 proc. visų apšvietimo tinklų statybos darbų išlaidų, į šią sumą įskaitant minėtajame ruože esančių ir Savivaldybei priklausančių apšvietimo tinklų išmontavimo išlaidas.
Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto nariai pritarė ir projekto „Daugėdų seniūnijos Gudalių gatvės (RT7008) supaprastintas rekonstravimo projektas“ rengimui ir įgyvendinimui.
Gatvėje prie vaikų žaidimų aikštelės – nesaugu
Kaip jau minėjome, išsekus darbotvarkei posėdis nesibaigė, nes komiteto nariai turėjo ne vieną klausimą ir pastebėjimą.
Mindaugas Litvinas kalbėjo, kad, atidarius naują vaikų žaidimų aikštelę prie lopšelio-darželio, A. Ašmanto skersgatvyje, gatvės pakraštyje, sustoja daugybė automobilių, dėl ko iškyla eismo saugumo problema. Politiko nuomone, situacija išsispręstų įvedus vienpusį eismą.
Pasisakymas sukėlė gan nemažą diskusiją. Prisiminta, kad skersgatvio ruožas ties žaidimų aikštele yra gyvenamoji zona, kur važiuoti leidžiama ne didesniu kaip 20 km/val. greičiu. Jokios problemos nekiltų, jeigu vairuotojai laikytųsi Kelių eismo taisyklių, o policija dažniau patruliuotų šitoje vietoje.
Daug strėlių paleista tėvelių, atvežančių vaikus į lopšelį-darželį, pusėn. „Prie gimnazijos, Daržų ir Žaliojoje gatvėse įrengta daugybė automobilių stovėjimo vietų, tačiau visi nori sustoti prie pat vartų. Teko matyti, kaip mamos atidaro dureles į gatvės pusę ir išleidžia vaiką, pačios net iš mašinos neišlipdamos, o juk pirmiausia tėvai turi pasirūpinti vaikų saugumu“, – piktinosi meras Antanas Černeckis.
Savivaldybės administracijos direktorius ir Saugaus eismo komisijos pirmininkas V. Dičiūnas kvietė tarybos narius pateikti konkrečius pasiūlymus, kuriuos įgyvendinus eismas minėtoje vietoje būtų saugesnis.
Siūlė labiau reklamuoti turgavietę
Viktoro Krajino nuomone, būtina labiau reklamuoti neseniai atidarytą rekonstruotą Rietavo turgavietę. Pasak politiko, turgelis yra atokiau nuo kelio, visiškai nepastebimas. „Jeigu įrengtume didesnę nuorodą ar aiškiau matomą rodyklę, į jį užsuktų ir pravažiuojantys žmonės“, – kalbėjo socialdemokratas.
Meras A. Černeckis abejojo, kad kelio Mažeikiai–Plungė–Tauragė, kurio dalis yra Plungės gatvė, valdytojai duotų leidimą prie pagrindinio kelio pastatyti didelę nuorodą.
V. Krajinas domėjosi ir tuo, kaip vyksta Pelaičių gyvenvietės centrinės gatvės remonto darbai. „Turėjome pinigų – sunaudojome, turėsime – vėl darbus tęsime“, – atsakė politikui Savivaldybės administracijos Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėjas Juozas Albauskas.
„Toks įspūdis, kad kelias bus labai aukštai iškeltas. Sunku suvokti, kaip ten vyksta darbai“, – stebėjosi V. Krajinas.
„Vizualiai iš tiesų bjauriai atrodo, bet, kai sutvarkys, turėtų atrodyti viskas normaliai. Juk techniškai apskaičiuota“, – ramino politiką meras A. Černeckis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas