Po karantino savo sveikata rūpinkimės dar labiau

Parašė:  2020-04-24

SG KLINIKA, įsikūrusi pačioje Plungės miesto širdyje, nuo balandžio pradžios skaičiuoja jau keturioliktuosius darbo metus. Visuomet žmonių pilna ir gyvybinga klinika šiuo metu nuščiuvusi, bet kolektyvas tvarkosi, švarinasi ir ruošiasi vėl priimti pacientus. Kokiomis mintimis gyvena ir kokius ateities planus dėliojasi įstaigos kolektyvas? Kalbamės su SG klinikos vadove Vanda Bučiene, direktorės pavaduotoja slaugai Laura Klemauskaite ir komercijos direktore Jūrate Milašiene.
Plungiškiai, o ypač – plungiškės moterys, puikiai prisimena 2007-uosius, kai Plungėje duris atvėrė SG klinika. Jau tuomet įstaiga buvo labai inovatyvi, o kaip ji pasikeitė per tuos trylika metų?
„SG KLINIKOS grupėje per visus filialus šiuo metu jau dirba apie 200 žmonių, iš jų – apie 120 gydytojų. Dirbame Plungėje, Palangoje, Klaipėdoje ir Mažeikiuose. Plungės klinikoje yra 50 darbuotojų. Tikrai nebesame maži – esame vienas iš didžiausių privačios medicinos rinkos dalyvių. Per metus Plungėje konsultuojame apie 10 tūkstančių pacientų, atliekame daug įvairių instrumentinių ir laboratorinių tyrimų. Mus pasirenkančių pacientų skaičius kasmet auga. Klinika yra sudariusi sutartį su ligonių kasomis, todėl dalį paslaugų jos ir apmoka“, – kalba klinikos vadovė V. Bučienė.
„Viena iš ryškiausių SG klinikos veiklos sričių – reabilitacijos paslaugos. Turime gerus specialistus, erdvias, patogias patalpas, šias paslaugas teikiame tiek vaikams nuo jauniausio amžiaus, tiek suaugusiesiems. Sprendžiant iš atsiliepimų, jau padedame sveikai auginti antrą kartą – tos mergaitės, kurios pačios pas mus gydėsi prieš dešimt ir daugiau metų, šiandien į mūsų kliniką atveda savo vaikus“, – vieną iš pagrindinių klinikos veiklos sričių pristato direktorės pavaduotoja slaugai L. Klemauskaitė.
Paslaugų spektras plečiasi, pacientų pasitikėjimas auga. Kur Jūsų sėkmės receptas?
„Pirmiausia tikriausiai tai, kad mažesniuose miestuose teikiame konsultacijas siauros specializacijos gydytojų, kurių paslaugos visame regione sunkiai prieinamos, pas kuriuos yra didelės eilės net didžiuosiuose miestuose: alergologų, dermatologų, kardiologų, krūties chirurgų, vaikų ligų specialistų (vaikų neurologų, kardiologų, ortopedų, endokrinologų, alergologų).
Na, ir kiekvieno darbo sėkmės receptas – žmonės. Pasirenkame ir kviečiame dirbti pačius kvalifikuočiausius gydytojus, suteikiame jiems pačias geriausias darbo sąlygas. Pas mus jau keturiolikti metai atvyksta konsultuoti medicinos profesoriai, docentai iš Kauno klinikų, kitų didžiųjų ligoninių – tai kalba už save. Turime stiprią administracijos komandą. Kasdien ateiname į kliniką kaip į vietą, kurioje galime geriausiai save išreikšti, augti patys ir auginti kitus“, – pasakoja klinikos vadovė.
Yra paslaugų, kurios – tarsi klinikos veidas. O kokias paslaugas išskirtumėte kaip neišnaudotas galimybes, ko gyventojai dar nežino?
„Klinika aktyviai dalyvauja ligonių kasų finansuojamose prevencijos programose. Viena iš tokių – prostatos vėžio prevencijos programa. Gydytojai kardiologai vykdo ir ypač svarbią širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą. Ji skirta vyrams nuo 40 iki 55 metų ir moterims nuo 50 iki 65 metų, turintiems širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Tikimės, kad SG klinikos Klaipėdos filiale vykdoma krūtų vėžio prevencijos programa vis aktyviau naudosis Plungės moterys – turime vieną moderniausių skaitmeninių mamografų, su mažiausia spinduliuote, o tyrimus nuotoliniu būdu aprašo Nacionalinio vėžio instituto radiologai. Visos paslaugos programose dalyvaujantiems asmenims teikiamos nemokamai“, –
kalba direktorės pavaduotoja L. Klemauskaitė.
Žinoma, norėtume išgirsti ir apie stipriausias SG klinikos puses. Kokios jos?
„Na, o SG klinikos „arkliukas“, dėl kurio apie mus žino ir atvyksta konsultuotis pacientai iš visos Lietuvos, – bendrosios ir estetinės dermatologijos paslaugos. Galime didžiuotis, kad esame didžiausią šios srities potencialą turinti įstaiga, su mumis varžytis gali tik didžiosios valstybinės ligoninės. Dermatologų konsultacijas kompensuoja teritorinės ligonių kasos“, – pasakoja klinikos vadovė.
„Inovatyvi ir sudėtinga medicinos įranga labai brangi, todėl buvo nuspręsta ją koncentruoti viename mieste. Taip mūsų Klaipėdos klinikoje gimė inovatyvios dermatologijos centras: turime puikią diagnostikos įrangą – „Fotofinder“ skaitmeninį odos darinių diagnostikos aparatą, kuris ypač aktualus ankstyvai odos vėžio diagnostikai. Čia yra visa įmanoma reikalinga gydomoji dermatologijos įranga – nuo elektrokoaguliacijos, krioterapijos, radijo dažnių įrangos iki lazerinės įrangos. Vieninteliai Klaipėdoje turime fotodinaminės terapijos įrangą odos karcinomai (tokia vėžio forma) gydyti“, – tęsia V. Bučienė.
„Plungėje dermatologai ne tik konsultuoja dėl įvairių ligų, skiria gydymą, šalina odos darinius, bet ir atlieka įvairias estetinės medicinos procedūras: raukšlių užpildymą, botulino injekcijas. Na, o mūsų kosmetologai dirba komandoje su dermatologais, ypač esant sudėtingesnėms veido odos problemoms. Ir tai vienintelė tokia vieta Plungėje. Nuolat lankome pasaulines kosmetologijos parodas, stebime grožio rinkos tendencijas ir naujienas, stažuojamės ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“, – priduria komercijos direktorė J. Milašienė.
Žinant, kad Jūs niekada nestovite vietoje, įdomu būtų sužinoti, kokie klinikos ateities planai.
„2019 metai SG klinikai buvo ypatingi – pradėjome dirbti erdviose, moderniose patalpose Klaipėdos miesto centre. Ten mūsų klinikos diagnostikos galimybės didžiausios – ne tik klaipėdiečiams, bet ir visiems Vakarų Lietuvos gyventojams siūlome mamografijos (krūtų ištyrimo), sudėtingas lazerinės dermatologijos, kraujagyslių chirurgijos, kai kurias mažąsias bendrosios chirurgijos paslaugas. Klaipėdos klinika dar turi daug neišnaudotų galimybių, prieinamų visiems, tad kviečiame jomis naudotis ir Plungės gyventojus.
Visus tuos metus nuosekliai ėjome į vieną tikslą – priartinti sveikatos priežiūros paslaugas prie eilinio provincijos žmogaus, sutaupyti laiko, sumažinti eiles. Šiandieninėje medicinoje laikas – vienas svarbiausių ligos prognozės kriterijų, o kai kurioms iš jų – širdies ligoms, smegenų kraujotakos ligoms – ir lemtingas kriterijus“, – teigia klinikos vadovė.
„Į kiekvieną pacientą žiūrime su pagarba, dėmesiu ir supratimu. Saugome pacientų privatumą ir užtikriname asmens duomenų saugumą. Mums vienodai svarbus kiekvienas klinikoje apsilankęs žmogus. Bendradarbiaujame su Lietuvos ir užsienio gyvybės ir sveikatos draudimo kompanijomis, kurios gali padengti privalomojo draudimo nekompensuojamas ištyrimo, gydymo ir reabilitacijos išlaidas. Esame sudarę sutartis su visomis pagrindinėmis Lietuvos gyvybės draudimo bendrovėmis: „SEB gyvybės draudimu“, „ERGO Lietuva“, „BTA draudimu“, „Lietuvos draudimu“ ir kt. Tad kviečiame plungiškius aktyviau tais draudimais naudotis“, – pasakoja J. Milašienė.
Kaip, Jūsų nuomone, pasikeis medicinos paslaugų teikimo specifika dėl koronaviruso pandemijos, paskelbto karantino ir jo pasekmių?
„Tikiu, kad į įprastą gyvenimą sugrįšime dar išmintingesni. Visuomenė nešvaistys savo laiko ten, kur reikalus galima išspręsti nuotoliniu būdu, daugelyje sričių internetinės paslaugos padarys didelį šuolį, ir tai labai gerai. Tačiau gydytojas turi matyti žmogų, jį apžiūrėti, galimybių konsultuoti nuotoliniu būdu turi nedaugelio specialybių atstovai, tad manau, kad ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimas bus atnaujintas greitai. Na, o žiniasklaidos ir politikų eskaluojama gąsdinimo koronavirusu psichozė įnešė daug blogo į mūsų gyvenimus – labai pablogino gyventojų psichinę sveikatą, sąlygojo lėtinių ligų dekompensacijas ir t. t. Noriu tikėti, kad sveikatos politikai realiai įvertins grėsmes, paliks tikrai reikalingas karantino priemones ir netrukus grįšime prie įprastesnio gyvenimo. Lauksime jūsų klinikoje“, – sako klinikos vadovė V. Bučienė.

Telšių g. 13, Plungė.
Tel. 8 615 34806

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Kad parašė:

    Labai brangios paslaugos…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas