Pradėjo antrą dešimtmetį

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-09-23

Metų derlių skaičiuoja Varkalių bendruomenė. Praėjusį penktadienį varkališkiai būrėsi draugėn ir kitus kvietė atvykti pas juos – juk buvo proga linksmintis: jų bendruomenei šiemet sukanka 10 metų!
Nei lietus, nei gūsingas rudens vėjas varkališkių neišgąsdino. Jubiliejinė šventė įvyko kaip ir dera tokiais atvejais: su muzika, su dainomis, linkėjimais ir būriu bendraminčių, kolegų, svečių. Pabūti drauge atvyko Seimo narys Jurgis Razma, Plungės rajono savivaldybės vicemerė Asta Beierle Eigirdienė, europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Daiva Puplauskienė, Nausodžio seniūnas Darius Preibys. Linkėta vieno – ilgiausių metų toliau gyvuojant, gerų idėjų ir sėkmingų darbų joms įgyvendinant.
Gerą nuotaiką jubiliejiniame renginyje varkališkiams ir jų svečiams dovanojo Plungės kultūros centro kapela „Minija“.
Iš viso Nausodžio seniūnijoje registruotos penkios bendruomenės. Varkalių bendruomenė yra bene ilgiausiai vykdanti savo veiklą. Jubiliejaus proga į Varkalius atvyko ir prūsališkiai. Pasak varkališkio
Vaidoto Skieraus, pastarieji yra patys artimiausi ir geriausi jų draugai. „Su Prūsalių „Liepupe“ mes dalyvaujame bendruose projektuose, renginiuose ir šiaip gražiai bendraujame. Tai bendruomenė, su kuria palaikome artimiausią ryšį“, – kalbėjo V. Skierus.
Dešimt metų kaimo bendruomenei gana solidus skaičius. Džiugu, kad per tą laiką žmonių entuziazmas neišblėso, kad pavyko ne tik suburti, bet, kas svarbiausia, ir išlaikyti branduolį tų varkališkių, kuriems ne tas pats, kas vyksta jų aplinkoje. Šiuo metu Varkalių bendruomenę vienija arti 60 narių. Kaip sakė ilgametis šios bendruomenės pirmininkas, buvęs tarp bendruomenės įkūrimo iniciatorių prieš dešimt metų, Ramūnas Donauskas, narių galbūt galėtų būti ir daugiau, tačiau juk būti bendruomenėje ne visi gali ir nori. Juk bendruomenė ne visada reiškia linksmybes, tai ir sunkus bendras darbas: talkos, rūpinimasis suplanuotos veiklos įgyvendinimu, savanoriška neatlyginama veikla ir pan.
O ką veikti varkališkiai tikrai turi. Ypač dabar, kai neilgai trukus teks skelbti viešuosius pirkimus ir pasirinkti rangovą Varkalių bendruomenės namų rekonstrukcijai atlikti (bendruomenė buriasi buvusios Nausodžio pagrindinės mokyklos pagalbinėse patalpose). „Tikimės, jog kitą gimtadienį jau pasitiksime sutvarkytame ir atnaujintame pastate“, – vylėsi V. Skierus. Bendruomenės planuose – ir tvoros, saugančios Varkalių stadioną nuo šalia esančio kanalo, įrengimas, pagalba asociacijai „Gondingos bičiuliai“ įgyvendinant Gandingos ir Varkalių piliakalnių sutvarkymo projektą.
Naująjį dešimtmetį Varkalių bendruomenė pasitinka su pokyčiais. Dešimt metų bendruomenei pirmininkavusį R. Donauską pakeitė V. Skierus. Tai didelių permainų neturėtų atnešti, nes abu vyrai ir iki šiol dirbo ranka rankon: abu yra bendruomenės valdybos nariai. „Apsikeitėme pareigomis, ir tiek – dirbame kartu toliau“, – paaiškino naujasis pirmininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas