Prieš teismą stojo daugiavaikė mama, kaltinama seniūno sumušimu

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2014-03-25

Kovo 19 d. Plungės r. apylinkės teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla – 32 metų Rietavo savivaldybės Tverų seniūnijos Palūkalnio kaimo gyventoja, devynių vaikų mama Jurgita Šereikytė kaltinama psichinės prievartos ir fizinio smurto panaudojimu, iš valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens reikalaujant atlikti veiksmus savo naudai.
Jai pareikšti kaltinimai du kartus trenkus antausį Tverų seniūnui Antanui Zalepūgui.
Trenkė, nes gynėsi?
Prokuroras pagarsino kaltinamąjį aktą, kuriame minima, jog 2013 m. gegužės 6 dieną, apie 9 val. ryto, Tverų seniūnijos administracinėse patalpose J. Šereikytė du kartus sudavė Tverų seniūnui A. Zalepūgui delnu per veidą. Moteris galimai reikalavo seniūno išnuomoti jai sklypą ūkio darbams.
J. Šereikytė dalinai sutiko su kaltinimais ir patvirtino, kad seniūnui sudavusi, tiesa, anot jos, tik vieną kartą. Apie tai ji atviravo ir keliose televizijos laidose. J. Šereikytė tikino seniūnui trenkusi, nes gynėsi. Moteris pasakojo, kad kaltinamasis aktas surašytas visiškai neteisingai – neva ji norėjusi išsinuomoti ne sklypą, o ūkinį pastatą, anot jos, – „staldį“. Ji nesuprato, kodėl šį ūkio darbams skirtą statinį valdininkai išnuomoję kitiems, o ne jai. Esą ji buvo seniau jį nusižiūrėjusi.
J. Šereikytė prisipažino, kad konfliktas įvykęs socialinės darbuotojos Vidos Meškauskienės kabinete, kur kalbėjosi dėl sandėlio, vaikų. „Kalbėjau ramiai, atsisėdusi. Iškart seniūnui netrenkiau. Jis pats sugriebė mane už rankos, o kita ranka traukė mobilųjį telefoną policijai kviesti, aš tik gyniausi. Rietavo policija mane nuolatos persekioja. Nei aš girta, nei apsivėmusi vaikštau, kodėl, biškį kas, pas mus pareigūnai prisistato?.. Seniūnui trenkiau vieną kartą, po to, kai jis sugriebė mane už rankos“, – teisinosi daugiavaikė mama.
Prokuroras pasiteiravo, ar seniūnas esąs ramus žmogus, o gal jis – pagarsėjęs mušeika? J. Šereikytė pareigūnui atsakė: „Kad mušeika būtų, negirdėjau, bet kad įžeidinėja žmones, tikrai teko nugirsti.“
Byloje figūruoja ir J. Šereikytės sugyventinis Vincas Palikas. Kaip pasakojo kaltinamoji, konfliktas įsiplieskęs tik tuomet, kai į kabinetą užėjo V. Palikas, kuris pradėjęs reikalauti „savo teisių“, – J. Šereikytė pastebėjusi jo spaudžiamus kumščius. Ji pasakojo išsigandusi, kad Vincas nesumuštų seniūno, tad, nieko nelaukusi, pati A. Zalepūgą aplupusi.
„Paminėjau, kad žemės turi sugyventinis“
Kaip pasakojo A. Zalepūgas, jį į kabinetą pasikvietė socialinė darbuotoja V. Meškauskienė, nes pas ją atvykusi J. Šereikytė priekaištavo dėl aplinkos tvarkymo ir kitų reikalų. Socialinė darbuotoja norėjo pasitarti dėl problemų, susijusių su žeme. Seniūnas pasakojo, kad J. Šereikytė prašiusi išnuomoti jai sklypą bulvėms auginti, seniūnas bandęs ją nukreipti pas žemėtvarkininkus. „Paminėjau, kad nemažai žemės turi jos sugyventinis V. Palikas, tad šeimai bulvėms auginti turėtų pakakti. Tuomet į kabinetą įėjo V. Palikas. Situacija buvo paini: Palikas buvo agresyvus, kabinete tvyrojo įtampa, J. Šereikytė smogė man į veidą, bandžiau sulaikyti jos ranką, tada gavau antrą smūgį“, – sakė A. Zalepūgas.
Gintis nereikėjo
Seniūnas minėjo, kad tai ne pirmas daugiavaikės mamos bandymas panaudoti smurtą. Esą einant tarnybines pareigas ir lankantis jos sodyboje, panašių bandymų suduoti būta ir anksčiau.
Seniūnas minėjo, kad gintis J. Šereikytei tikrai nereikėję. Jis šeimą apibūdino kaip konfliktišką, nuolat kuo nors nepatenkintą, visi aplinkiniai esą nusiteikę priešiškai. O lankytis tarnybiniais reikalais tenka – mat kaimynai nuolat skundžiasi dėl netvarkingai laikomų gyvulių, kitų problemų.
Jis pasakojo po incidento į medikus nesikreipęs, tačiau jutęs fizinį skausmą.
„Aš turiu būti teisiamas“
Liudyti buvo pakviestas ir septyniasdešimtmetis V. Palikas. Jis piktinosi, kad seniūnija J. Šereikytei nepadeda auginti vaikų, minėjo su šia moterimi kartu gyvenąs, auginąs atžalas. Jis pasakojo minėtąją dieną Jurgitą į Tverų seniūniją vežęs išsiaiškinti ne dėl žemės, o dėl sandėlių. Pats laukęs automobilyje. Kai laukti pabodo, nuėjęs į seniūniją reikalų paskubinti.
Teigė matęs, kad jo sugyventinė ramiai kalbasi su valstybės tarnautojais, stebėjęsis, kad tyliai sprendžiami tokie svarbūs klausimai. Tada esą griežtai pareikalavęs atiduoti jam sandėlį už kolūkyje išdirbtus metus. Seniūnas atsistojęs ir ieškojęs telefono policijai kviesti, tuomet pašokusi J. Šereikytė ir jam sudavusi.
„Aš sukėliau konfliktinę situaciją, todėl aš turiu būti teisiamas. Tie sandėliai – korupcinis objektas, o Šereikytė – kaip pelė, apsupta būrio katinų. Jei nebūčiau nuėjęs, jokio konflikto nebūtų kilę. Ji tik brūkštelėjo per ausį – nė mėlynės neliko“, – sakė V. Palikas.
Liudytojas, kalbėdamas apie esą valstybės milijonus, sumestus į pelkę, ir kitus galimai korupcinius objektus, gerokai įsiaudrino. Pakėlęs balsą, pradėjo aiškinti apie pasaulines blogybes, todėl buvo išprašytas iš teismo salės.
Kadangi incidentą mačiusi socialinė darbuotoja V. Meškauskienė dėl ligos posėdyje dalyvauti negalėjo, byloje paskelbta pertrauka. Kitas posėdis – gegužės pabaigoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas