Priklausys nuo rangovo malonės?

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-05-27

Plungės rajono savivaldybės tarybos Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje buvo numatyta išklausyti uždarosios akcinės bendrovės Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) praėjusių metų veiklos ataskaitą. Tik išėjo mažas nesusipratimas – šią ataskaitą Savivaldybės taryba patvirtino dar praėjusį mėnesį.
TRATC-o direktorius Rimantas Adomaitis politikams atsiuntė metinį pranešimą. Tiesa, jie į pranešimą nesigilino, o pats bendrovės vadovas tik akcentavo, kad praėjusiais metais Jėrubaičių sąvartyne pašalintų atliekų kiekio padidėjimą nulėmė bendradarbiavimas su UAB „Fortum Lietuva“.
Pasak R. Adomaičio, „Fortum Lietuva“ sumažino sudeginti skirtų atliekų priėmimo kiekį. 3,4 proc. šiukšlių panaudojama antriniam perdirbimui, po rūšiavimo į sąvartyną patenka apie 11 proc. netinkamų perdirbti atliekų. Pagal rodiklius atitinkamos visos
sąlygos. Bioskaidžios atliekos sudaro 44 proc. į sąvartyną atkeliaujančių atliekų – tai taip pat telpa į sutartinius įsipareigojimus su UAB „Veistas“.
Kalbėdamas apie investicinius projektus, TRATC-o vadovas paminėjo žalienų konteinerius. Anot jo, įgyvendinus projektą bioskaidžių atliekų bendrame šiukšlių sraute turėtų sumažėti apie 10 proc.
Žinodami, kokia situacija dėl žalienų konteinerių išdalijimo susidarė mūsų mieste, politikai pusiau rimtai, pusiau juokais paklausė R. Adomaičio, ar liepos 1-ąją žmonės jau gali tikėtis, kad konteineriai bus ištuštinami.
TRATC-o direktorius puse lūpų užsiminė, jog jau ruošiamasi skelbti konkursą ir pradėti ieškoti, kas žalienas išveš, nors konteinerių dalijimas dar ir nebaigtas. (R. Adomaičio teigimu, iš 2 800 konteinerių išdalyta 1 900 – aut. past.)
Komiteto nariai nepraleido progos pakamantinėti R. Adomaičio ir dėl niekaip neprasidedančios pusiau požeminių atliekų konteinerių aikštelių statybos.
„Liepos pabaigoje jos jau turi būti įrengtos, o dar ir kastuvas neįsmeigtas“, – prieš posėdį šaipėsi Česlovas Kerpauskas. (Plačiau apie šią problemą rašėme praėjusio laikraščio numerio straipsnyje „Pusiau požeminiai atliekų konteineriai – liepą. Ar tikrai?“)
Komiteto nariams R. Adomaitis paminėjo, jog pusiau požeminių konteinerių įrengimo konkursą laimėjo UAB „Strefa“, ir sutiko, jog rangovas nėra patikimas, jau seniai ir labai atsilieka nuo darbų grafiko. Politikams iškart kilo klausimas, kokios sankcijos numatytos rangovui dėl grafiko nesilaikymo, ar negalvojama apie sutarties nutraukimą. „Susirašinėjimas vyksta, sutarties nutraukti negalime ir sankcijų taikyti negalime“, – teisinosi R. Adomaitis.
„Tai negi dabar lauksime liepos? O gal pasibaigus terminui pasakys „ačiū“ ir „viso gero“…“ – vienas per kitą kamantinėjo komiteto nariai.
Situaciją šiek tiek sušvelnino meras Audrius Klišonis. Jis informavo, jog iš Centrinės projektų valdymo agentūros gautas atsakymas, kad projekto „skaldymui“ neprieštarautų, tačiau yra viena sąlyga, dėl to turi sutikti rangovas.
„Mes jau kreipėmės į rangovą ieškodami galimybės „skelti“ projektą ir pradėti darbus tose vietose, kurios yra patvirtintos“, – teigė R. Adomaitis.
Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis taip pat informavo, jog artimiausiu metu su rangovais bus peržiūrėti 49 aikštelių projektiniai sprendimai ir išsakytos pastabos.
Panašu, kad pusiau požeminių atliekų konteinerių klausimas dabar priklausys nuo rangovo malonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Plungiskis parašė:

    Įrengs konteinerius gyvenamų namų kiemuose,ir visiems nusišvilpti į žmonių interesus,ypač tam vedėjui.Toks jausmas,kad tingi arba neturi su kuo mastyti parenkant tinkamesnes vietas.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas