„Rafaelis“ Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinėje mokykloje

Parašė:  2013-01-22

VšĮ „Asmenybės ugdymo instituto „Rafaelis“ savininkės, lektorės, dailės terapeutės, supervizorės – Marijos Mendelė-Leliugienės kvietimu mūsų mokykla kartu su kitomis 6 respublikos švietimo įstaigomis įsijungė į „Prevencinių netradicinio ugdymo modelių, panaudojant dailės ir muzikos terapiją, įgyvendinimo projektą“, kurio tikslas ugdyti moksleivių kompetencijas prioritetinėse srityse –
mažinant patyčių ir diskriminavimo pasireiškimo galimybes mokykloje per dailės ir muzikos terapiją.

Projektas, vykdomas 2012-2013 m. m., yra integruotas į ugdymo turinį, užsiėmimus mokiniams veda 14 mūsų mokyklos mokytojų, 2012 m. birželio mėn. dalyvavusių mokymuose, kuriuos vedė „Rafaelis“ projekto autorė – Marija Mendelė-Leliugienė, sukūrusi asmenybės ugdymo programą „Aš esu kūrėjas“. Ši programa 2008 metais Ženevoje vykusioje tarptautinėje švietimo konferencijoje buvo pristatyta kaip viena iš perspektyviausių asmenybės ugdymo programų pasaulyje.
Asmenybės ugdymo kursai 1-10 kl. mokiniams, panaudojant dailės ir muzikos terapijos elementus ir metodus, yra nemokami. Ši veikla tiesiogiai ugdo moksleivių kompetencijas prioritetinėse srityse – mažinant patyčių ir diskriminavimo pasireiškimo galimybes mokykloje.
Muzikos terapijos užsiėmimuose vaikų kompetencijos ugdomos aktyviai muzikuojant – muzika improvizuojama, kuriama, atliekama, klausoma bei žaidžiami muzikiniai žaidimai, o dailės terapijos metu mokiniai ugdo tam tikrus socialinius įgūdžius (gebėjimus), sprendžiant aktualiausias problemas: pasitikėjimą savimi, vertybių, laisvės suvokimą, įsipareigojimų ir atsakomybės prisiėmimą.
Pagrindiniai (intensyvūs) užsiėmimai vyksta neformalaus ugdymo metu. Menų terapijos ugdymo metodai yra integruojami įprastinėse pamokose (muzikos, tikybos, anglų k., istorijos ir kt.) bei šalia jų papildomai organizuojami neintensyvūs užsiėmimai. Intensyvius muzikos terapijos kursus veda muzikos mokytoja Dalia Mickienė, o dailės kursus – tikybos mokytoja Odeta Erminaitė ir anglų kalbos mokytoja Jolanta Putriuvienė, veiklą koordinuoja socialinė pedagogė Vilma Jomantienė.
Jau penktą mėnesį mokiniai lanko nemokamus dailės ir muzikos terapijos užsiėmimus, kurių tikslas ugdyti socialiai atsakingą asmenybę, gebančią savarankiškai priimti etiškus sprendimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas