Rajone skelbiama gripo epidemija!

Parašė:  2009-11-27

Pirmadienį Plungės Senamiesčio vidurinėje mokykloje susitikę Telšių visuomenės sveikatos centro, jo filialo Plungėje ir Plungės rajono mokyklų bei lopšelių-darželių atstovai kalbėjosi apie gripo prevenciją. Ketvirtadienį Plungės rajone paskelbta gripo epidemija, o švietimo įstaigose – karantinas.
Į pirmadienio susitikimą atvyko Telšių visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėja Rima Razguvienė bei šio centro filialo Plungėje vedėjas Rimandas Kungys. Jie susirinkusiems švietimo įstaigų atstovams papasakojo apie sezoninį ir pandeminį gripus, jų prevenciją, simptomus, skirtumus.
Susitikime dalyvavo atstovės iš Plungės „Saulės“ ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijų, Plungės akademiko Adolfo Jucio, „Ryto“, Medingėnų pagrindinių, Senamiesčio vidurinės, Rietavo meno mokyklos, Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos. Taip pat atvyko atstovės iš Rietavo lopšelio-darželio, Plungės „Vyturėlio“, „Rūtelės“, „Saulutės“, „Raudonkepuraitės“ ir „Pasakos“ lopšelių-darželių.
Svečius pristatęs Senamiesčio vidurinės mokyklos direktorius Algirdas Serva juokavo tikįs išgirsti kokių nors „priešnuodžių“.
R. Razguvienė pasakojo, kad, skirtingai nei manoma, šiuo metu plintantis ir visus gąsdinantis gripas yra visai ne vadinamasis kiaulių. Jis vadinamas pandeminiu gripu, o tikslus jo pavadinimas yra A(H1N1)v. Pandeminis gripas – tai gripo rūšis, atsirandanti kas keletą dešimtmečių ir sparčiai išplintanti visame pasaulyje. Simptomai panašūs į „įprasto“ arba tiesiog sezoninio gripo, bet dažniausiai yra stipresni.
Sezoninio gripo vakcina nuo susirgimo pandeminiu gripu neapsaugo.
Kaip sakė R. Razguvienė, valgant kiaulieną, šiuo gripu užsikrėsti tikrai neįmanoma. Pandeminiu gripu užsikrečia žmogus nuo žmogaus lašeliniu būdu, t. y. kosint, čiaudint. Todėl svarbu, prisidengiant burną, tai daryti ne delnu, o alkūne, kad po to liečiant paviršius virusas neplistų.
R. Razguvienė pasidžiaugė, kad kol kas pagyja dauguma žmonių – Lietuvoje du patvirtinti mirties atvejai. Latvijoje mirė vienas, Lenkijoje – penki.
Kaip svarbiausią reikalavimą švietimo įstaigoms R. Razguvienė nurodė nepriimti sergančiųjų, o pagijusieji būtinai turi atnešti pažymą, kad jau pasveiko. Patarė neorganizuoti masinių renginių, vakaronių. Parūpinti įstaigose šilto vandens, muilo, vienkartinių servetėlių.
Susirgus svarbiausia – likti namie. Sergant pandeminiu gripu, pykina, viduriuojama, tad būtina gerti daug skysčių. Vaistus rinktis ne savo nuožiūra, o tik pasitarus su gydytoju.
R. Kungys nurodė pagrindinius sezoninio ir pandeminio gripo skirtumus. Pasak jo, pandeminiu gripu labiau serga jauni žmonės (neatspariausi – gimę po 1997 metų), o sezoniniu dažniausiai – vyresni. R. Kungio teigimu, apskritai mes visi esame imlūs pandeminiam gripui, nes nė vienas neturime jam imuniteto, tik vienas persirgs taip, kad nelabai pajus, o kitam gali būti labai blogai.
Nors pirmadienį atrodė, kad sustabdyti mokyklų, darželių veiklą būtų netikslinga, vis dėlto ketvirtadienį jau paskelbtas karantinas, truksiąs bent jau iki antradienio.
Baigdamas R. Kungys palinkėjo nepanikuoti, tiesiog užsiimti savo kasdieniais darbais, saugoti savo ir kitų sveikatą. Taip pat perspėjo: jei žmogui staiga, maždaug per 24 val., savijauta pablogėja, būtina kuo skubiau vežti į ligoninę, nes tai gali būti pandeminis gripas, kurio sėkmingas gydymas priklauso nuo operatyvumo.
Šiuo metu Lietuvoje paskelbta gripo epidemija. Iš 60-ies savivaldybių epidemija paskelbta 41 – oje. Taip pat ir Plungės rajone nuo lapkričio 26 dienos skelbiama gripo epidemija.
Lapkričio 24 dieną Plungės rajono savivaldybėje 41 žmogus sirgo gripu (iš jų 27 vaikai), Rietavo savivaldybėje – 18 (iš jų 11 vaikų), Mažeikių rajone – 123 (iš jų 117 vaikų), Telšių rajone – 115 (iš jų 56 vaikai). Ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų Plungės rajono savivaldybėje priskaičiuojami 167 atvejai (iš jų 115 vaikų), Rietavo savivaldybėje – 36 (iš jų 17 vaikų). Gerokai daugiau sergančiųjų Mažeikių rajone – 277 (iš jų 216 vaikų), Telšių rajone – 167 (iš jų 133 vaikai).
Antradienio duomenimis, bendras gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sergamumo rodiklis 10 tūkstančių gyventojų per dieną: Plungės r. – 47,94; Rietavo sav. – 53,92; Mažeikių r. – 61,52; Telšių r. – 51,77.
Detalią Telšių visuomenės sveikatos centro informaciją apie tai, kaip elgtis susirgus gripu, skaitykite „Plungės“ svetainėje 
www.laikrastisplunge.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas