Rezonansinės bylos baigtis: vienam iš žudikų – kalėjimas iki gyvos galvos

Parašė: Luka SAULIENĖ 2020-04-09

Prireikė trejų metų, kad plungiškės Ievos Strazdauskaitės žudikai sulauktų bausmės. Penktadienį Kauno apygardos teismas nuotoliniu būdu paskelbė nuosprendį kėdainiečiams pusbroliams Karoliui, Mantui ir Leonui Bieliauskams. Žmogžudžiai ilgiems metams pasiųsti už grotų.
Kėdainiečiai Bieliauskai kaltinti tuo, kad kaip bendrininkai, siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą, kankindami žiauriai nužudė bejėgiškos būklės žmogų. Taip pat jiems buvo pateikti kaltinimai neteisėtu laisvės atėmimu ir turto sugadinimu.
Pusbroliai savo kaltę pripažino tik iš dalies.
Šioje byloje figūruoja dar du asmenys. Kėdainietis Tomas Zagurskas kaltinamas plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą, o marijampolietis Algimantas Stankevičius – neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais ir plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą.
Be to, visiems keturiems kėdainiečiams pateikti kaltinimai pagrobus didelės vertės svetimą turtą ir asmeninius dviejų nukentėjusiųjų Latvijos piliečių daiktus ir pinigus.
Skaitytojams priminsime, kad iš tėvų namų Plungėje į Vilnių išvykusi I. Strazdauskaitė paslaptingai dingo 2017 metų kovą. Į merginos paieškas įsitraukė ne tik policijos pareigūnai, bet ir artimieji, draugai, pažįstami, kiti neabejingi žmonės. Vilčių rasti plungiškę gyvą ir sveiką suteikė maždaug po paros aptiktas jos vairuotas automobilis, bet… Po kelių dienų Lietuvą apskriejo kraują stingdanti žinia – Kėdainių rajone rastas merginos kūnas.
Nusikaltimo motyvas – prabangus automobilis. Bylos duomenimis, į organizuotą grupę susibūrę pusbroliai inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio, ją pagrobė.
Prokurorai siūlė Bieliauskams skirti įkalinimą iki gyvos galvos, A. Stankevičiui – ketverių metų trijų mėnesių, T. Zagurskui – ketverių metų laisvės atėmimo bausmes.
Merginos artimieji iš pusbrolių prašė solidariai priteisti daugiau kaip 400 000 eurų neturtinę žalą.
Penktadienį Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija paskelbė – pusbroliai kalti.
„Teismas nustatė, kad K., L. ir M. Bieliauskai kryptingai naikino įkalčius, teisme pakeitė ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus, neatgailavo. Nors jie visi trys veikė aktyviai, tačiau teismas nustatė, kad darydamas labai sunkų nusikaltimą asmens gyvybei, kuris sukėlė nepataisomas pasekmes, būtent L. Bieliauskas elgėsi itin žiauriai“, – rašoma Kauno apygardos teismo pranešime.
Tame pačiame pranešime minima, jog L. Bieliauskas pripažintas pavojingu recidyvistu. Subendrinęs bausmes teismas jam skyrė griežčiausią – laisvės atėmimo iki gyvos galvos – bausmę. Vyras dienas turės leisti kalėjime.
K. Bieliauskui teismas paskyrė subendrintą 17 metų, o M. Bieliauskui – 16 metų laisvės atėmimo bausmes, jas atliekant pataisos namuose.
Pusbroliai solidariai turės atlyginti nužudytosios artimiesiems padarytą turtinę ir neturtinę žalą – 94 510 eurų. Kad civiliniai ieškiniai būtų patenkinti, teismas nusprendė nuteistiesiems nuosavybės teisių apribojimą taikyti iki visiško civilinių ieškinių išieškojimo.
A. Stankevičiui teismas paskyrė subendrintą dvejų metų dviejų mėnesių, o T. Zagurskui – dvejų metų laisvės atėmimo bausmes, jas atliekant pataisos namuose.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas