Rietaviškiai sutiko šv. Antano relikvijas

Parašė:  2019-12-23

Tikinčiųjų gyvenime – neeilinis įvykis. Artėjant gražiausioms metų šventėms rietaviškiai buvo pakviesti dalyvauti iškilmingoje ceremonijoje: į Rietavo Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčią buvo atgabenta šv. Antano Paduviečio didžioji relikvija, piligriminį kelią pradėjusi iš Paduvos Italijoje.
Šv. Antano Paduviečio didžioji relikvija, lotyniškai vadinama „massa corporis“ (kūno dalis), išties yra ypatinga, priskiriama I klasės relikvijoms. Vertėtų žinoti, jog lotynų kalbos žodis „relikvija“ reiškia „liekanas“ arba „palaikus“. Krikščionybė pripažįsta trijų rūšių relikvijas. Labiausiai gerbiamos vadinamosios I laipsnio relikvijos – paties šventojo palaikai ar jų dalys. Kaip minėta, į Lietuvą atkeliavusi šv. Antano Paduviečio relikvija priskiriama aukščiausiajai klasei visų šventųjų relikvijų, joje – šventojo kūno raumens gabalėlis.
Šv. Antano relikvijos viešnagę Lietuvoje pradėjo gruodžio 14 dieną Telšiuose, kur surengtos pagrindinės sutiktuvės. Šv. Antano Paduviečio katedroje vyko šios šventovės atnaujinimo darbų užbaigimo iškilmė, kurios metu į katedrą sugrįžo restauruotas šv. Antano paveikslas, taigi šv. Antano Paduviečio relikvijų pristatymas tapo labai gražiu, viską apibendrinančiu akcentu.
Gruodžio 16 dieną relikvijos buvo atvežtos į Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, o jau kitos dienos, gruodžio 17-osios, popietę šventę turėjo Rietavo tikinčiųjų bendruomenė: šv. Antano Paduviečio relikvijos išstatytos vietos bažnyčioje, kur tikintieji galėjo prie jų prieiti, uždėję ranką melstis, prašyti šv. Antano užtarimo.
Šv. Antano Paduviečio didžiąją relikviją kelionėje po Lietuvą lydi du broliai pranciškonai iš Mažesniųjų brolių konventualų ordino Paduvoje. Vienuoliai ne tik dalyvauja iškilmingose relikvijų pasitikimo ceremonijose, bet ir pasakoja apie jų kelionę, skaito paskaitą apie pamaldumą šventiesiems.
Įdomu tai, kad Paduvoje, įspūdingoje bazilikoje, kurioje šv. Antanas yra palaidotas, jo kapas buvo atvertas tik 1981-aisiais, minint 750-ąsias šv. Antano mirties metines. Kape rasti trys apdangalai: viename buvo šventojo kaulai, antrame – abitas (vienuolinis drabužis), trečiame – mumifikuoti „massa corporis“ palaikai. Šios relikvijos ir pristatomos piligriminėje kelionėje po Lietuvą, kurios viena iš stotelių – Rietavas.
Šv. Antanas yra našlaičių, kalinių, pasiuntinių globėjas. Jo prašoma padėti rasti pamestus ar atgauti pavogtus daiktus. Jo užtarimo meldžia nevaisingos šeimos. Šv. Antano garbei skirti antradieniai, minint jo mirties dieną.
Nuo XVII a. dažniausiai sutinkamas šv. Antano atvaizdas, kur jis vaizduojamas laikantis Kūdikėlį Jėzų. Kartais Kūdikėlis sėdi ant knygos, kurią laiko šventasis.
Šv. Antano Paduviečio didžioji relikvija viešnagę mūsų šalyje pabaigs Kūčių išvakarėse: gruodžio 23 dieną ji bus išstatyta Kauno Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus arkikatedroje bazilikoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas