Rietavo TAU paminėjo veiklos dešimtmetį

Parašė:  2020-10-14

„Šiandien, dabar, ne rytoj. Reikia suprasti, kad nėra geresnio laiko būti laimingam, kaip dabar. Ši diena tavo. Džiaukis, kad ji išaušo. Tebūnie toks žmogaus būties kredo“, – kalbėjo per šventinę Rietavo trečiojo amžiaus universiteto (TAU) konferenciją Alvyra Andrijauskienė. Vadovė, kurios dėka senjorų gyvenimo ruduo nuspalvintas gražiausiomis spalvomis.
Į konferenciją, skirtą Rietavo trečiojo amžiaus universiteto veiklos dešimtmečiui paminėti, susirinko ne tik garbaus amžiaus rietaviškiai, bet ir būrys svečių.
A. Andrijauskienė trumpai apžvelgė per universiteto gyvavimo metus nuveiktus darbus. O jų būta daug: akiratį plečiantys susitikimai su dvasininkais, politikais, gydytojais, teisininkais, psichologais, kultūros darbuotojais, sociologais, kelionės po Lietuvą ir už jos ribų, vasaros stovyklos, fizinį aktyvumą skatinantys užsiėmimai, dalyvavimas meno kolektyvuose, kultūros renginių lankymas. Per dešimtmetį susiformavo ir šventinių renginių tradicijos: senjorams organizuojamos mokslo metų atidarymo ir užbaigimo šventės, vyksta rudens gėrybių, advento, kasmetinės jubiliatų šventės. Jie mielai įsitraukia į Užgavėnių linksmybių šurmulį, puoselėja žemaitiškų kalnų giedojimo tradiciją.
Rietavo TAU lankytojai aktyvūs bendruomenės gyvenime: dalyvauja kultūros centro, muziejaus, bibliotekos organizuotuose renginiuose, lanko koncertus, spektaklius, gieda bažnytiniame chore.
Nelengva užduotis organizuojant TAU veiklą teko tarybai. Jos sudėtis keitėsi, bet į dešimties metų sukaktį padėjo ateiti patys ištikimiausieji, atkakliausieji. A. Andrijauskienė už tai padėkojo Jadvygai Gudauskienei, Darutei Mockienei, Rožei Stanienei, Elenai Stankovičienei, Petrutei Bulvydaitei, Liucijai Buivydienei, Gražinai Grikšienei, Jovitai Damulienei, Genovaitei Česnauskienei, Aldonai Paulauskienei, Irenai Kirklienei.
Nuoširdūs padėkos žodžiai išsakyti ir TAU įkūrimo iniciatoriui, buvusiam mecenatui, garbės rektoriui Jonui Eugenijui Bačinskui, pirmosioms dekanėms Danutei Bruževičienei, Rūtai Nugarienei, Irenai Jurkšienei. Rietavo senjorai už atsidavimą ir didžiulį indėlį vedant juos spalvingu gyvenimo taku dėkojo savo vedlei A. Andrijauskienei.
„Sunku žodžiais nusakyti, koks prasmingas Jūsų darbas. Jūsų dėka Rietavo senjorai išgyvena
aksominį rudenį, kupiną įdomios veiklos, buvimo drauge. Esate universiteto širdis, variklis. Be atostogų
dirbate jau dešimt metų. Ar pati spėjate pasidžiaugti šia diena, pasimėgauti laime… Laikykitės. Liūto stiprybės Jums“, – kreipdamasis į A. Andrijauskienę ir teikdamas jai Rietavo simbolio – liūto – statulėlę, kalbėjo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis.
Sveikinimų kraitę linkėjimais jubiliatams papildė parapijos klebonas Antanas Gutkauskas, Seimo nariai Jonas Varkalys ir Andriejus Stančikas, Rietavo įstaigų vadovai. Gražiausius žodžius tarė bendraminčiai – Vilniaus, Telšių, Plungės trečiojo amžiaus universitetų atstovai.
Šventinę konferenciją vainikavo koncertas. Šokiais ir dainomis renginio dalyvius džiugino Rietavo TAU šokių kolektyvas „Ringė“ (vadovė Rima Pleškienė), senjorų choras „Rieveda“ (vadovė Vytautė Januškienė). Muzikinę dovaną jubiliatams įteikė Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokiniai.
Po koncerto svečiai buvo pakviesti apžiūrėti Rietavo TAU Buities kultūros fakulteto kūrybos darbų parodą. Vėliau senjorai linksminosi smagioje vakaronėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas