Rinkimai politikų akimis: kas su kuo eis obuoliauti?

Parašė: Kalbino Daiva GERIKIENĖ 2019-03-12

Praėjusią savaitę išsirinkome valdžią – dalyvaudami savivaldos ir mero rinkimuose nusprendėme, kas valdys mūsų rajoną artimiausius ketverius metus. Tiesa, dėl Savivaldybės vadovo posto batalijos tebevyksta. Rinkėjų valia varžosi du mums visiems gerai pažįstami vietos politikai – Audrius Klišonis (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis) ir Asta Beierle Eigirdienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai).
Pusę darbo mes, rinkėjai, padarėme. Jau aišku, kokioms partijoms ir kiek mandatų atiteks naujos sudėties Plungės rajono savivaldybės taryboje: Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 7; visuomeninis rinkimų komitetas „Vieninga Plungė“ – 7; Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 6; Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 3; Lietuvos socialdemokratų partija – 1.
Pasidomėjome, kaip žmonių valią vertina patys politikai, kokios galimos koalicijos jau formuojamos.
Asta Beierle Eigirdienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai):
– Rinkimų rezultatus – tiek partijos, tiek savo kaip kandidatės į merus – vertinu labai teigiamai. Esu patenkinta – už savo kandidatūrą į Savivaldybės vadovo postą sulaukiau tūkstančiu balsų daugiau nei per prieš ketverius metus vykusius rinkimus. Kalbėdama apie galimus politinius bendražygius, viešai galiu deklaruoti, kad mane mero rinkimų antrajame ture palaiko ir remia „Vieninga Plungė“. Jau apsisprendėme dirbti kartu, deriname galimas pozicijas ir darbus – turėsime daugumą taryboje. Tačiau apie postus dar tikrai nekalbame. Aišku, esame atviri ir kitoms partijoms. Vienas pagrindinių mūsų tikslų – kad nebūtų barjerų Savivaldybėje tarp merijos ir administracijos.
Audrius Klišonis (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis):
– Rinkimų rezultatai, sakyčiau, netgi labai geri. Antrasis mero rinkimų turas vyks tarp dviejų stiprių kandidatų, tad, be jokios abejonės, dirbti dar reikia – viskas prasideda iš naujo. Mero rinkimų pirmojo etapo rezultatai parodė, kad žmonės nori ir tikisi per pastaruosius ketverius metus mūsų padarytų darbų tęstinumo. O dėl partijos pelnytų mandatų – įvertinant visą sudėtingą rinkimų kampaniją – rezultatai nuostabūs! Ypač turint omenyje dar ir visiškai nepalankią aplinką liberalams visos Lietuvos kontekste, aišku, ir Plungėje.
Iki šiol dirbome valdančiojoje daugumoje. Ją sudarė penkios partijos.
Mantas Česnauskas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga):
– Ketvirtoji vieta tarp visų kandidatų į merus, manau, visai geras rezultatas. Surinkti balsai leidžia manyti, kad už mane savo balsą atidavė tikrai ne tik draugai ar giminaičiai. Galbūt norėjosi aukštesnės pozicijos tarp kandidatų, bet čia gal pristigo politinės patirties. Iš esmės savo ir savo partijos kolegų pasirodymą rinkimuose vertinu teigiamai – išėjome su pliusu, t. y. naujojoje taryboje dirbsime turėdami jau tris mandatus. Kol kas apie jokias koalicijas negalvojame, patys nesisiūlome ir jokių pasiūlymų iš kitų nesulaukėme. Rinksis partijos valdyba, galbūt tada aptarsime. Tikiuosi, kad sprendimai bus priimti vadovaujantis demokratijos principais.
Tadas Šetkauskis (Lietuvos socialdemokratų partija):
– Aišku, norėjosi geresnio rezultato, bet yra taip, kaip yra. Reikia gyventi toliau. Manau, rinkėjų balsų mero rinkimuose pritrūko todėl, kad bendrame kontekste neturiu tokio politinio įdirbio, kokiu gali pasigirti į antrąjį turą išėję kandidatai, ir to žinomumo pritrūko – visa tai reikia užsitarnauti. Dalyvaujant savivaldos rinkimuose mūsų partijos siekis buvo stabilizuoti mandatų skaičių – bent jau išlaikyti tokį, koks jis buvo per praėjusią kadenciją. Deja, nepavyko. Mažą gyventojų pasitikėjimą greičiausiai lėmė vidiniai partijos pasikeitimai, taip pat ir konkurentų panašiu pavadinimu atsiradimas politiniame žemėlapyje.
Simpatijų ar antipatijų asmeniškai neturiu dėl koalicijos sudarymo. Pamąstymų tiek iš vieno kandidato į merus, tiek iš kito esame sulaukę.
Liudas Skierus (visuomeninis rinkimų komitetas „Vieninga Plungė“):
– Rezultatai tokie, kokių ir tikėjomės. Mūsų kandidatė į merus visai gražiai pasirodė. „Vieningos Plungės“ mandatų skaičius taryboje ūgtelėjo nuo keturių iki septynių – taigi minimalų tikslą pasiekėme. Rinkėjai savo balsais parodė, kad nori miesto ir rajono valdymo permainų, ir tai yra labai gerai. Antrajame mero rinkimų ture mes palaikysime Astos kandidatūrą dėl to, kad toliau nebematome galimybių dirbti su liberalais – tai parodė praktika. Su konservatoriais sudarę koaliciją dabar turėtume daugumą taryboje, tačiau, jei kitos partijos parems Astą tolesnėje kovoje dėl mero rinkimų, sutiks su mūsų idėjomis, ir jos yra kviečiamos prisijungti prie daugumos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas