„Ryto“ mokykla – tarp stipriausiųjų šalyje

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-05-08

Žurnalas „Reitingai“ kiekvieną pavasarį apibendrina rezultatus ir paskelbia pagal ugdymo pasiekimus sudarytą šalies mokyklų reitingą. Šiemet pateikta informacija mums itin maloni: šalies mastu Plungės „Ryto“ pagrindinė mokykla tapo stipriausia pagrindine mokykla tarp tų, kuriose mokosi daugiau nei 21 dešimtokas.
Iš viso Lietuvoje yra 250 pagrindinių mokyklų. Jas „Reitingų“ vertintojai surikiavo atsižvelgdami į mokinių skaičių.
„Šiek tiek nustebau, kad esame pirmi. Kad taip aukštai būsim tikrai negalvojau. Aišku, kad pasiekimas mums labai malonus. Tai visų – pirmiausia, mokinių, taip pat mokytojų ir tėvelių bendro darbo rezultatas“, – apie „Ryto“ pagrindinės mokyklos pasiektą aukštą vietą reitingų lentelėje atsiliepė šios įstaigos direktorius Stanislovas Ivanauskas. Jo teigimu, toks aukštas įvertinimas jiems tenka ne pirmą kartą: prieš porą metų bene taip pat buvo pelnyta prizinė vieta reitinguojant šalies švietimo įstaigas.
S. Ivanauskas pastebi, kad mokinių parodomi akademiniai pasiekimai priklauso nuo vaikų turimo motyvacijos mokytis, gebėjimų. „Galbūt ne paskutinėje vietoje siekiant gerų rezultatų yra tai, jog mes savo mokykloje jau keletą metų 9–10 klasėse taikome srautinį mokymą, kuris mokiniams yra naudingas ir patrauklus. Aišku, ir be pedagogų indėlio toks rezultatas nebūtų pasiektas“, – svarstė direktorius.
„Pasidžiaukim visi pasiektu rezultatu, neužmikim ant laurų ir ruoškimės ateičiai. Dirbam tikrai ne dėl pirmos vietos ir aukščiausio įvertinimo“, – kalbėjo „Ryto“ mokyklos vadovas.
Sveikinti reikėtų ir Plungės Senamiesčio mokyklą. Ji stipriausių pagrindinių mokyklų, kuriose mokosi daugiau nei 21 dešimtokas, kategorijoje užėmė antrą vietą.
„Reitingų“ žurnale, kaip žinia, pateikiamas ir šalies gimnazijų reitingas. Pirmą vietą čia išlaikė Vilniaus licėjus. Plungės rajono savivaldybės gimnazijų sąrašo viršūnėje yra Žemaičių Kalvarijos vyskupo Motiejaus Valančiaus gimnazija. Ši mokykla tarp reitingų lentelėje iš viso esančių 356 gimnazijų užėmė 120 vietą (2019 metais buvo 207 vietoje).
Didžiausią šuolį į priekį lyginant su praėjusiais metais padarė Platelių gimnazija. Ši įstaiga iš turėtos 227 vietos pasislinko 102 pozicijomis aukščiau ir pelnė 125 vietą. Geresnius rezultatus parodė ir Kulių gimnazija. Pastaroji šiemet išreitinguota į 236 vietą (buvo 306).
Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija šiais metais įvertinta 283 vieta. Plungės „Saulės“ gimnazija 2020 metų šalies gimnazijų reitinge pelnė 126 vietą, kai tuo tarpu 2019 metais užėmė aukštą – 65 vietą.
Minėtasis žurnalas pateikia ir Lietuvos savivaldybių reitingą pagal įvairius švietimo parametrus. Džiugu, kad Plungės rajono savivaldybė tarp vidutinių savivaldybių įvertinta gana neblogai – patenkame į pirmąjį dešimtuką – skirta 9 vieta.
„Reitingų“ žurnalo sudarytojų dėmesio nusipelnė ir šalies profesinės mokyklos. Čia taip pat galime pasidžiaugti Plungės technologijų ir verslo mokyklos įvertinimu. Šiai įstaigai skirta 17 vieta tarp 58 reitinguotų profesinių mokyklų. 2018 metais buvo pelnyta 32 vieta. Taigi šuolis akivaizdus. Pirmoji vieta šioje kategorijoje ne pirmus metus atitenka Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centrui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. mama parašė:

    Labai stipri mokytojų komanda, todėl ir rezultatai aukšti.Sveikinimai, šaunuoliai, kad dirbate negailėdami savęs ir ugdote mūsų vaikus. Ačiū.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas