Sąmoningų lankytojų geri darbai

Parašė: Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų aptarnavimo skyrius 2018-11-27

Daugybės saugomose teritorijoje esančių objektų – retų ir nykstančių rūšių buveinių, pėsčiųjų ir dviračių takų, atokvėpio vietų, stovyklaviečių, piliakalnių ir kt. – nuolatinei priežiūrai yra reikalingos lėšos. Skiriamų biudžeto pinigų šiems darbams toli gražu nepakanka. Tad jau kelerius metus Lietuvos saugomose teritorijose lankytojai gali savanoriškai įsigyti 1, 5, 10, 20 ir 25 eurų vertės lankytojo bilietus. Už juos surinktos lėšos yra skiriamos įvairiai infrastruktūrai tvarkyti: keičiamos supuvusios medinės pažintinių takų dalys, atnaujinami sugadinti, pasenę informacijos stendai, išvežamos šiukšlės, šienaujami takai, atliekami kiti būtiniausi darbai.
2018 metais Žemaitijos nacionaliniame parke besilankiusieji nupirko lankytojo bilietų už 893 eurus. Šios lėšos labai pravertė remontuojant parke esančių pažintinių takų įrangą.
Šią vasarą Žemaitijos nacionalinis parkas smarkiai nukentėjo nuo praūžusios audros. Itin nuniokotas vienas lankomiausių pažintinių takų Plateliuose – Šeirės takas. Su šaknimis buvo išvartyta daugybė medžių. Virstantys medžiai sulaužė ir vieną iš kelių pavėsinių, skirtų lankytojų atokvėpiui. Panaudojus už bilietus surinktas lėšas ši pavėsinė buvo suremontuota.
Už tuos pačius pinigus lapkričio pabaigoje bus atnaujinta ir keturių informacijos stendų, esančių Plokštinės rezervato prieigose (prie kaimo turizmo sodybos „Iešnalė“ ir pakeliui link Šaltojo karo ekspozicijos), informacija.
Taip pat norime pasidžiaugti, kad Žemaitijos nacionalinio parko direkcijai Lietuvos gyventojai skyrė ir savo 2 proc. paramą – 557 eurus.
Dėkojame visiems už parodytą sąmoningumą ir finansinę paramą. Vertiname kiekvieno jūsų indėlį ir rūpinimąsi saugomų teritorijų gerove.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kiekvienam – savi galvosūkiai (0)

Antradienį Seimas iš naujo balsavo už dabartinę vyriausybę su trimis pasikeitusiais ministrais. Aukščiausioje lygoje ir vėl […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas