Šateikiuose – tradicinė „Mano kaimo vasara“

Parašė:  2020-07-24

Kiemai papuošti lauko gėlių puokštėmis, nuo ankstyvo ryto prie tvenkinių meškeres į vandenį sumerkę žvejai, iš lovų verčiantis gatvėmis riedančių motociklų griausmas – tradiciniai Šateikių seniūnijos šventės „Mano kaimo vasara“ pradžios akcentai. Praėjusį šeštadienį, nors ir nedrąsiai, po trijų mėnesių sąstingio buvę ir esami šateikiškiai rinkosi švęsti ir pabūti kartu.
„Žmogus be tėviškės – lyg paukštis be sparnų. Todėl po platųjį pasaulį išsibarstę šateikiškių vaikai kiekvienais metais skuba sugrįžti į gimtąjį kaimą ir pasidžiaugti šia švente. Tik čia gimęs, užaugęs, gerai pažįstantis kaimą žmogus gali pastebėti ir palyginti, kiek per metus paaugo sode sodintos obelys, kiek kaimynų pasikeitė namų stogus, kiek gimė mažųjų šateikiškių, kiek jaunimėlio sukūrė šeimas“, – kalbėjo šventės vedėjai.
Į šventę susirinkusiųjų gausa nuoširdžiai džiaugėsi Šateikių kultūros centro direktorė Danutė Šatkuvienė, seniūnijos vadovas Zigmantas Strumyla ir kaimo bendruomenės pirmininkė Milda Ripkauskienė.
„Kiekvienas nori kažkuo pasidžiaugti. Džiaugiuosi sportininkais ir jų pasiekimais, išasfaltuotu keliu per sodininkų bendrijas, džiaugiuosi visais šateikiškiais, kad gyventojų nemažėja“, – kreipdamasis į renginio dalyvius sakė Z. Strumyla.
Tradiciškai kiekvienais metais per vasaros šventę buvo apdovanojami gražiausiai sodybas tvarkantys seniūnijos gyventojai. Pernai šateikiškiai šios šventės dalies buvo atsisakę, o šiemet vėl ją sugrąžino. Kaip juokavo seniūnas, išrinkti pačią gražiausią ir verčiausią apdovanojimo sodybą – misija neįmanoma. Nors ir sunkiai, bet nuspręsta: šiais metais titulo nusipelnė Stasės Urbonienės sodyba. Už pavyzdingą aplinkos tvarkymą prizai atiteko Aušrai ir Juozui Panumiams, Irenai ir Petrui Griciams, Linai ir Vidmantui Beinorams, Jurgitai ir Mariui Arlauskiams, Simonai ir Remigijui Lauciams, Danguolei ir Gediminui Kaveckiams, Vaivai ir Linardui Rupeikams, Vidai ir Stanislovui Ročiams, Mildai ir Alfridui Geležiniams, Adelei Gečienei ir jos sūnui Mindaugui.
Įvestas karantinas ir įvairūs apribojimai parodė, kaip kartais svarbu turėti gerą kaimyną. Tad visą birželio mėnesį šateikiškiai buvo kviečiami registruotis ir viešai padėkoti kaimynams. Geradariai apdovanoti statulėlėmis „Padėk kaimynui“. Padėkų šiais metais nusipelnė Juozas Drungilas, Domicėlė ir Alvydas Mocekainiai, Irena ir Algirdas Saliai, Stasys Jundulas, Romutė ir Juozas Lukošiai, Jovita Butrimienė, Antanina Donauskienė, Laima Budrienė.
Žinoma, šventė be svečių – ne šventė. Tad susirinkusiuosius sveikino Seimo nariai Jurgis Razma ir Jonas Varkalys, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Kiekvienas iš jų linkėjo šateikiškiams toliau būti vieningiems ir įveikti visus sunkumus, išlaikyti ryšį su kultūra. O meras juokavo: „Praėjusiais metais, atidarius darželį, palinkėjau būti sveikiems ir daugintis. Pasirodo, mokate ir gerai tą darote, tad ir toliau stenkitės.“
Kelinti metai iš eilės šateikiškiai pasveikina nuo šventės iki šventės susikūrusias jaunas ir Šateikiuose gyventi likusias šeimas, gyventojų būrį papildžiusius mažylius. Simboliniai mažojo šateikiškio obuoliai įteikti Gintarei ir Šarūnui, auginantiems sūnelį Dominyką Aučių, Vaidai ir Dariui, auginantiems sūnų Kajų Kubilių. Pasveikinti šeimas sukūrę Agnė ir Dainius Lubiai, Agnė ir Tomas Špogiai, Viktorija ir Tomas Kreišmontai, Toma ir Audrius Baguckiai.
Kad paskelbtas karantinas neprailgtų, šateikiškiai vykdė akciją „Velykinis karantinis langas“. Kiekvienas galėjo įvertinti socialiniame tinkle publikuojamas nuotraukas. Per šventę paaiškėjo, kad daugiausia simpatijų sulaukė ir pirmąją vietą laimėjo Simona Gricienė, antroji vieta atiteko Mantvilei Navickaitei, trečioji vieta skirta Violetai Gotautienei.
Tradiciškai Šateikių vasaros šventė prasideda ankstyvą rytą žvejų varžytuvėmis. Iš viso žuvį gaudė 29 žvejai. Kadaičiuose, R. ir S. Laucių tvenkinyje, susirungė 12 mažųjų žvejų. Beje, tarp jų ir keturios mergaitės. 17 suaugusiųjų žuvį viliojo Dainoro ir Vilmos Salių tvenkinyje.
Vaikų kategorijoje pirmąją vietą laimėjo pusantro kilogramo žuvų ištraukęs Vaidas Pronckus. Beveik kilogramą laimikio sužvejojo ir antrojoje vietoje liko Arijus Jabšas. Trečioji (500 g) liko Gabrielė Brazauskytė. Specialiais šventės organizatorių prizais už pirmą pagautą žuvį ir stiprias džiaugsmo emocijas ištraukus kiekvieną žuvį apdovanoti broliai Tauras ir Domas Tamošauskai.
Suaugusiųjų grupėje pagrindinį prizą iškovojo Romas Bumblys (880 g žuvies). Antrąją vietą laimėjo Arūnas Vaškys (680 g), trečiąją – Kazys Pocius (560 g).
Į komandas susibūrę šateikiškiai ir miestelio svečiai visą dieną rungėsi įvairiose varžybose. Krepšinio varžybų nugalėtoja paskelbta Šateikių ugniagesių gelbėtojų komanda, tinklinio – „Blendžiavuoka“, šaškių – Aloyzas Paulauskas.
Karantino metu vyko virtualus šeimų turnyras. Taurė atiteko Pronskų šeimai.
Na, ir šių metų vasaros šventės sporto rungčių kulminacija – merginų futbolas. Tarpusavyje susirungė Plungės „Babrungo“ ir Šateikių kaimo komandos. Pergalę iškovojo viešnios.
Žinoma, neapsieita be šokių ir dainų. Kad vakaras ir kalbos neprailgtų, susirinkusiuosius linksmino Laimos Domarkienės vadovaujami Šateikių folkloro ansamblis „Šateikē“, vokalinis ansamblis „Saviti“ ir po 35 metų Šateikiuose atgimęs estradinis ansamblis „Bi tik bėld“. Nuotaiką praskaidrino daugiau kaip dešimt metų gyvuojantis Šv. evangelisto Morkaus parapijos jaunimo choras „Žiburys“ (vadovė J. Arlauskienė).
Šokio ritmu scenoje sukosi Akvilinos Bertašiūtės vadovaujami mažieji Šateikių šokėjėliai, jaunimo ir paauglių gatvės šokių grupė „Tandemas“, moterų šokėjų grupė „Madamos“. Į kolektyvų pasirodymus įsitraukė ir dramos kolektyvas „Truopnē“ (vadovė Margarita Gedvilienė).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas