Savivaldybės administracijos direktorius patvirtintas vienbalsiai

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-06-06

Vaikščiojimas peilio ašmenimis – taip galėtume pavadinti situaciją dėl Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus paskyrimo. Nors apie kandidatą, siūlomą į šias pareigas, buvo paskelbta po savivaldos rinkimų, su paskyrimu neskubėta. Tetrūko tik dviejų savaičių, kad būtų „pakvipę“ tiesioginio valdymo įvedimu ir pakartotinių rinkimų organizavimu. Šito išvengta. Ketvirtadienį slapto balsavimo metu visi Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvaujantys politikai pritarė, kad administracijai vadovautų Mindaugas Kaunas.
Nuo naujos kadencijos tarybos darbo pradžios praėjo beveik du mėnesiai. Būtent tiek laiko reikėjo, kad Savivaldybėje atsirastų administracijos direktorius. Kaip sakė siūlymą teikęs meras Audrius Klišonis, dėl M. Kauno kandidatūros iš Specialiųjų tyrimų tarnybos gauta teigiama pažyma, bet iš Valstybės saugumo departamento – dar ne.
Mero teigimu, VSD išaiškino, kad, kol nėra pažymos, administracijos direktorius gali būti skiriamas, tačiau jam neleidžiama dirbti su dokumentais, pažymėtais žyma „slaptai“.
Direktorius
Pats M. Kaunas prisistatydamas juokavo, kad, priešingai nei buvo kalbėta per Andriaus Tapino pokalbių šou, jo niekas nesieja nei su Kauno miestu, nei su „Vičiūnais“, nei su Liudu Skierumi, išskyrus tai, kad jie abu yra visuomeninės organizacijos „Vieninga Plungė“ nariai. „Delsimas man buvo į naudą – turėjau progą pasigilinti į Savivaldybės darbą. Tikiuosi, kad nebūsiu lyg nuogas įmestas į dilgėlyną. Spėjau šiek tiek ir apsirengti“, – šmaikštavo jis.
M. Kaunas gimė Plungėje. Pirmuosius gyvenimo metus praleido Žvirblaičių kaime (Babrungo sen.). Vėliau su tėvais persikėlė gyventi į Palangą. Būdamas 15 metų grįžo į Plungę, baigė „Saulės“ gimnaziją. Vilniaus Gedimino technikos universitete studijavo saugos inžineriją. Besimokydamas universitete, pradėjo dirbti Plungės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ugniagesiu gelbėtoju. Baigęs studijas, sulaukė pasiūlymų dėstyti universitete. Taip pat jam siūlyta pasilikti dirbti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente, tačiau gimtinės trauka buvo stipresnė. Po bakalauro studijų buvo pradėjęs Mykolo Romerio universitete studijuoti teisę ir valdymą, tačiau mokslus nutraukė. Vėliau magistrantūros studijas tęsė Kauno technologijos universitete – studijavo viešąjį administravimą.
Nuo 2009 metų Plungės priešgaisrinės saugos sistemoje dirbo vadovaujamą darbą: buvo skyriaus viršininkas, vyriausiasis specialistas, viršininko pavaduotojas. Taip pat yra dviejų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento tarptautinių komandų narys. Aktyviai dalyvaudavo tiek NATO, tiek Europos Sąjungos organizuojamuose kursuose, pratybose. Tarptautinių komandų veikloje visada būdavo valdymo grupės narys.
„Vadovavimas ekstremaliomis situacijomis man nėra svetimas. Esu dėkingas ugniagesių bendruomenei, išugdžiusiai mano charakterį, tvirtą būdą“, – teigė M. Kaunas.
Kalbėdamas apie darbą Savivaldybėje kandidatas minėjo, kad, jo manymu, gyvendami demokratinėje valstybėje visi turi ne tik teises, bet ir pareigas, negali būti išskirtinių asmenų ir kiekvienas besikreipiantis į Savivaldybę turi gauti tinkamą atsakymą, kolegos turėtų padėti vieni kitiems, o ne siekti asmeninių tikslų.
„Nemanau, kad esu pats tinkamiausias kandidatas ar pats išmintingiausias, turiu ir žmogiškų trūkumų, bet noriu pakviesti visus, neatsižvelgiant į daugumą ar mažumą, politines pažiūras, balsuoti už mano kandidatūrą“, – prisistatymą užbaigė M. Kaunas.
Klausimai kandidatui
Audrius Misiūnas pasiteiravo, nuo ko kandidatas pradės darbus.
M. Kaunas atsakė, kad visų pirma jis stengsis suburti gerą komandą. Taip pat atkreipė dėmesį, kad visuomenė turi gauti daugiau informacijos apie vykstančius projektus, kokie darbai atliekami, ir pan.
A. Misiūnas perdavė ir vieno Savivaldybės administracijos darbuotojo klausimą, kokiu principu direktorius vadovausis: kvies „ant kilimėlio“ ar eis pas darbuotojus. „Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje mėgdavau apsilankyti skyriuose, susitikti su darbuotojais ten. Manau, kad ir čia laikysiuosi tos nuostatos“, – nurodė kandidatas.
Aidas Kėsas prašė įvardyti tris Savivaldybės administracijos darbo trūkumus. M. Kaunas teigė, kad pagal informaciją, kurią jam pavyko sužinoti, vienas iš minusų būtų komandinio darbo stygius, taip pat pasenusios vidaus tvarkos taisyklės.
Partijų atstovai savo deleguotam kandidatui linkėjo sėkmės ir sveikatos. „Labai šaunu, kad esate ekstremalių situacijų valdymo specialistas, nes čia tų ekstremalių situacijų gali būti. Reikės panaikinti negerą „paveldą“, kuris čia, Savivaldybėje, būna su negeromis sutartimis, visokią seną praktiką, kai darbai vilkinami, ir pan.“, – kalbėjo Robertas Endrikas.
Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad už naująjį Savivaldybės administracijos direktorių pasisakė visi 23 posėdyje dalyvavę tarybos nariai.
M. Kaunas naujas pareigas pradės eiti nuo birželio 7 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas