Savivaldybės vadovas „nesugriešijo“, nors pažadas neištesėtas

Parašė:  2020-05-29

Praėjusiame laikraščio numeryje rašėme apie Rietavo savivaldybės tarybos narių susirūpinimą dėl Rietavo miesto Pamiškės gatvės asfaltavimo darbų kokybės ir sustojusius rekreacinės zonos įrengimo prie Jūros upės darbus. Temą tęsiame, nes technika pakrantėje neburzgia iki šiol, nors buvo žadėta, kad bendrovės darbuotojai objekte pasirodys dar gegužės 18 dieną.
Ar nerimauta be reikalo, parodys laikas
Priminsime, kad dėl Pamiškės gatvės asfaltavimo kokybės nerimą Savivaldybės tarybos posėdyje išsakė Albinas Maslauskas. Vietos politikas priminė kolegoms, kad gyventojų akys budriai stebi rangovės uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės automobilių keliai“ darbą, o jų padarytą broką viešina feisbuke.
Su projektais dirbantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Aužbikavičius tarybos narį patikino, kad dėl nuskeltų bortelių nerimauti nereikėtų. Pasak valdininko, vykstant darbams technika pridaro defektų, bet atiduodant vertinti objektą viskas bus sutvarkyta.
Ar buvo verta Pamiškės gatvės gyventojams iš anksto nerimauti dėl asfaltavimo darbų kokybės, paaiškės dar negreit – darbų sutartis sudaryta trejiems metams.
Rangovai neskuba, bet… „didelės tragedijos nėra“
Projektas „Poilsio ir rekreacijos zonos įrengimas šalia Rietavo kunigaikščių Oginskių dvarvietės“ turėtų būti įgyvendintas iki šių metų gruodžio 21 dienos. Žmonės nori gražios pakrantės, jiems pažadėtosios poilsio zonos, tad nekantriai laukia darbų pabaigos.
Povilo Batavičiaus per tarybos posėdį išsakytas visiems Rietavo gyventojams aktualus klausimas, kada rangovai tęs pakrantės renatūralizavimo darbus, lieka atviras iki šiol.
Aiškaus atsakymo vis dar laukiama, nes rangovai – ūkio subjektų grupė UAB „Transjuda“ ir UAB „L & O kompanija“ – su savo technika nepasirodė tą dieną, kaip buvo žadėję Savivaldybės vadovui Antanui Černeckiui, bet ir dvi savaites po to.
„Pažadėjai – patiešijai, netesėjai – negriešijai“, – sako patarlė. „Grieko“ merui, kuris ramino P. Batavičių, esą darbai bus pradėti pirmadienį, nepriskirsi – juk pažado netesėjo ne jis, o rangovai.
Dabar jau visi įsitikinome, kad tarybos nario P. Batavičiaus provokacija, kai išgirdęs iš mero A. Černeckio lūpų informaciją, jog rangovai darbus pradės pirmadienį, politikas klausė, kurį pirmadienį, turėjo pagrindo.
Pasakyti, kada UAB „Transjuda“ ir UAB „L & O kompanija“ pasirodys Rietave, negalėjo ir antradienį žurnalistės kalbintas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Aužbikavičius: „Rangovai atiduoda vertinti du objektus – vieną Drevernoje, kitą Skuode. Sakė, kad po to pradės dirbti Rietave. Skambinau jiems šiandien, neatsiliepė. Nors didelės tragedijos nėra. Bendrovė dar turi laiko – projekte numatytus darbus reikia užbaigti iki metų pabaigos.“
Ruošdami spaudai šį straipsnį prisiminėme, kad klausimą, susijusį su poilsio ir rekreacijos zonos įrengimo darbais, buvo iškėlęs ir tarybos narys Viktoras Krajinas. Vietos politikui anuomet užkliuvo tai, kad vietoje, kur vyksta darbai, nėra stendo, kokiuose įprastai būna nurodyta, kas yra projekto užsakovai, kas rangovai, kada numatyta darbų pradžia, kokie finansavimo šaltiniai.
„Daugmaž prieš metus kėliau klausimą dėl stendo, bet jis taip ir neatsirado. Kiek žinau, jeigu projektas vykdomas iš Europos Sąjungos fondų lėšų, viešinimas – privalomas. Man per posėdį buvo pažadėta išsiaiškinti ir atsakyti, bet atsakymo į savo klausimą iki šiol, deja, negavau. Net ir privačiame sklype atlikus darbus, kurie nors iš dalies finansuoti ES fondų lėšomis, pavyzdžiui, pakeitus stogo dangą, privaloma matomoje vietoje penkerius laikyti lipduką su ES logotipu. Todėl keista, kad Jūros upės pakrantėje, kur įgyvendinamas rimtas projektas, stendo nėra“, – dalijosi mintimis V. Krajinas.
Kad tarybos nariui nebetektų šio klausimo kelti dar kartą, mes patys jį uždavėme Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui.
Ne iš karto, bet pasidomėjęs situacija, A. Aužbikavičius mus patikino, kad rangovai stendo šioje vietoje pastatyti neprivalėjo.
„Viešinti projekto informaciją galima ir kitais būdais. Stendas darbų vietoje privalomas tik tuo atveju, jeigu projekto vertė viršija 500 000 eurų“, – sakė A. Aužbikavičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas