Sėkmė neaplenkė ir 2019-aisiais

Parašė: Evelina KAJUMOVAITĖ Šaltojo karo ekspozicijos gidė 2020-01-07

Žemaitijos nacionaliniame parke gausu gamtinių ir kultūrinių objektų, žinomų visoje Lietuvoje ir net užsienyje. Parkas šiuo metu yra vienintelė mūsų šalies saugoma teritorija, kuri pripažinta atitinkančia Europos subalansuoto turizmo chartijos reikalavimus.
Europoje yra 110 tokių teritorijų šešiolikoje šalių. 2019 m. gruodžio 2 d. Briuselyje, Europos regionų komitete, per oficialią ceremoniją Žemaitijos nacionaliniam parkui buvo įteiktas Europos subalansuoto turizmo chartijos sertifikatas. Tai – didžiulis pripažinimas, reiškiantis, kad pas mus daug dėmesio skiriama darnaus turizmo principams įgyvendinti.
Labai džiugina, kad Plateliai, galima sakyti, yra Žemaitijos širdis. Vasarą visas gyvenimas sukasi aplink Platelių ežerą ir netoliese esančius lankomus objektus, kurie ir atspindi darnaus turizmo plėtrą Žemaitijos nacionaliniame parke. Vienas iš įdomiausių ir lankomiausių parko objektų – Šaltojo karo ekspozicija, įkurta buvusiame Sovietų Sąjungos požeminiame balistinių raketų paleidimo komplekse. Pastebime, jog čia lankytojų skaičius kiekvienais metais auga, tad galime teigti, kad šis objektas visoje Lietuvoje yra vienas populiariausių.
2019 metais Šaltojo karo ekspozicija sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo ir netgi pasiekė lankomumo rekordus. Su turistais dirbo ir informaciją jiems teikė penki nuostabūs gidai, kalbantys lietuvių, rusų, anglų kalbomis, kas leido ekspoziciją pristatyti ne tik lietuviams, bet ir užsienio šalių gyventojams.
Remiantis Šaltojo karo ekspozicijos statistikos duomenimis, 2019-aisiais iki gruodžio 21 d. joje apsilankė 43 406 žmonės. Lyginant su 2018 metais, turistų skaičius išaugo net 13 proc.
Pernai muziejuje užsienio šalių turistų lankėsi net 10 868, t. y. net 25 proc. visų lankytojų. Daugiausia jų sulaukta iš Vokietijos, Latvijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Olandijos, Ispanijos, Danijos, Prancūzijos, Lenkijos ir Čekijos. Itin sparčiai daugėjo lankytojų iš Jungtinės Karalystės, Danijos ir Latvijos. Turistų iš Ukrainos, Vengrijos ir Šveicarijos srautai augo kukliausiai. Ekspozicijoje lankėsi ir svečių iš Tolimųjų Rytų: Kinijos, Indijos, Japonijos, Honkongo. Taip pat atvyko 19 asmenų grupelė iš Farerų salų, kurios yra Atlanto vandenyne.
Žinoma, didžiąją dalį ekspozicijos lankytojų – 32 538 (~75 proc.) – sudaro lietuviai. Pagrindiniai miestai, iš kurių sulaukta daugiausia lankytojų, – Vilnius, Klaipėda, Kaunas, Šiauliai, Mažeikiai, Plungė, Panevėžys, Telšiai, Skuodas, Tauragė. Lyginant su 2018 metais, itin sparčiai augo turistų srautai iš Alytaus, Jonavos, Marijampolės, Palangos, Šilutės. Mažiau iš Ukmergės, Utenos, Šakių, Rokiškio, Prienų ir kt.
Kad Šaltojo karo ekspozicijos lankomumas yra be galo didelis, parodo ir tai, kad 2020 metams jau yra suplanuota daugiau kaip 100 ekskursijų. Didžioji dalis turistų į Lietuvą atvyksta kruiziniais laivais, o turizmo agentūros, su kuriomis bendradarbiauja Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, ne vienerius metus organizuoja ekskursijas į šį muziejų.
Taip pat skubame pranešti mokytojams ir moksleiviams, kad Kultūros ministerija patvirtino kultūros paso edukaciją „Žaidimai ir atradimai raketinėje bazėje“, vykstančią Šaltojo karo ekspozicijoje. Tai netradicinė istorijos pamoka, kurioje mokiniai, atlikdami įvairias užduotis, susipažįsta su šaltojo karo laikotarpiu. Vyksta aktyvios diskusijos, klausomasi muzikos, šifruojami kovinio valdymo signalai, atliekamos užduotys užrištomis akimis ir kt.
Vasaros sezonui baigiantis, sukurta dar viena interaktyvi edukacinė programa – „R12U“. Ji skirta 9–12 klasių mokiniams ir jų mokytojams, tėvams, studentams, senjorams, draugų kompanijoms, bendradarbiams ir visiems, mėgstantiems iššūkius, istoriją ir, svarbiausia, skaičius, kurių labirintuose slėpsis užkoduotos frazės ir datų šifruotės. Tad laukiami visi norintieji pamokas ar laisvą laiką praleisti kitaip.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas