Seniūnijos išsirinko gražiausiai tvarkomas sodybas

Parašė:  2019-06-17

Birželio 11-ąją po sodybas žvalgėsi Rietavo miesto seniūnijos seniūno Petro Lengvenio sudaryta apžiūros-konkurso „Gražiausiai Rietavo savivaldybėje tvarkomi sklypai“ komisija.
Į turnė, ieškodami gražiausiai tvarkomų sklypų, po miesto gatves išvyko Rima Pleškienė, Alvyra Barsteigienė, Otilija Gricienė, Linas Jurgaitis ir komisijos pirmininkas – seniūnas Petras Lengvenis. Apžiūra–konkursas „Gražiausiai Rietavo savivaldybėje tvarkomi sklypai“ organizuojama kasmet, tad komisijos nariai jau puikiai žino, kurios sodybos galėtų pretenduoti į konkurso nominacijas, o kurioms dar reikia „užaugti“.
Pirmiausia žvalgytasi po Vingio gatvę, vėliau Vatušių „kvartale“, kol galiausiai apvažiuotos visos gatvės ir skersgatviai. Dalis miesto gyventojų savo aplinkai skiria labai daug dėmesio, kita dalis grožį puoselėja mažiau, bet paganyti akis būta į ką: vienur džiaugtasi nepriekaištinga tvarka, kitur – nematyto grožio gėlių žiedais ar puikiais suderintų augalų kilimais. Labiausiai komisiją džiugino nauji „perliukai“ – sklypai, kurie neseniai pradėjo tvarkytis ir po kelerių metų jau galės drąsiai pretenduoti į gražiausiai tvarkomų sklypų nominaciją. Viena tokių sodybų aptikta Pievų gatvėje.
Rietavo mieste nemažai žmonių, daugelį metų kuriančių grožį savo gyvenamojoje aplinkoje. Kiekvienoje gatvėje galima rasti po grožio oazę, puošiančią Rietavą. Daugumos grožio puoselėtojų triūsas jau anksčiau įvertintas konkurso komisijos, tačiau laiko tėkmėje keičiasi ir šie sklypai – suaugę dekoratyviniai krūmai, išsiplėtę gėlių kerai sodybai suteikia naują veidą.
Komisijos pirmininkas P. Lengvenis džiaugėsi, kad miesto gyventojai, puošdami savo gyvenamąją aplinką, naudoja vis mažiau plastmasinių skulptūrėlių, daugiau dėmesio skiria natūralumui. Seniūnas pastebi, kad jaunesni rietaviškiai tvarkosi šiuolaikiškai – kuria minimalistinį grožį, neperkraudami sklypų augalais.
P. Lengvenis pripažino, kad atrinkti penkias gražiausiai mieste tvarkomas sodybas nebuvo lengva. Įvertinus Rietavo savivaldybės apžiūros-konkurso „Gražiausiai Rietavo savivaldybėje tvarkomi sklypai“ reikalavimus, gražiausiai ir tvarkingiausiai 2019 metais Rietavo mieste tvarkomomis sodybomis pripažintos: Sandros ir Raimondo Vainių (Naujoji g.), Jadvygos ir Vytauto Končių (Laukuvos g.), Zitos Baitienės ir Vytauto Petrikausko (Kulių g.), Liudos ir Arvydo Gedmintų (Vingio g.), Renatos Macenienės (Vatušių g.). Alvinos Anicetos ir Vytauto Dirmontų, gyvenančių Kvėdarnos gatvėje, sodyba išrinkta gražiausiai mieste tvarkoma senjorų sodyba, tvarkingiausiai besitvarkančiu daugiabučiu – Plungės g. 16. Tarp įstaigų komisijai labiausiai patiko Lauryno Ivinskio gimnazijos sklypas, o tvarkingiausios gatvės šiemet nuspręsta nerinkti.
Gražiausius sklypus savo teritorijose išrinko ir kitos – Tverų, Daugėdų, Medingėnų, Rietavo kaimiškoji – seniūnijos. Visas seniūnijų komisijų atrinktas sodybas greitai aplankys pagrindinė, Rietavo savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta apžiūros–konkurso komisija. Ji ir nuspręs, kurie sklypai šiemet bus pripažinti gražiausiai tvarkomais sklypais Rietavo savivaldybėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas