„Ši „epidemija“ užeina kas kiek laiko“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-07-29

Ko gero, nesuklysime sakydami, kad kiekvienas nori matyti sutvarkytas, išpuoselėtas savo miesto erdves, prižiūrėtus, įvairiais simboliais papuoštus parkus. Ir reikia pripažinti, kad tokių parkų miestai turi, bet… Kai vieni stengiasi ir kuria jaukumą visuomenei, kita tos pačios visuomenės dalis niokoja tai, kas sukurta. Tokia niūri realybė užklupo ir rietaviškius.
„Rietavo parke ilgokai buvo ramu. Niokojimų atsirado pastaruoju laiku. Chuliganai nusiaubė Muzikantų salą. Sudaužytos informacinės lentelės, išrauti stulpeliai. Kiek anksčiau parko gale, prie Jūros, neliko informacijos stendų apie golfo žaidimą. Nulaužytos beveik visos parke neseniai įrengtos gražios informacinės lentelės“, – „Plungei“ rašė rietaviškė I. J. Moteris pasidalijo ir mintimis apie neseniai atsiradusią vaikinų trijulę, kuri dažnai laiką leidžia parke, išgėrinėja…
Dvaro parko priežiūra pavesta Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejui, tad apie problemą ir kalbėjomės su šios įstaigos direktoriumi Vytu Rutkausku.
„Skaudi tema. Tai mūsų sopulys. Nuo pavasario parke pradėjo sukiotis destruktyvus jaunimėlis. Yra paauglių, kurie taip leidžia dienas. Ši „epidemija“ užeina kas kiek laiko“, – išgirdęs, apie ką kalbėsime, sakė V. Rutkauskas.
Anot direktoriaus, šiuo metu minėtieji nuniokojimai sutvarkyti, informacinės lentelės padarytos tvirtesnės, tad tikimasi, kad jas ne taip lengva bus nuplėšti. „Džiaugiuosi policijos pareigūnų operatyvumu. Kai tik pranešame apie parke besibūriuojančius, besiskeryčiojančius, tuoj pat atvažiuoja ir juos išvaiko. Mes ir patys bandome sudrausminti, tik ne visada jie mūsų klauso“, – dėstė V. Rutkauskas.
Muziejaus vadovas kalbėjo, kad „išpuolių“ prieš parko objektus dažniausiai aptinkama po savaitgalio. „Anksčiau jaunimas būriuodavosi prie meno mokyklos, o dabar, matyt, jų dislokacijos vieta pasikeitė. Buvo laiko tarpas, kai džiaugėmės, kad žmonės pasidarė sąmoningesni, sulaužymų beveik nebebuvo. Dabar vėl prasidėjo“, – guodėsi direktorius.
Paklaustas apie rietaviškės minėtą trijulę, V. Rutkauskas atsakė žinąs apie juos. Praeidamas visada pakalbina, pasidomi, kaip jie gyvena. „Bet iš išvaizdos juk negali nuspręsti, kad tas ar anas kaltas. Jei tik pavyktų išsiaiškinti, kas šitaip elgiasi, ko gero, geriausia auklėjimo priemonė būtų suremontuoti tai, ką suniokojo“, – teigė V. Rutkauskas. Jo manymu, galbūt situacija pagerėtų, jei miesto pakraščiuose atsirastų daugiau vaizdo stebėjimo kamerų. Gal tada pavyktų nustatyti piktadarius, nerimstantį jaunimą.
Baigiant pokalbį V. Rutkauskas dar kartą pasidžiaugė, kad Rietave gyvena neabejingi žmonės, kad reaguoja į negeroves.
Rietavo policijos komisariato vyresnysis tyrėjas, laikinai atliekantis viršininko funkcijas, Aurimas Puidokas „Plungei“ sakė, jog pareiškimo, kuriuo remiantis būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas, kol kas niekas neparašė. „Žodžiu mums buvo pranešta, buvo nuvykę pareigūnai, bet nieko nerado, kas būtų negerai. Gal pranešėjas netiksliai vietą nurodė“, – telefonu kalbėjo pareigūnas. Pasak jo, signalų būna, bet rašto nė vieno, tad ir įtariamųjų kol kas nėra.
Ko gero, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius buvo teisus sakydamas, kad tik paties įdėtas darbas sustabdytų nuo kitų pastangų griovimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas