Šildymas nebrangs. Kol kas

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-11-21

Šildymo tema Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdyje praėjusią savaitę kalbėjo uždarosios akcinės bendrovės Rietavo komunalinio ūkio direktorius Alvydas Rojus. Pristatydamas klausimą dėl šios įmonės tiekiamos šilumos bazinių ir karšto vandens kainų dedamųjų nustatymo, jis patikino, kad kol kas gyventojams nerimauti dėl didesnių išlaidų nereikėtų, tačiau galvoti, kad situacija nesikeis, nevertėtų. „Jei planuotas šilumos kiekis nebus parduotas, kaina turėtų padidėti“, – prognozavo direktorius.
Gera žinia
Rietavo komunalinio ūkio direktoriaus pranešimas Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto narius nuteikė pozityviai, nors pranešimas ne specialistui – gana painus. Netgi pasigirsta siūlymų, kad gal vertėtų apsvarstyti lengvesnę šilumos kainų nustatymo ir pagrįstumo formą – nustatyti bendrą kainą, be jokių skirstymų gamybai, šilumos perdavimui ir pan. „Gerai, kai rodikliai yra geri, o jei ne, kaip viską pagrįsti? Iš tų dedamųjų juk viskas ir paaiškinama“, – pastebėjo meras Antanas Černeckis.
A. Rojus trumpai apžvelgė Rietavo komunalinio ūkio darbo našumo rodiklius, pasidžiaugė, jog pavyko pagerinti situaciją trasose į senąją katilinę dėl šilumos nutekėjimo.
„Kuro pirkimo kainas Savivaldybei mes teikiame kiekvieną mėnesį. Pačiomis „baisiausiomis“ kainomis kuro įsigijome nedaug. Turime mažų tiekėjų, lentpjūvikių, kurios neturi kur savo produkcijos realizuoti, todėl perkame iš jų mes“, – aiškino direktorius.
Lyginant su spalio mėnesiu, lapkritį šildymo ir karšto vandens kainos Rietave nesikeičia: daugiabučių namų gyventojams šiluma – 7,35 ct/kWh (su 9 proc. PVM), karštas vanduo – 7,31 Eur/kub. m (su 9 proc. PVM), įmonėms ir kitiems vartotojams šiluma – 8,16 ct/kWh (su 21 proc. PVM).
„Tad su geros nuotaikos gaida siūlykime šį klausimą įvertinti tarybai“, – reziumavo komiteto pirmininkas Albinas Maslauskas.
Išsirinko audito įmonę
Ne itin sėkmingai vyko Rietavo komunalinio ūkio rengtas konkursas dėl įmonės parinkimo finansinių ataskaitų ir reguliuojamos veiklos sąnaudų auditui atlikti. Jį teko skelbti tris kartus. Pirmos vietos laimėtojas, iš pradžių sutikęs su visomis konkurso sąlygomis, atsisakė teikti paslaugą, motyvuodamas pernelyg maža jos kaina (nors pats ją pasiūlė!). Dėl šios priežasties kreiptasi į antroje vietoje likusią bendrovę „Auditas“. Ji įsipareigotų Rietavo komunalinio ūkio 2019 metų finansinių ataskaitų ir veiklos auditą atlikti už 2 664 eurus (be PVM).
Komiteto nariai tokiam siūlymui neprieštaravo, tik pastebėjo, jog sutartį reikėtų pasirašyti vieneriems metams su galimybe ją pratęsti dar dvejiems. „Už tokią kainą truputį kyla įtarimas dėl darbo kokybės“, – pastebėjo posėdžiautojai.
Gavo lėšų iš valstybės rezervo
Svarstant klausimą dėl Rietavo savivaldybės Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų 2019 metų sąmatos patvirtinimo, paaiškėjo, jog daryti kai kurias korekcijas čia būtina dėl to, kad buvo gautas papildomas finansavimas iš valstybės rezervo, taigi atsirado galimybė sutvarkyti dar du objektus.
Papildomos lėšos skirtos Rietavo seniūnijos Pelaičių kaimo Bangos ir Malūno gatvėms (22,6 tūkst. eurų) bei Rietavo miesto Pamiškės gatvei rekonstruoti (108 tūkst. eurų).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Senelis š parašė:

    Kada pigs? kas nors.

  2. Odeta parašė:

    Dauguma piktinasi, nors ziemos praktiskai nera, taciau saskaitos uz sildyma yra tokio pat dydzio kaip praejusiais metais. Tad ar tikrai nebrango siluma? Mes isirengeme zidini is namams24.lt ir ne tik pasisildome, bet ir turime labai jaukius ramius vakarus. Zidinio sviesa ir siluma skleidzia neapsakoma ramybe

  3. Juozas parašė:

    židinys tai būdas turėti šildymą kuris niekada nebrangs, o net ir karo atveju iš miško malkų parsineščiau.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas