Siūlo galas veda link nelegalaus darbo?

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-05-22

Viena iš veiklos rūšių, kur gana dažnai įvyksta nelaimingų atsitikimų darbe, – statybos. Tokia nelaimė užfiksuota praėjusį penktadienį prie renovuojamo A. Vaišvilos gatvės 7-ojo namo Plungėje. Galvos traumą patyrė 1953 metais gimęs A. R.
Kaip rašoma policijos paros įvykių suvestinėje, gegužės 15 dieną apie 14.30 val. blaivus įmonės darbuotojas nuo trečio aukšto pastolių metė virvę, prie kurios buvo pritvirtinta metalinė spyna su karabinais, ir šie pataikė į galvą apačioje buvusiam darbuotojui. Nukentėjęs vyras buvo išvežtas į Plungės ligoninę. Jis darbo metu nedėvėjo apsauginio šalmo.
Redakcijos turimomis žiniomis, iš nelaimės vietos į ligoninę atvežtas vyras buvo sąmoningas, tačiau jo būklė – sunki. Konstatuota smegenų hematoma, tad nukentėjusysis skubiai išgabentas į Klaipėdos ligoninę, kad būtų suteikta neurochirurgų pagalba.
Labiausiai nustebino tai, jog pirmadienį susisiekę su Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Klaipėdos teritorinio skyriaus vedėju Vytautu Ročiu išgirdome, kad esame pirmieji pranešę apie šį nelaimingą atsitikimą darbe. Beje, policija pradėjo tyrimą dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo.
Konkursą A. Vaišvilos gatvės 7-ojo namo renovacijos darbams atlikti laimėjo uždaroji akcinė bendrovė „Mirigita“ iš Palangos. Kaip sakė Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistas Kazys Milierius, rangovams nedraudžiama samdytis subrangovų. Taip pasielgta ir šiuo atveju – renovacijos darbus atliko Telšių rajone registruota UAB „Resteta“.
Po „Plungės“ pranešimo tyrimą pradėjo VDI Klaipėdos teritorinio skyriaus inspektoriai.
„Dabar aiškinamės nukentėjusio darbuotojo statusą. UAB „Resteta“ vadovas užtikrino, kad tai buvo ne jų įmonės darbuotojas. Pamato šiltinimo darbams UAB „Mirigita“ nusamdė individualia veikla užsiimantį D. V. Kyla įtarimų, kad minėtasis D. V. buvo nusamdęs nukentėjusįjį A. R. Tačiau duomenų apie tokį darbuotoją „Sodroje“ nėra. Kad nukentėjusysis būtų dirbęs su verslo liudijimu, Valstybinėje mokesčių inspekcijoje duomenų taip pat nėra. Taigi kyla minčių apie nelegalų darbą. Jei paaiškės, kad taip yra iš tikrųjų, tyrimą dėl nelaimingo atsitikimo užbaigsime laisva forma ir pradėsime tyrimą dėl nelegalaus darbo. Jeigu įtarimai pasitvirtins, D. V. grės 1 000–1 500 eurų bauda. Nukentėjusio darbuotojo A. R. kol kas neapklausėme. Kiek žinome, jis dar nesijaučia pakankamai gerai“, – pasakojo V. Ročys.
Kodėl policija iš karto nepranešė apie įvykį? Pasak VDI Klaipėdos teritorinio skyriaus vedėjo, Plungės pareigūnai pagal seną įpratimą informaciją perdavė į Telšius. „Nuo praėjusių metų gegužės Plungė ir Rietavas priskirti Klaipėdos teritoriniam skyriui. Tad įvyko nesusikalbėjimas tarp institucijų“, – paaiškino skyriaus vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas