SOS! Konteineriai kasami po langais!

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-10-31

Penktadienį redakciją pasiekė Plungės miesto V. Mačernio gatvės 45-ojo namo gyventojų pagalbos šauksmas: „Atvažiuokite, padėkite! Po langais nori konteinerius įkasti!“ Nieko nelaukdami nuskubėjome į vietą.
Atvykę radome ne tik keletą namo gyventojų, bet ir Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistę (ekologę) Robertą Jakumienę. Gyventojų nuomonė buvo aiški: pusiau požeminiams konteineriams prie namo ne vieta. Planuojamą aikštelę reikia kelti kitur. „Jau ir dabar vasarą kenčiame nuo smarvės, o kas bus, kai arčiau namo pastatys? Mes ir parašus rinkome, ir raštą rašėme, kad nenorime šioje vietoje aikštelės“, – vienas per kitą kalbėjo žmonės.
Tiesa, dėl prie šio daugiabučio namo planuojamų įrengti pusiau požeminių konteinerių aikštelių diskusija buvo kilusi ir rugsėjo mėnesį per viešą projekto pristatymą.
Tąsyk gyventojai atkreipė dėmesį, kad projektuotojai V. Mačernio gatvės 45-ąjį namą „apdovanojo“ net dviem aikštelėmis.
Penktadienį ekologė patvirtino, jog vienos aikštelės įrengimo atsisakyta ir ieškoma kitos galimos vietos. „Čia stovint lengva pasakyti: darykite aikštelę ten ar ten. Patikėkite, nėra taip paprasta parinkti vietą. Negalime statyti ten, kur panorėję: varžo ir po žeme esančios komunikacijos, turime išlaikyti reikalingus atstumus“, –
bandė susirinkusiesiems išaiškinti R. Jakumienė. Pasak jos, jei gyventojų prašymas būtų patenkintas ir aikštelę perkeltų tolėliau, tikėtina, jog kažkas ateis ir pabaksnos į normas, kad nesilaikoma atstumų ir pan.
„Dabar į jūsų pageidavimą atsižvelgta. Statyba laikinai sustabdyta. Sprendimus priimu ne aš. Grįšiu, sėsime su vadovybe ir ieškosime variantų“, – patikino susirinkusiuosius Savivaldybės specialistė. Ji taip pat pažadėjo, jog gyventojai per atstovą bus informuoti apie priimtą sprendimą.
Toks pasiūlymas žmones, atrodo, nuramino, tačiau prabilta ir apie tai, kad apie viešą projekto svarstymą jie informacijos esą neturėję. „Patys suprantate, kad vienas atėjęs žmogus nieko nepadarys“, – svarstė gyventojai.
Namą administruoja savivaldybės įmonė „Plungės būstas“, kodėl apie projekto svarstymą žmonės nebuvo informuoti – kita tema. Tiesa, R. Jakumienė tikino, kad informacija buvo paviešinta ir ji neva turi tai įrodančias fotografijas.
Baigiantis penktadienio darbo dienai pasidomėjome, kokį sprendimą priėmė vadovybė.
„Apie gyventojų poziciją Savivaldybės vadovus informavau. Sprendimas dar nepriimtas. Projektuotojų paprašėme, kad išžvalgytų teritoriją ir pasiūlytų alternatyvas. Tikimės, kad vienokį ar kitokį atsakymą galėsime pateikti kitos savaitės viduryje“, – penktadienį „Plungei“ sakė R. Jakumienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Pelėda parašė:

    Tie konteineriai po namų langais, kažkoks košmaras. Nei langų atidaryti galės, nes kvapelis bus, o dar vabaliukai skraidys. Ir koks vaizdelis po langais, kai konteineriai bus pripildyti, o šiukšlės metamos šalia.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas